Diskusia

icon
libelius1
Príspevkov: 0
Ahoj presnu odpoved som nenasiel ako sa maju - nemaju vyplnat tieto dve kolonky v danovom priznani - erklärung zu arbeitnehmeeinnenverlangung , vyplnate to niekto v danovom priznani, ps penderpausachale sa na mna nevztahuje som do 20km od prace a mam aj spoje bus-bahn
18.07.2018 17:26
annaw
Príspevkov: 2
Ahoj.
Nejak som nepochopila otázku.
Skús si predsa vypočítať na Penlerrechner, čo máš nárok. niektorí cestujú do práce len 10 km a dostávajú Pendlerpauschal (malú čiastku ale predsa).
20.07.2018 14:17
libelius1
Ahoj
comu presne nerozumies?

danove priznanie -- erklärung zur arbeitnehmerinnenveranlangung -- strana 3.
bod 10.10 -- kosten fur familienheimfarten
bod 10.11 -- Kosten fur doppelte Haushaltsfuhrung

toto nema moc spolocne s pendlerrecher, tu ide o uplne ine
22.07.2018 10:09
pali
Príspevkov: 419
V Arbeitnehmerveranlagung vyplnas len polozky, ktore su relevantne pre Tvoju situaciu. Tebou spominane polozky su trochu zlozitejsia tematika a na zaklade tvojej otazky, resp. strucneho popisu sa v ziadnom pripade neda urcit, ci sa ta vobec tykaju.
23.07.2018 09:09
libelius1
ano, spravne je to zlozitejsie, a aj preto sa na to pytam ci skor som sa pytal kto to vyplna, lebo TEN aj vie co treba = netreba splnat, za akych podmienok a vie mi poradit a povedat pripadne sa aj spytat co potrebuje vediet atd ... tj. odpoved na zaciatok vyplnam to viem ti pomoct alebo nevyplnam to a mudrujem
[Naposledy editoval libelius1, 24.07.2018 07:02]
24.07.2018 06:40
klara.os
Ano, je to složitější, vyplňují to lidé, kteří mají v ČR nebo na Slovensku stále pobyt, vlastní tam třeba nemovitost, mají tam manžela, děti, přítele a jezdí pravidelně navštěvovat svoji rodinu, musí potom dokládat i například kupní smlouvu domu, nájemní smlouvu atd, všechny účtenky za jízdenky, benzín.... Ne vždy to ale stejně uznají (mě jeden rok uznali, druhý rok už ne).
24.07.2018 18:42
libelius1
Dakujem za info a tie prve podklady by nebol az taky problem ale napriklad blocky z tankovania nemam , len vypis z uctu, neodkladal som si to, su tam este dake skryte uskalia?
27.07.2018 06:52

icon