Diskusia

icon
beata22
Príspevkov: 4
Dobry den,
potrebovala by som poradit. Vybavujem v Brucku anmel... dodala som vsetky potrebne formulare a zaslali mi este formular Haftungserklärung na potvrednie notarom. Na nete som ale nikde nenasla, ze by bolo potrebne taketo potvrdenie dodavat. Za vsetky odpovede vopred dakujem
15.04.2015 18:46
pali
Príspevkov: 419
Poziadala si o Anmeldebescheinigung len pre seba alebo vybavujes zaroven povolenie na pobyt napr. pre partnera, prip. niekoho z rodiny, kto nie je EWR?
15.04.2015 21:14
beata22
Som slobodna matka, ale obe tu mame trvaly pobyt. Potrebujem to potvrdenie na vybavenie rodinnych pridavkov.
16.04.2015 09:43
pali
Ak mate obe slovenske obcianstvo alebo nejakeho ineho EU-statu, tak by som Ti radil, aby si na ten urad zavolala a spytala na dovod a § na zaklade ktoreho toto od Teba pozaduju, kedze Zakon o pobyte (NAG) Haftungserklärungen pre EWR obcanov nevyzaduje!
16.04.2015 10:48
beata22
Dolozila som tam vsetky potrebne dokaldy a mailom mi poslal ten haf... a s paragrafom $ 2 Abs. 1 Z 15 NAG
16.04.2015 22:03
pali
§2 Abs.1 Z 15 NAG je len definicia co je Haftungserklärung a naco sluzi, ale sam o sebe este nezaklada povinnost niekomu predlozit ho. Takze este raz moje odporucanie, spytat sa na urade na konkretny paragraph, na zaklade ktoreho ziadaju od Teba toto Erklärung. Kedze Ti ziaden relevantny nebudu moct menovat, odvolaju sa pravdepodobne opät len na tento, kde ale mozes argumentovat, ze je to len definicia.
17.04.2015 00:19
beata22
Dakujem velmi pekne za radu. Snad sa nebudem moc sprajcovat ten uradnik.
17.04.2015 10:32
bibi29
Príspevkov: 15
Prosím o radu k Anmeldebescheinigung,
písala som si s pánom z úradu a vraj potrebujem e-card pri podaní toho Anmeldebesheinigung. Lenže ako na to ak som zamestnaná v SR, trvalý pobyt v Hainburgu. Čiže žiadne poistenie v Rakúsku nemám, tak akým titulom by mi tú e-card mohli vydať?

Ďakujem,
B.
12.06.2018 16:50
Merlinka
Príspevkov: 21
Ahojte

Potrebuje novorodenca SK keď matka je z SK a otec z AT?

Este jednu otázku by som mala môžem dieťaťu dať priezvisko otca keď nechcem aby malo moje SK priezvisko?

Za odpovede vopred ďakujem
01.09.2018 17:00
pali
iconMerlinka:
Potrebuje novorodenca SK keď matka je z SK a otec z AT?

Pytas sa ci potrebuje Anmeldebescheinigung? A ako si to myslela "otec z AT"? Byva v Rakusku alebo ma aj rakuske obcianstvo?

Ak ma otec dietata rakuske obcianstvo a ste zosobaseni alebo ak nie ste zosobaseni a najneskor do 8 tyzdnov od narodenia bude uznane jeho otcovstvo, tak bude mat dieta (tiez aj) rakuske obcianstvo. V takom pripade dieta nepotrebuje Anmeldebescheinigung.
02.09.2018 17:45
Merlinka
Príspevkov: 21
Ano pýtala som sa na anmeldebescheinigung. Partner rakúšan a nie sme zosobášený bude len papier od advokáta že žijeme ako Lebensgefährten v spoločnej domácnosti.
Ďakujem za vysvetlenie
15.09.2018 17:58
heavy
Od: Leopoldstadt
Príspevkov: 24042
iconMerlinka:
Ano pýtala som sa na anmeldebescheinigung. Partner rakúšan a nie sme zosobášený bude len papier od advokáta že žijeme ako Lebensgefährten v spoločnej domácnosti.
Ďakujem za vysvetlenie

hore Ti pali spravne odpovedal... ked tata uzna otcovstvo, tak maly bude Rakusan aj s pasom...
13.10.2018 19:34

icon