Diskusia

icon
Nudi
Príspevkov: 0
Ahojte,

viem, ze su to dookola rozoberane temy, ale odpoved som nenasiel.

Firma konci posobenie na Slovensku a dava mi ponuku pracovat vo Viedenskej pobocke.
S rodinou som ochotny sa prestahovat do BA a kludne pendlovat do Viedne, ale stale trvdia ze
je potrebene aby som mal pobyt vo Viedni (ci Rakusku) aj ked budem mat pobyt v Bratislave.
Je na to nejaky predpis ci nariadenie z rakuskej strany ? - ze kazdy kto tam pracuje potrebuje mat
pobyt (ci trvaly alebo prechodny).
Nejedna sa o zivnost ale o regulerny trvaly pracovny pomer.

Dakujem
30.07.2018 10:50
janaka
Príspevkov: 5969
iconNudi:
Ahojte,

viem, ze su to dookola rozoberane temy, ale odpoved som nenasiel.

Firma konci posobenie na Slovensku a dava mi ponuku pracovat vo Viedenskej pobocke.
S rodinou som ochotny sa prestahovat do BA a kludne pendlovat do Viedne, ale stale trvdia ze
je potrebene aby som mal pobyt vo Viedni (ci Rakusku) aj ked budem mat pobyt v Bratislave.
Je na to nejaky predpis ci nariadenie z rakuskej strany ? - ze kazdy kto tam pracuje potrebuje mat
pobyt (ci trvaly alebo prechodny).
Nejedna sa o zivnost ale o regulerny trvaly pracovny pomer.

Dakujem

neexistuje ziadny predpis na toto, zalezi od firmy, niektore vyzaduju meldezettel, ine nie;)
30.07.2018 12:17
Nudi
Príspevkov: 0
Dakujem.

Tiež sa mi nezdá aby som potreboval nejaký druh bydliska v AT ak sa jedna o dochádzanie z BA.
meldezettel je v podstate prihlásenie na urady, keď niekto ma zmenu bydliska (alebo sa prisťahuje). Je to skutočne vyžadované
niektorými firmami ? existuje vo Viedni niečo také ako napr v Bratislave : mojpobox ? kde ti firma poskytne nejakú adresu bez skutočného bývania ?
alebo existujú ponuky presne pre pendlerov, v takomto prípade, ak ich zamestnávateľ požaduje aby mali hoci len administratívne bývanie v AT?

Dakujem
30.07.2018 14:28
pali
Príspevkov: 419
Ked budes byvat na SK, tak urcite nepotrebujes mat prihlasenie v AT, resp. Meldezettel z AT, aj keby to Firma pozadovala (co je nezakonne). Okrem ineho, ak budes denne pendlovat, prihlasenim sa na pobyt vo Wien si nemozes uplatnovat Pendlerpauschale medzi pracoviskom a skutocnym bydliskom, maximalne tak medzi tym "fiktivnym".
30.07.2018 15:05
janaka
ci je to nezakonne, niektore firmy proste pozaduju meldezettel, aspon nebenwohnsitz: moja kamoska je zamestnana v hoteli cez firmu (bola som tam s nou osobne) a oni by ju proste bez meldezettla neprijali, punkt. Mohla sa ist niekde stazovat, ok, ale bola by bez prace:-/
Na otazku, preco, ked byva v blave, odpovedali, ze je to tak a treba to akceptovat.
Ja myslim, ze kvoli tomu, aby bola proste flexibilnejsia a bola pünktlich v praci (lebo vlaky niekedy meskaju apod.)
30.07.2018 22:05
pali
Príspevkov: 419
Vyzaduju teda Meldezettel alebo aby skutocne byval(a) v blizkosti zamestnavatela? Lebo ak si niekto zaobstara len Meldezettel, nestane sa ani flexibilnejsim, ani nebude pünktlicher v praci :rolleyes:
31.07.2018 07:52
janaka
iconpali:
Vyzaduju teda Meldezettel alebo aby skutocne byval(a) v blizkosti zamestnavatela? Lebo ak si niekto zaobstara len Meldezettel, nestane sa ani flexibilnejsim, ani nebude pünktlicher v praci :rolleyes:

tpak to mas rechtB) , ale ich to nezaujima, potrebuju proste papier o pobyte:blink:
ona si to plati, ale nebyva; system je zly:confused:
31.07.2018 12:02
pitu47
Príspevkov: 11874
len jej na to nesmu prist, lebo meldegesetz :scared:
01.08.2018 13:17

icon