Diskusia

icon
tinka.tt87
Príspevkov: 18
Dobry den zienky, prosim vas ak by ste mala niektora skusenost so situaciou ako mam ja tak prosim o kazdu radu :confused: . Som slobodna mamicka zijuca v rakusku mam jedno dieta :love: . S priatelom zijeme oddelene on pracuje a zije na slovenku a ja v rakusku. Tu som pocas a aj pred otehotnenim pracovala teraz som na materskej, mala ma uz pol roka a byvame spolu s bratmi na jednom byte :mad: , najom je nielenze velky ale chcem s malickou uz mat sukromie, pocula som ze slobodnym mamickam stat prispieva na najom, viete mi poradit ako to funguje? Musim mesto poziadat o byt alebo ako? Dostala by som ten prispevok aj ke mi na Krankenkasse schvalili ako alleinerziehender este ku KBG 6e na den?
07.02.2015 23:21
Josefine
Príspevkov: 78
Rakusky stat prispieva a byvanie vsetkym, ktori zarabaju malo a nevychadza im to -je to tzv. Wohnbeihilfe. Do uvahy sa beru zarobky vsetkych, co v byte byvaju. Este mozu poziadat o Heizzuschuß - prispevok na kurenie. V tvojom pripade to nepojde, ked byvas s bratmi a ti zarabaju. Neviem, kde byvas- vsade je to ine ohladom poziadania bytu. Tu kde ja byvam je mozne poziadat byt v mieste tvojho pracoviska alebo v mieste bydliska -ale az po 2 rokoch trvaleho pobytu. Ale kedy ho dostanes-to je otazka. Poznam Slovenku s dietatom, ta uz caka 6 rokov na pridelenie bytu.....Riesenim by bolo aby si si nasla sama s dietatom byt a poziadala o Wohnbeihilfe a aj Heizzuschuß.
08.02.2015 13:09
Rudiger
Príspevkov: 4180
Treba si omotat hlavu ciernou satkou ak pojdes na urady nieco vybavovat a dostanes vsetko B)
PS : ONLY JOKE ;)
Šťastie spočíva v tom, že urobíš šťastnými ľudí, s ktorými žiješ.
08.02.2015 13:24
janaka
Príspevkov: 5969
iconJosefine:
Rakusky stat prispieva a byvanie vsetkym, ktori zarabaju malo a nevychadza im to -je to tzv. Wohnbeihilfe. Do uvahy sa beru zarobky vsetkych, co v byte byvaju. Este mozu poziadat o Heizzuschuß - prispevok na kurenie. V tvojom pripade to nepojde, ked byvas s bratmi a ti zarabaju. Neviem, kde byvas- vsade je to ine ohladom poziadania bytu. Tu kde ja byvam je mozne poziadat byt v mieste tvojho pracoviska alebo v mieste bydliska -ale az po 2 rokoch trvaleho pobytu. Ale kedy ho dostanes-to je otazka. Poznam Slovenku s dietatom, ta uz caka 6 rokov na pridelenie bytu.....Riesenim by bolo aby si si nasla sama s dietatom byt a poziadala o Wohnbeihilfe a aj Heizzuschuß.

to uz je zrusene pre Vieden, asi 3 roky to uz neplati, prispievaju iba na opravu Therme apod.
co sa tyka rady, aby si sama nasla byt, velmi tazke to bude mat, kedze vsade vyzaduju doklad o prijme a pokial nema aspon 1300 netto, tak musi mat stastie aby jej niekto byt prenajal
08.02.2015 13:46

icon