Diskusia

icon
honelnik
Príspevkov: 0
Zdravim, manzelka ma zdravotny problem, ktory sa nam na Slovensku nedari riesit a chceme skusit, ci sa nenajde niekto v Rakusku, kto by jej vedel pomoct.
Trvaly pobyt, pracu atd...mame vsetko na Slovensku.

Cital som si toto forum ale nevedel som najst odpoved na tieto otazky:

1. Je mozne poistit sa v zdravotnej poistovny v AT ako samoplatca, bez toho aby som musel odvadzat nieco do socialnej poistovne. Ak dobre chapem v AT je to jeden poplatok co sa deli medzi zdrav a soc poistovnu.
2. Ak ano, kolko je poplatok?
3. Je niekde stranka s informaciami v SK/ENG jazyku?
4. Nemcinu v podstate neovladame, daju sa podobne problemy riesit v Rakusku riesit v anglictine?

Dakujem velmi pekne
02.08.2018 10:59
pali
Príspevkov: 419
iconhonelnik:
1. Je mozne poistit sa v zdravotnej poistovny v AT ako samoplatca, bez toho aby som musel odvadzat nieco do socialnej poistovne. Ak dobre chapem v AT je to jeden poplatok co sa deli medzi zdrav a soc poistovnu.

To by bolo mozne len, ak by ste byvali v Rakusku a neboli ste "zo zakona" zdravotne poisteni. Bydlisko (SK), zdravotne poistenie (SK) => nie.
Mesacny poplatok je okolo 420 EUR.
02.08.2018 12:01
annaw
Príspevkov: 2
Poprípade si zavolať na poisťovňu v AT, centrála je St. Polten - 050 899-6100 (+43) a tam sa informovať aký by bol postup vo Vašom prípade. Vedia aj po anglicky.
02.08.2018 17:15
heavy
Od: Leopoldstadt
Príspevkov: 24042
iconhonelnik:

4. Nemcinu v podstate neovladame, daju sa podobne problemy riesit v Rakusku riesit v anglictine?

Yes. Anglictina je jednym zo styroch uradnych jazykov v Rakusku...
04.08.2018 19:20

icon