Diskusia

icon
Merlinka
Príspevkov: 21
Ahojte

Je tu niekto kto si po 5 rokoch od vystavenia anmeldebescheinigungu si nechal nasledne urobit Bescheinigung der daueraufenthaltes? Ako je to s tym? Mam na mysli kt je mat lepsie to AB alebo uz to druhe? Mate s tym niekto skusenosti?

Dakujem

Lg
22.06.2018 16:26
heavy
Od: Leopoldstadt
Príspevkov: 24042
To druhe Ti zarucuje dozivotny pobyt v Rakusku...
05.07.2018 18:59
janaka
Príspevkov: 5969
iconheavy:

ale nesmies nic zle vyviest, inak ta odsibuju naspät:rolleyes:
06.07.2018 11:27
aneska
Príspevkov: 0
Zdravím , skúsim sa opýtať : neviete náhodou či vás môže majiteľ bytu bez Vášho vedomia , odhlásiť z trvalého pobytu na byte ? Ide mi o firmu ktorú tam mám na tej adrese ale prespávam tam už menej , snažím sa menej :-). Zatiaľ co som našla info tak to musím ja osobne resp oprávnená osoba ale s originálom môjho melldez. Som 3 roky na tejto adrese a teraz to chce zmeniť do 2 týždňov . Nemá niekto s týmto skúsenosť ? Resp . žiadať o byt ? Nárok mám a pracujem a platím si všetko . Žiadne zneužívanie rak. systému . Ďakujem ...
12.08.2018 09:39
annaw
Príspevkov: 2
iconaneska:
Zdravím , skúsim sa opýtať : neviete náhodou či vás môže majiteľ bytu bez Vášho vedomia , odhlásiť z trvalého pobytu na byte ? Ide mi o firmu ktorú tam mám na tej adrese ale prespávam tam už menej , snažím sa menej :-). Zatiaľ co som našla info tak to musím ja osobne resp oprávnená osoba ale s originálom môjho melldez. Som 3 roky na tejto adrese a teraz to chce zmeniť do 2 týždňov . Nemá niekto s týmto skúsenosť ? Resp . žiadať o byt ? Nárok mám a pracujem a platím si všetko . Žiadne zneužívanie rak. systému . Ďakujem ...

Toto neviem, či Ťa môže bez Tvojho vedomia odhlásiť z bytu. Avšak žiadať o byt ide jedine ak máš Vormerkschein - vtedy môžeš žiadať o Gemeinde Wohnung ale čaká sa naň aj 2 roky a viac. Takže Ti neostáva nič iné len na nete hľadať ubytovanie a dúfať, že sa Ti podarí nájst nejaký bytík.
14.08.2018 12:43
heavy
iconaneska:

Len tak Ta z bytu nemoze vyhodit, ani vypovedat. Urcite ste podpisali najomnu zmluvu, kde by to malo byt osetrene. Len tak, odhlasit Ta, to tiez nejde.To Ta moze ako majitel bytu az potom, ked sa odstahujes a neodhlasis...
Neviem, koho chces ziadat o byt, jednoducho si najdi iny...
14.08.2018 21:36
heavy
iconjanaka:
iconheavy:

tak neviem, co chces vyviest, je to skor myslene tak, ze aj ked odtialto odides trebars na 15 rokov do Spanielska a vratis sa, stale tu mas povoleny pobyt...
14.08.2018 21:37
janaka
iconheavy:
iconjanaka:
iconheavy:

tak neviem, co chces vyviest, je to skor myslene tak, ze aj ked odtialto odides trebars na 15 rokov do Spanielska a vratis sa, stale tu mas povoleny pobyt...

ja?? ja nechcem vyviest nic, ale pocula som o jednej slovenke s rakuskym obcianstvom, co tu mala trvaly pobyt dlhe roky, bola kriminalnicka, predavala drogy a chceli jej odobrat rakusky pas:huh:
14.08.2018 22:56
pitu47
Príspevkov: 11874
znami spominali? :lol:
15.08.2018 13:55
janaka
iconpitu47:
znami spominali? :lol:

aj ja mam "znamich"B)
a odkedy neodpovedas priamo?:confused:
15.08.2018 18:09
pitu47
Príspevkov: 11874
si sa nieco priamo pytala ?
15.08.2018 21:50
janaka
nepytala, ale ty vies, ako to myslim:P
16.08.2018 13:00
Merlinka
A kt je mať lepšie anmeldebescheinigung alebo to druhé? Ďakujem
15.09.2018 18:00
Merlinka
iconheavy:

A kt je mať lepšie anmeldebescheinigung alebo to druhé
Ďakujem
15.09.2018 18:01

icon