Diskusia

icon
Scheibenreif
Príspevkov: 0
Dobry den, prehladal som cely internet ale nenasiel som odpoved na moju otazku.

Som zamestnanec v rakusku, pre rakusku firmu, nie agentura.
Sidlo firmy je vo viedni. Ked ma zamestnavatel posle na tyzden do salzburgu, zaplati mi hotel,kde su zahrnute aj ranajky.
Pracujem 10-12 hodin denne. Otazka jr ci mam narok na nejaky prispevok na stravu od zamestnavatela

Tiez by som sa chcel spytat ci ma moze zamestnavatel nutit pracovat aj cez sviatok/sobotu.

A ci mi zamestnavatel moze "neschvalit" dovolenku- napr mam narok na 25 dni dovolenky ale on ma "pusti" na dovolenku len na tyzden.... dni na konci roka preplati, ale ja si ju chcem celu vybrat pocas roka
17.04.2018 20:11
erikapetrzalka
Príspevkov: 11
No mal by si mať nárok na diéty za každý deň 26,40 EUR. To nevadí, že sú v tom už raňajky. + by si mal mať nárok na ešte jedno jedlo bez toho aby sa ti krátili diéty. Ak máš už ďalšie jedlo, tak sa ti krátia diéty na polovicu.
Musíš sa ich spýtať na nejaký interný predpis alebo kolektívnu zmluvu, alebo choď za HR a opýtaj sa jej ako sa to počíta a na čo máš nárok.
Ale len preplatený hotel + raňajky je málo, mal by si dostať ešte diéty za každý deň.
01.07.2018 16:22
Vlado
Moderátor
Príspevkov: 1230
tak je!

Sadzby na den myslim zalazia od KV dotycnej branze, nie?

Dovolenka je dohoda. Samozrejme sa snazi zamestnavatel ta poslat na dovolenku ked je menj prace...
02.07.2018 00:47

icon