Diskusia

nevedko15
Od: Wiener Neustadt
Príspevkov: 27
Tvoja situácia nie je taká zlá ako píšeš.A že už ani horšie nemôže byť...,ale môže a asi aj bude...Ak máš prácu a tá práca bude aj naďajej tak Janaka Ti dobre radí.Rýchlo hľadaj v AT ubytovanie aby si nemusel pendlovať hore-dole.K žene babku,alebo niekoho zo susedov čo na nich dohliadne.Nie si sám čo má ženu aj deti na jednej strane a oni robia na druhej. Aj variť sa naučíš a iné veci... Nezúfaj a rýchlo hľadaj ubytovanie.Pevné zdravie želám Tebe aj Všetkým.
24.03.2020 08:40
janaka
Príspevkov: 5969
iconpitopit:
Tak teraz som sa dočítal,že navrhujú 3 týždne pracovat a potom na 2 týždne vo karanteny.No ďakujem pekne.
Už som zvažoval,vrátiť sa na SK,ostat v karanténe a potom chodit do AT ale aj tam pri návrate by som šiel do karantény.

kto to navrhuje a pre koho? zrejme sa to tyka opatrovateliek. Ty to musis riesit so svojim zamestnavatelom, niektor prepustaju, ini maju kurzarbeit, ako navrhla vlada AT
ako citam, aj nevedko ti radi to co ja, ale je to na tebe...treba sa zariadit tak, ako navrhne tvoj Arbeitgeber, lebo ak prides o pracu, tak budete mat ekonomicke problemy, lebo zrejme na Arbeitslosengeld nebudes mat tu narok, kedze nemas trvaly pobyt...mozno budes mat v CZ alebo na SK, ak si za posledne 4 roky odpracoval 2 roky a formularom U1 si to prenesies na Sk, ale to je vela vybavovaciek a cestovania a cakania.
[Naposledy editoval janaka, 24.03.2020 11:48]
24.03.2020 11:41
janaka
iconnevedko15:
Tvoja situácia nie je taká zlá ako píšeš.A že už ani horšie nemôže byť...,ale môže a asi aj bude...Ak máš prácu a tá práca bude aj naďajej tak Janaka Ti dobre radí.Rýchlo hľadaj v AT ubytovanie aby si nemusel pendlovať hore-dole.K žene babku,alebo niekoho zo susedov čo na nich dohliadne.Nie si sám čo má ženu aj deti na jednej strane a oni robia na druhej. Aj variť sa naučíš a iné veci... Nezúfaj a rýchlo hľadaj ubytovanie.Pevné zdravie želám Tebe aj Všetkým.

kazdy ma ten svoj pribeh, niekto lepsi, niekto horsi, podstatne je v tomto vsetkom seba aj druhych chranit pred nakazou, lenze mladi ludia budu mat aj existencne problemy, je to zle a ako pises, bude to horsie, musime to vydrzat. Moj otec je na dedine, tam mu nic nehrozi, bude mat 90 rokov a je zdravy, chvalabohu.
24.03.2020 11:54
Vlado
Moderátor
Príspevkov: 1230
tak co teraz nasa generacia s virusom zazije, to si budu este generacie rozpravat. To keby mi niekto na Silvestra povedal ... :confused:

... par tyzdnov a vsetko je inak. So zmenou vlady, optimistickym programom, sme si ako mensiny v Rakusku mysleli, ze teraz nastane doba, kedy aj na nas sa stat pozrie a pride nam v ustrety. Ale to co je teraz - je iny svet - cely pekny program vlady mozu dat do zberu papiera...

