Diskusia

Vlado
Moderátor
Príspevkov: 1230
iconjanaka:
..., aj ked prisli neskoro! Mali sa zatvorit letiska uz v januari, politici reagovali neskoro:cry:

no samozrejme, len v januari - ked prvy pripad sme mali v feb.
Vsak si pozri ako niektori - napr penzisti - si sedia u heuriger a dnes uz to väcsina chape. Ale keby to spravili v jan - a nikto by nemohol prist z dovolenky domov, ty by si nemohla ist do BA. Väcsina statov reaguje az potom, ked WHO hovori o pandemie. Vtedy to je cierne na bielom.

Co bolo v Taliansku, to bude az po krize prichadzat na povrch. Ze tam je 100.000 cinanov pracujucich v textilnych fabrikach nobl-brands, mozno da trochu svetly do veci...
15.03.2020 19:35
materholm
Príspevkov: 953
Janaka...........Nevedel som ze si na dôchodku.To by som Ti mal asi vykat.No tu pôsobis velmi mlado.Vies keby sa jednalo o nieco ine by som sa asi viac hneval.Ale ze pendlerov co denne cestuju a nejavia znamky choroby takto odstavia tak to je silna kava.No na druhej strane v Rakusku je to daleko horsie.Takze som aj rad ze som doma.Oddychnem si .Ale co bude o par mesiacov nechcem vediet.
16.03.2020 16:41
janaka
Príspevkov: 5969
iconVlado:
iconjanaka:
..., aj ked prisli neskoro! Mali sa zatvorit letiska uz v januari, politici reagovali neskoro:cry:

no samozrejme, len v januari - ked prvy pripad sme mali v feb.
Vsak si pozri ako niektori - napr penzisti - si sedia u heuriger a dnes uz to väcsina chape. Ale keby to spravili v jan - a nikto by nemohol prist z dovolenky domov, ty by si nemohla ist do BA. Väcsina statov reaguje az potom, ked WHO hovori o pandemie. Vtedy to je cierne na bielom.

Co bolo v Taliansku, to bude az po krize prichadzat na povrch. Ze tam je 100.000 cinanov pracujucich v textilnych fabrikach nobl-brands, mozno da trochu svetly do veci...

ano, mas pravdu, asi by to nikto v tych zaciatkoch nepochopil, to by bolo povstanie...ale malo sa urobit opatrenie, ze ti,co prileteli z Ciny, mali ist hned do karanteny, oni im merali teplotu namatkovo, no, nestaci! Pretoze bolo bysa zabranilo aby sa epidemia rozsirila na pandemiu. Cize letiska v celej europe mali urobit opatrenia, resp. vlada. No co uz, mlieko je rozliate a tak to mame.
Ja som bola v Ba v januari a potom som uz nemohla, lebo som dostala chripku ktora ma trapi uz 2 tyzdne, takze trcat doma ,pre mna ziadny problem.
Co ma velmi zarazilo, je, ze na Sk vsetci musia nosit ruska, aj ked ich nedostat a tu, len aziatov som dnes videla s ruskami.
Taliansko, katastrofa, tazko aj komentovat:scared:
16.03.2020 17:21
janaka
iconmaterholm:
Janaka...........Nevedel som ze si na dôchodku.To by som Ti mal asi vykat.No tu pôsobis velmi mlado.Vies keby sa jednalo o nieco ine by som sa asi viac hneval.Ale ze pendlerov co denne cestuju a nejavia znamky choroby takto odstavia tak to je silna kava.No na druhej strane v Rakusku je to daleko horsie.Takze som aj rad ze som doma.Oddychnem si .Ale co bude o par mesiacov nechcem vediet.

Materholmik, kein problem, mozes mi tykat, ja som duchom mlada:D
Co sa tyka pendlerov, je uz aj tak skoro pase, pretoze sa zatvaraju aj velke prevadzky, hotely,ludom dali dovolenky apod. Horsie to maju opatrovatelky 24-hod., ktore musia za klientmi cestovat.
Drz sa:thumbup:
16.03.2020 17:26
materholm
Príspevkov: 953
Tak dobre budem Ti Janacka tykat.Paci sa ni ze si duchom mlada. Opatrovatelkam nezavidim.Hlavne tym co maju uz tak katastrofalne podmienky.Cudujem sa ze sa este najdu zeny co to idu za par euro robit..Neviem co bude dalej .Velka hospodarska kriza moze nastat ked sa toto vsetko skonci..Ale to este musime prezit.
17.03.2020 00:28
janaka
:thumbup:
17.03.2020 12:29
pitu47
Príspevkov: 11874
iconjanaka:

môžem ti aj ja tykať?;)
17.03.2020 20:47
janaka
iconpitu47:
iconjanaka:

môžem ti aj ja tykať?;)

ano ,ale az ked si das rusko:P
17.03.2020 23:12
karla23
Príspevkov: 1304
Pitko moj drahy...ako sa mas?
18.03.2020 14:18
pitu47
Mirko moj jediny dobre a ty ?
18.03.2020 19:11
pitu47
iconjanaka:
iconpitu47:
iconjanaka:

môžem ti aj ja tykať?;)

Dám, Janake, dám, ale kam si ho mám dat?
18.03.2020 19:13
janaka
iconpitu47:
iconjanaka:
iconpitu47:
iconjanaka:

môžem ti aj ja tykať?;)

Dám, Janake, dám, ale kam si ho mám dat?

tam, kde treba, na xicht, pardon, na tvar;)
ale pozor na mirka, ak ta oslovuje ako drahy, ci sa nechce tulit, to je teraz zakazane:lol:
18.03.2020 19:41