Diskusia

karla23
Príspevkov: 1304
Pitu tvaris sa ako keby si vyrastal niekde vo velkomeste a pritom pochadzas z Kosic...cize neviem ci si natom lepsie.....cize od zaciatku priatelia....Pitu tu nejde oto ci su emigranti z CSSR na socialke v Rakusku ci Nemecku alebo inde...tam sa moze kazdy dostat....oto nejde...a nejde oto ani kolko mas rokov...skor ide oto ze este je dost emigrantov z CSSR vo svete ktori niesu na dochodku a musia pracovat....ja nezatajujem svoj vek..oki ked tak zatajujes svoj vek tvoja vec...napis ci si na dochodku alebo pracujes este? Karci ma 54r to viem...a vidis je emigrant z CSSR a pracuje...asi ak nieje na urade prace...Vlado to iste...dalsi emigrant z CSSR a pracuje....

emigranti ktorich poznam v Nemecku emigrovai z CSSR v r 1984...cize pred 36r....a mali 22-25r...cize ked si to spocitas ich vek a cas ktori ziju v Nemecku niesu este na dochodku,....
18.10.2020 10:09
karla23
https://slovensko.rtvs.sk/relacie/93338/emigranti-z-csr-3-cast

Pitu vypocuj si....skoda ze nam nechces povedat ake si mal zazitky v emigracii..:cry:
18.10.2020 10:16
karla23
https://slovensko.rtvs.sk/relacie/93132/emigranti-z-csr-1-cast

nasiel som aj dalsie casti ....
18.10.2020 10:19
karla23
Pitu nahodou som minule kratko pisal s jednym emigrantom...Rakusko mu dalo azyl a zil dlhsie tam...ale odisiel zit inde...a pytal som sa ho preco...on vravel ze rakuska mentalita sa mu nepaci preto odisiel.
18.10.2020 10:22
pitu47
Príspevkov: 11874
iconkarla23:
..skoda ze nam nechces povedat ake si mal zazitky v emigracii..:cry:
Mirko, veď ty máš dosť známych, ktorí ti už všetko povedali ....
18.10.2020 13:06
karla23
Pitu nebud taky...prosim...povedz dake zazitky z emigracie z Traiskirchenu...a ako si emigroval...nebud taky...:love:
18.10.2020 21:56
pitu47
Mirko, tak mi napíš ty, prečo si vlastne odišiel zo slovenska a čo ťa viedlo k tomu, že žiješ ďaleko od kežmarku a od rodiny :confused:
18.10.2020 23:06
janaka
Príspevkov: 5969
iconpitu47:
Mirko, tak mi napíš ty, prečo si vlastne odišiel zo slovenska a čo ťa viedlo k tomu, že žiješ ďaleko od kežmarku a od rodiny :confused:

mirko na otazky zasadne neodpoveda, on ich len kladie:-/ :rolleyes:
18.10.2020 23:51
pitu47
iconjanaka:
iconpitu47:

