Diskusia

icon
99330
Príspevkov: 3
Zdravim vsetkych stavebnikov. Chystam sa stavat v NO a chcel by som si ujasnit niektore veci ohladne Baumeistra a Baufuhrera. Aky je rozdiel medzi BM a BF? Ak tomu dobre rozumiem z toho co som doteraz precital, tak Baumeister je osoba ktora musi opeciatkovat Einreichplan a je tiez zodpovedna za to aby pri kolaudacii prehlasil ze vsetko bolo vykonane v sulade s ONORM.
Vraj ak chce niekto stavat dodavatelsky, da sa zohnat baumeister od firmy ktora dodava zaklady. Ako to funguje v takomto pripade? Baumeister iba podpise einreichplan a kolaudaciu, alebo aj skutocne pocas celej vystavby dozera na to aby bolo vsetko v sulade s ONORM?
Da sa zohnat Baumeister aj taky, ktory (ktoreho firma) nebude robit nic, iba podpise a opeciatkuje co treba?
Na to aby som zacal stavat mi teoreticky staci Einreichplan opeciatkovany Baumeistrom, ktory mi moze vypracovat aj nejaky slovensky architekt (samozrejme v nemcine)? Okrem toho samozrejme Energieausweiss (EAW).
Ak staviam v NO, musi byt aj baumeister z NO?
Dakujem
19.09.2012 12:31
mom3
Príspevkov: 127
icon99330:
Zdravim vsetkych stavebnikov. Chystam sa stavat v NO a chcel by som si ujasnit niektore veci ohladne Baumeistra a Baufuhrera. Aky je rozdiel medzi BM a BF? Ak tomu dobre rozumiem z toho co som doteraz precital, tak Baumeister je osoba ktora musi opeciatkovat Einreichplan a je tiez zodpovedna za to aby pri kolaudacii prehlasil ze vsetko bolo vykonane v sulade s ONORM.
Vraj ak chce niekto stavat dodavatelsky, da sa zohnat baumeister od firmy ktora dodava zaklady. Ako to funguje v takomto pripade? Baumeister iba podpise einreichplan a kolaudaciu, alebo aj skutocne pocas celej vystavby dozera na to aby bolo vsetko v sulade s ONORM?
Da sa zohnat Baumeister aj taky, ktory (ktoreho firma) nebude robit nic, iba podpise a opeciatkuje co treba?
Na to aby som zacal stavat mi teoreticky staci Einreichplan opeciatkovany Baumeistrom, ktory mi moze vypracovat aj nejaky slovensky architekt (samozrejme v nemcine)? Okrem toho samozrejme Energieausweiss (EAW).
Ak staviam v NO, musi byt aj baumeister z NO?
Dakujem

Ahoj, ja sice staviam v Burgenlande, ale som podobny pripad. Doteraz som neprisiel na to, aky je rozdiel medzi Baumeisterom a Baufuhrerom, a ani to neriesim. Mam Baumeistera, ktory mi len opeciatkoval Einreichplan, ohlasiil zaciatok stavby na prislusny miestny urad, a pravdepodobne bude konat aj pri kolaudacii. Inak s nim nic neriesim. Akurat ked pride k nejakym zmenam oproti projektu, musim mu to dat vediet. Cize moj Baumeister na stavbe nic nerobi a mozno akurat ide okolo, aby sa uistil, ze je vsetko v poriadku. Pokial viem, su Baumeisteri, ktori maju opravnenie posobit hocikde v Rakusku, a potom su taki, ktori mozu len v niektorom kraji - asi podla toho, aku maju licenciu. A mas pravdu v tom, ze mozes pouzit aj slovenskeho architekta, pokial vsetko pripravi v nemcine. Neviem, ci na to potrebuje nejake zvlastne opravnenie. Moj architekt myslim take nieco ma a uz viac domov v Rakusku projektoval. Dokonca pripravil aj energeticky certifikat.
19.09.2012 15:34
kathynka
Príspevkov: 4
Ahojte.
Baufuehrer je stavby vedúci a Baumeister je stavebný dozor. Ak chcete stavať v Rakúsku, potrebujete Baumeistra z Rakúska, ktorý dozerá na realizáciu stavby podla Onorm. Moji známi realizovali stavbu cez D7 BAU. Ja teda s nimi osobné skúsenosti nemám, ale oni vraj boli spokojní. Od kúpy pozemku, prefinancovania, až po stavbu.
19.09.2012 16:19
lencsika
Ahojte,
ja mam podobny problem. staviam v kittsee a potrebovala by som len baumeistra na administrativu, stavbu by mi vsak vykonaval niekto iny.
Nedali by ste mi niekto prosim konkretne meno na nejakeho baumeistra ktory taketo robi, napr ty mom3?
Dakujem vsetkym
07.12.2012 13:22
mom3
Skus oslovit D7 Bau, ci by ti len nezastresili stavbu. Oni disponuju Baumeistrom...
07.12.2012 13:42
lencsika
No prave s nimi mam zle skusenosti :(
07.12.2012 14:15
mom3
A dom uz je postaveny? Bez Baumeistera?
07.12.2012 15:00
medium
Príspevkov: 4
Ahoj lenczika, tak hned volaj 0948 322 993 Baumeister hovorí aj po slovensky a je o.k :) :)
10.03.2013 12:27
investor
Príspevkov: 6
iconmom3:
Skus oslovit D7 Bau, ci by ti len nezastresili stavbu. Oni disponuju Baumeistrom...

Mom3, pracujes pre D7Bau? Zrejme ano, lebo nepoznam ludi, ktori by sa kladne vyjadrovali o tejto firme alebo ich diele..

Oni nedisponuju Baumaistrom, zodpovedneho zastupcu pre nich robi formou subdodavky Andreas Haier (http://www.ahabau.at). Nebudem hodnotit Haiera, ale funguje to tak, ze D7Bau jednoducho navysi Haierom urcenu cenu za sluzby BM a D7Bau potom vystupuju ako sprostredkovatel, pripadne prekladatel, a to poriadne drahy a nie velmi sikovny prekladatel ;)
02.01.2014 01:34
mom3
iconinvestor:
iconmom3:

Mom3, pracujes pre D7Bau? Zrejme ano, lebo nepoznam ludi, ktori by sa kladne vyjadrovali o tejto firme alebo ich diele..

Oni nedisponuju Baumaistrom, zodpovedneho zastupcu pre nich robi formou subdodavky Andreas Haier (http://www.ahabau.at). Nebudem hodnotit Haiera, ale funguje to tak, ze D7Bau jednoducho navysi Haierom urcenu cenu za sluzby BM a D7Bau potom vystupuju ako sprostredkovatel, pripadne prekladatel, a to poriadne drahy a nie velmi sikovny prekladatel ;)

Nepracujem pre D7Bau, ale staval som dom, ktory mi zastresovali. Ich Baumeisterka sa volala inak. Kazdopadne som staval s inou firmou. Baumeister bola v podstate jedina sluzba, ktoru som od nich mal. Vlastne este som si 2x od nich vybavil bager. :-)
02.01.2014 15:40

icon