:cry:
26.03.2020 22:11
karla23
Príspevkov: 1304
Vlado konzum je na konci..tento gangstersky system konci....co Ti poviem....nemecky virolog tvrdi nikto nevie ako to bude dlho trvat...v lete moze nastat utlm a pokoj...a na jesen a zimu znovu...najhorsi scenar predpoklada v Nemecku miliony nainfikovanych a cca 60 tisic mrtvych....cakaju nas tazke casy....hospodarska kriza obrovska pride...budeme radi ak prezijeme a budeme mat co dat do taniera.
27.03.2020 13:00
janaka
iconVlado:
tak co teraz nasa generacia s virusom zazije, to si budu este generacie rozpravat. To keby mi niekto na Silvestra povedal ... :confused:

... par tyzdnov a vsetko je inak. So zmenou vlady, optimistickym programom, sme si ako mensiny v Rakusku mysleli, ze teraz nastane doba, kedy aj na nas sa stat pozrie a pride nam v ustrety. Ale to co je teraz - je iny svet - cely pekny program vlady mozu dat do zberu papiera...

:cry:

klesa motivacia rano vstat z postele...desive cisla v At a vsade vo svete...Slovensko ma dnes "len"269 nakazenych Covidom19- ale to je preto, ze malo testuju, tie cisla su omnoho vyssie
za rodinou nesmieme, je to tazke:cry:
27.03.2020 13:35
janaka
iconkarla23:
Vlado konzum je na konci..tento gangstersky system konci....co Ti poviem....nemecky virolog tvrdi nikto nevie ako to bude dlho trvat...v lete moze nastat utlm a pokoj...a na jesen a zimu znovu...najhorsi scenar predpoklada v Nemecku miliony nainfikovanych a cca 60 tisic mrtvych....cakaju nas tazke casy....hospodarska kriza obrovska pride...budeme radi ak prezijeme a budeme mat co dat do taniera.

nikto nevie nic a Cina zakazala lety do Ciny pre ostatne krajiny; super, hlavne, ze tam bolo prvotne ohnisko nakazy:blink: :confused: oni na zaciatku vsetko utajovali a nemali pustit z Ciny nakazenych, urobili by lepsie
27.03.2020 13:39
karla23
Kto zarobi na corona viruse? ked sa najde liek samozrejme velke farmaceuticke spolocnosti....ktore hospodarstvo porazi? no v europe...americania tiez ale budu postihnuty...hospodarska kriza...dalsie znizenie a mozno nicenie socialneho systemu....mozme konspirovat dalej....;)
27.03.2020 14:07
karla23
davajtesi do jedal cili korenie...nie zase vela aby ste neposkodili zaludok...kurkuma...ta zabija aj rakovinove bunky...ide oto aby clovek cely zivot budoval silnu imunitu....mozno vela ludi z nas ma coronu len nevieme otom-je to virus chripka...a mozno vela znas ju aj prekona ale nevie otom.....ovocie zelenina vitaminy...atd...menej masa ..
27.03.2020 14:08
karla23
Janaka ked vsetko padne a nebude mozno dat co do hrnca mozno aj ludia budu slusnejsi a ludskejsi...ta pycha a konzum nemohla pokracovat do nekonecna...to muselo prijst.
27.03.2020 14:13
karla23
Zoberte do ruky svety ruzenec a modlite sa k svetej Panne Marie...a Ta Vam pomoze,.....
27.03.2020 14:15
karla23
https://modlitba.sk/?p=14293

zazracna modlitba vo velkej biede a nudzi...modlite sa ju k svetej Panne Marie a nic sa Vam nestane....:thumbup:
27.03.2020 14:18
janaka
iconkarla23:
Zoberte do ruky svety ruzenec a modlite sa k svetej Panne Marie...a Ta Vam pomoze,.....

mirko, ja nemam svety ruzenec, ani sväty, co teraz:(
27.03.2020 14:28
karla23
tak sa pomodli tie dve kratke modlitby co som tu dal...na tie ruzenec nepotrebujes....
27.03.2020 14:30
karla23
Janaka garantujem Ti ak sa budes modlit k svetej Panne Marie tieto dve kratke modlitby...pod tvoju ochranu a rozpametaj sa sv panna maria neochories...ani nikto...
27.03.2020 14:36