Diskusia

icon
Monica36
Príspevkov: 0
Dobry den. Prosim, kto vie poradit. Pracujem vo Viedni, mam tu nebenwonsitz, moje deti su na Sk, kde mam trvaly pobyt, oni tiez. Poberam pridavky na deti z At. Hrozi mi, ze ostanem bez prace. Ak si tu v At dam hauptwonsitz a pojdem tu na Ams, budem mat narok na pridavky na deti? A budu to zistovat ze tu mam hauptwonsitz a na Sk trvaly pobyt? Ci lepsie nechat nebenwonsitz, prihlasit sa na Sk na úrade prace a počas toho tu hladat novu pracu?.. Vdaka za kazdu informaciu
06.01.2019 16:51
annaw
Príspevkov: 2
1. Pri zmene na Hauptwohnsitz sa viete prihlásiť na AMS otázka je či to AMS spraví keďže by mala byť aj nejaká ta doba trvalého pobytu. Zo dňa na deň urobiť zmenu pobytu len kvôli AMS neviem či Vám to uznajú. Skúste cenknúť na Arbeiterkammer a informovať sa.
https://www.ams.at/arbeitsuchende/arbeitslos-was-tun/geld-vom-ams/arbeitslosengeld

3. A áno, zisťujú kde bývate, či máte prácu atď - všetko dokladujete na vyžiadanie /každý Bundesland je iný a má iné požiadavky/.
2. Ak si tu necháte Nebenwohnsitz a hlásiť sa budete na SVK tak Vám prídavky v AT stopnú a spustia až keď začnete opäť v AT pracovať.
06.01.2019 21:06
Monica36
Príspevkov: 0
Dakujem pekne. A este prosim ak tu budem mat hauptwonsitz i na Sk a moje deti na Sk len, meni sa tym nieco co sa tyka Ams? Vdaka
13.01.2019 21:25
annaw
Príspevkov: 2
Toto Vám už neviem zodpovedať. Všetko Vám vie zodpovedať AK alebo priamo AMS. Každý Bundesland to ináč rieši takže je ťažké vyjadriť sa k tomu.
14.01.2019 09:35
janaka
Príspevkov: 5969
iconMonica36:
Dakujem pekne. A este prosim ak tu budem mat hauptwonsitz i na Sk a moje deti na Sk len, meni sa tym nieco co sa tyka Ams? Vdaka

Co by sa malo menit na ams? S ams nemaju vase deti nic spolocne, iba vy.
14.01.2019 12:32

icon