mirko na otazky zasadne neodpoveda, on ich len kladie:-/ :rolleyes:
veď presne preto som sa ho opýtal ;)
19.10.2020 00:36
karla23
Pitu nemam problem Ti to povedat...skoncil som skolu v r 1999..prisiel som na urad prace...sa nahlasit...uz vtedy bol inzerat na nastenke...ze praca do nemecka do mc donaldu na 18mes...vravim co tam nemecko budem doma...ale po case som nemal peniaze...bieda bola..robil som v Tatrach...potom aj bez prace som bol...kamosi tiez boli doma...potom vojna....a po vojne som uz zacal riesit...no chcel som rakusko....ale trebalo vizum a prac.povolenie...internet bol no nemecky som nevedel moc a nevedel som ako to mam hladat...vo svojej naivite som naletel 3 agenturam a dal po 400 sk ..slubovali mi pracu vo Viedni atd..podvodnici...potom som prisiel nato ze to tak nejde....jednehodna som si kupil podtatranske noviny...citam...inzerat ..hladam casnicku a kuchara do rakuska...dal som bratovi nech to riesi...slovak tam robil kuchara hotel v alpach...siel brat najprv.,.potom mi vybavil...vtedy sa slusne spravali k personalu...pocas prace som aj sedel pil kavu dzus...nemal kto robit...brat ked siel domov majitel skoro plakal tak sa bak aby som neodisiel...vazil si.,..dnes sa smeje ztoho..bol som tam raz...strasne upada ci rakusko nemecko..kultura ludi...nikde si nevazia zamestnanca...no potom som zacal riesit urad prace a nemecko mc donalds...kamosi najprv nechceli potom sli vsetci...cela partia sme sa nahlasili na pohovor...uradnicka nam dala papiere vyplnit...prelozit vyucny list do nemciny...atd...nemecky uradnik z Bonu dosiel do Banskek Bystrici...bola prinom slovenska prekladatelka...brat mi napisal taky textik na papier ktory som sa naucil doma a do papierov som napisal zelanie ze chcem s kamosom z dediny spolu robit v Mnichove....a vyslo to...pohovor bol formalita nemec cisto hovoril atd...povedal ok mc donalds vam poslem ...o 3 tyzdne sedim rano na kave u tety...teta vravi..postarka daco nosi..pozeram velke obalky dosli...otvorim prac.zmluva na 18mes...stastny som bol ako blbca...skoro som pobozkal tu prac.zmluvu haha----mna zivot na dedine nikdy nebavil...citam Mnichov...18mes...isiel som za jednym typkom v dedine...bol predomnou v nemecku...vravi musis vyckat 6 tyzdnov za prac.povolenim..to pride na urad prace..kamosovi to doslo...tiez ..cize spolu sme robili a byvali...nam dali mc donalds v centre mesta na pesej zone bez drive a robili sme pre Company...co bolo ovela lepsie nez u sukromnika....dnes mc donalds company skoro vsetky mc donalds pobocky prenajima sukromnikov...nechcu mat starosti len brat zisky..banda...na hod sme mali 6,87 euro bruto...priplatky za vecer nedelu sviatky ...ubytovna v centre mesta za 200 euro mesacne...na ambasade nalepku nam dali do pasu....:)
19.10.2020 10:42
karla23
Pitu spominam si ako v r 2002 som siel do Viedne na blind hladat pracu...vystupil som na sudbanhofe...a kdeze som nevedel ako metro funguje siel som na peso na maria hilferstrase...a presiel celu ulicu a vsade sa pytal...vsade sama absage...aby som sa nestratil zase som siel spat na stanicu a domov...zufaly pokus ale nevadi :D :D :D
19.10.2020 10:44
pitu47
iconkarla23:
Pitu tvaris sa ako keby si vyrastal niekde vo velkomeste a pritom pochadzas z Kosic...cize neviem ci si natom lepsie....
mirko moj, ja sa netvárim, ja som rád, ze pochádzam z kosic, kosice bolo volakedy madarské královské mesto a stále sa tam zilo dobre, stále tam bola multi-kulti spolocnost, stále tam bolo dost práce, ale na rozdiel od teba som zazil pravy nefalsovany socik a o tom sa tu nebudem rozpisovat, lebo kto nezazil, nevie......... A v svojom zivotopisnom vyznani si zabudol spomenut prehadzovanie kufrov na letisku, upratovanie v lekárni a iné zaujímavé cinnosti, ktoré si absolvoval ;)
20.10.2020 11:40
karla23
iconpitu47:
iconkarla23:
Pitu tvaris sa ako keby si vyrastal niekde vo velkomeste a pritom pochadzas z Kosic...cize neviem ci si natom lepsie....
mirko moj, ja sa netvárim, ja som rád, ze pochádzam z kosic, kosice bolo volakedy madarské královské mesto a stále sa tam zilo dobre, stále tam bola multi-kulti spolocnost, stále tam bolo dost práce, ale na rozdiel od teba som zazil pravy nefalsovany socik a o tom sa tu nebudem rozpisovat, lebo kto nezazil, nevie......... A v svojom zivotopisnom vyznani si zabudol spomenut prehadzovanie kufrov na letisku, upratovanie v lekárni a iné zaujímavé cinnosti, ktoré si absolvoval ;)

Pitu kosice su tak nevýznamné ako keznarok ....zbytocne su zase nieco nahovaras...a hras sa na nieco ako je u teba zvykom....zabudol si napisat ze som pracoval na grile v mc donalde...potom hotel le meridien a hotel marriott ako casnik na ranajkach a obedoch...potom som piekol kolace v cukrarni...na rozdiel od Teba mam gule...povedat co som robil...je zabudol si napisat ze som bol na urade prace a socialke...a ze som si robilnemcinu....Vlado na rozdiel od teba ma gule povedat co robi..len ty sa hanbis asi zato co robis...:thumbdown: :thumbdown: :thumbdown:
[Naposledy editoval karla23, 20.10.2020 12:41]
20.10.2020 12:15
karla23
https://spravy.pravda.sk/svet/clanok/566025-vrazda-ucitela-vo-francuzska-policia-zadrzala-aj-moslimskeho-kazatela/

Pitu zapadny svet uz nieje cim byval ....ucitel zaplatil zivotom za slobodu....nastastie krajiny V4 odmietaju utecencov. Lutujem cely zapad a hlavne deti tam narodene co ich tam este caka.
20.10.2020 12:47
karla23
Pitu ty mas dve dcery si spominal....skus ich pripravit pomaly na migraciu do krajin V4...Vieden tiez nieje bezpecna ....vela svedov sa stahuje do Polska a Madarska pred kriminalitou utecencov.
[Naposledy editoval karla23, 20.10.2020 13:27]
20.10.2020 12:57