Diskusia

icon
suzannie
Príspevkov: 11
Vie mi niekto poradit, ci mozem dat preplatit SVA ukony za zuby, kt. boli robene na Slovensku? Pred 3 mesiacmi som si dala v Ba robit zubny implantat, bielenie a 3 fazety. Ak ano, ako mam dalej postupovat? Dostala som od zubara fakturu v slovencine. Vdaka za odpovede!
19.03.2020 22:32
Vlado
Moderátor
Príspevkov: 1230
iconsuzannie:
Vie mi niekto poradit, ci mozem dat preplatit SVA ukony za zuby, kt. boli robene na Slovensku? Pred 3 mesiacmi som si dala v Ba robit zubny implantat, bielenie a 3 fazety. Ak ano, ako mam dalej postupovat? Dostala som od zubara fakturu v slovencine. Vdaka za odpovede!

nie plny obnos ale ano...
19.03.2020 23:46
janaka
Príspevkov: 5969
iconsuzannie:

nie SVA, ale WGKK Wienerberg (teda Vieden, lebo nepisete v ktorom meste pracujete , zijete) preplaca len vyplne , cize plomby (cca 15%), vlastna skusenost a asi, neviem isto, aj snimatelne nahrady. Nepreplaca korunky , resp. mostiky, ani implantaty a ani bielenie zubov.
[Naposledy editoval janaka, 22.03.2020 00:43]
19.03.2020 23:48
materholm
Príspevkov: 953
Podla mna zalezi od lekara.Ked som tam bol prvy raz tak som doniesol viac potvrdeni.Ziadali aby som im vysvetlil co to bolo.Samozrejme potvrdenia pisane typicky doktorsky necitatelne na paragone mi zamietli.Ostatne potvrdenia som vysvetloval ako aj zubar mi pozrel zuby . .......Na druhy a treti krat to bolo uz len tak ze im stacilo ze im hodim do schranky potvrdenia dane do obalky ktore spracoval chlapik za stolikom. .Potom po skoro 15 minutach zena v bielom plasti s arogantnym pohladom mi dala väcsinu cervenym odrieknutych bodov bez vysvetlenia a s tym som zas isiell ku chlapikovi co sedel za takym stolom v hlavnej hale.Pritom sa potvrdenia tykali len RTG a plomb ci Wurzenbehandlung.Je tam dost velka arogancia.Aj RTG len raz za niekolko rokov preplatia.Som tam uz dlhsie nebol.Radsej si posledne davam az na tento rok do danoveho priznania vydavky na zubara.Ked su potvrdenia neni dost jasne napisane v nemcine ci v laticnine tak vacsinu z nich neuznaju.Ale aj to je uspech ked z 800 euro dostanem 150. Prinutit slovenskeho zubara aby pisal prehliadnejsie potvrdenia sa jednoducho neda.Aj tak zubarcina je jedno z povolani kde cloveka vedia osklbat takmer na kazdom ukone a´reklamovat ci odkontrolovat vykon je praktivky nemozne.Ked sa este dozvie slovensky zubar ze si chce niekto nieco preplatit tak nauctuje certa diabla.Osklbanie pacienta sa v stomatologickej praxi nosi.Slovensky zubar je taky pan ze svojmu klientovi vie vynadat aj ked pravdu nema.Zubar vie velmi dobre ze je autorika a zabuda ze ju tu pre ludi nie ludia pre neho.Preto su nielen statni ale aj sukromni k ludom dost arogantni.Ved klientela bude stale.A hlavne mladi zubari chcu rychlo zbohatnut.No nie kazdy mlady zubar je kvalitny.
21.03.2020 19:57
karla23
Príspevkov: 1304
Materholm suhlas...preto ja k sk zubarom na sk nechodim...v Nemecku som s nemeckym zubarom spokojny..kasa vsetko skoro preplati...neosklabava ma..ucet mi posle ked nieco mam zaplatit..su to male sumy kde je rozpisane kolko ja a kolko kasa plati...na sk chcu zdrat chudobu zubari...len im plat..nedaju ti ani ucet nic...poznam zubara je stary...ma vilu...rozvedeny mladu zenu ..robi uz zle...atd...to su dnes gangstri ako cely tento gangstersky kapitalizmus hnusny...ziadne kontroly..ziadna slusnost...len vycicat toho druheho a pozerat na svoj osoh a konzum...cest vynimkam slusnym zubarom na sk.
22.03.2020 13:53
ivoo
Príspevkov: 0
Toto by ma tiez zaujimalo. Dajte prosim vas vediet ako to dopadlo.
15.04.2020 22:51

icon