Diskusia

Choď na stranu 1Choď na stranu 112Choď na stranu 3Choď na stranu 2
Vlado
Moderátor
Príspevkov: 1230
iconjanaka:
....
apropos, nevie niekto kolko stoji PCR test vo Viedni? (co najlacnejsi,ale nie s podvodom nadchy;) )

... ja som este neplatil, ale okolo 150,- Euro, nie?
19.11.2020 00:24
janaka
Príspevkov: 5969
iconVlado:
iconjanaka:
....
apropos, nevie niekto kolko stoji PCR test vo Viedni? (co najlacnejsi,ale nie s podvodom nadchy;) )

... ja som este neplatil, ale okolo 150,- Euro, nie?

no, su aj lacnejsie, (ako som zistila), napriek tomu nejdem na ten test, to by som musela mat dovod (aj ked rodina dovod je, ale pockam a uvidim)...pocula som, ze vraj na hraniciach nekontroluju:-/
19.11.2020 18:49
materholm
Príspevkov: 953
Pred par tyzdnami sa este pisalo ze su dve miesta vo Viedni kde sa daju spravit testy zadarmo.Ale len pre ludi s tHauptwohnsitzom vo Viedni.Neskor pisali v novinach ze sa to bude dat robit aj u praktickeho lekara zadarmo...................Akurat som nasiel ten link ale nespomina sa zeby to bol PCR test.No zmenene je to ze uz neni nutna podmienka Hauptwohnsitz vo Viedni . Pozri link https://coronavirus.wien.gv.at/site/kostenlose-covid-19-tests-bei-den-teststrassen/
20.11.2020 20:28
janaka
Ok, pozriem, dik...pre mna je ale dolezitejsie vediet, ci na hraniciach ,resp. v Petrzalke na vl. stanici kontroluju ohladom PCR testu cestujucich z Viedne (kamoska vravela, ze nie, ale ona necestuje velmi casto)
Chcem ist len nieco vybavit na 1 den
20.11.2020 21:10
materholm
Ahoj Janacka. Zatial ma nikto nekontroloval. pri navrate ked som prisiel na Slovensko.Aj ked chodim domou smer Marcheg.Do Viedne chodim cez Burgenland väcsinou. Jedine kontroly co su robia obcas policajti ci vojaci co nastupia v Kittsee.Dnes vyhodili asi 4 bezdomovcov so psom.Co som sa bavil aj so znamymi co chodia aj rano domov smer Petrzalka tiez ich nik nekontroloval smerom do Petrzalky.No a na druhej trase smerom na Marcheg akurat sprievodcovia skenuju listky vsetkym aby ich mali spocitanych kolko ludi chodi.Este to chcem napisat ze ked sa vraciam na cez hlavnu na hlavnej stoja nasi polic ale nekontroluju. Tak ci tak spät na sk necestuje vela ludi.Co mi zname vravelli ked vystupia rano v Petrzalke vystupia z vlaku 3 ci 4 ludia.. Skor je sanca ze Ta skontroluju pri ceste z Petrzalky v Kittssee vojaci alebo policajt rakuski i.Pozeraju obcianske.V priemere kontroluju tak raz za tri dni.No ale to je smer AT cize by to malo byt v pohode.Osobne si myslim ze je lepsie ist vlakom ako autom.Aj ked jedna znama mi vravela ze chodi aj autom a nekontroluju ani tam.Takze tolko k tomu.Samozrejme situacia sa moze zmenit.
21.11.2020 18:25
janaka
Ok, diky moc;) To je cca tak, ako mi to kamoska vravela, ze policajti kontroluju pasy, resp. OP. Uvidime, co bude tesne pred Vianocami;)
21.11.2020 19:37
materholm
Janacka drzim palce.........No ti policajti alebo vojaci co nastupuju v Kittsee su uz otravni.Faktom je ze kontroluju cely cass mensimi medzerami od spojazdenia vlakov od 15.juna.A len na trase z Petrzalky.Samozrejme sice s ruskom aj ked väcsinou bez rukavic.No faktom je ze nas bezne poobede do prace cestuje velmi malo ludi. Aj tak mam pocit z toho vsetkeho ze pri tejto forme je pendlovanie ovela efektivnejsie ako zadrziavat velke masy ludi na hraniciach a posielat ich v spolocne v autobusoch do karanteny.
22.11.2020 04:06

Choď na stranu 1Choď na stranu 112Choď na stranu 3Choď na stranu 2