Diskusia

Choď na stranu 1Choď na stranu 112Choď na stranu 3Choď na stranu 2
liesl
Príspevkov: 26
nie je nutne ALE vela firiem ho vyzaduje (napr nasa firma v pripade slovakov po 1.maji 2011)
a firmy ako BILLA, ... tiez (väcsinou chcu este aj skusenosti na rakuskom pracovnom trhu :scared:
23.07.2011 17:21
keiko
Príspevkov: 93
iconhary01:
ved jasne da sa aj autom...ale ak clovek cestuje vlakom ci busom je to zdlhave...ale ak su nato dovody preco nie:) osobne v pripade seriozneho zamestnania som za najst byt v blizkosti prace.

A predpokladam, ze zase raz ako vzdy to pises na zaklade svojich pocetnych skusenosti s kazdodennym cestovanim Ba-Wien a naspat :sleep:

Tak samozrejme, vzdy je to len otazka zivotnych priorit. :) Vacsinou zvazujes, ake plusy a minusy to bude mat na tvoj osobny zivot, financnu situaciu a osobne pohodlie.

A k tomu cestovaniu, nie je to nic strasne - co sa tyka auta, soferovanie ma bavi, tak preco nepustit hudbu naplno a neist, ked viem, ze za hodinu budem v praci. rozpravala som sa s kolegom, ktory je rakusan a hovoril, ze tiez cestuje do prace tak hodinu a som si ista, ze poniektori ludia este viac, tak co.
Vlak si vyberiem, ked mam vela prace a nechce sa mi v nej tvrdnut - ked musim chystat prednasku alebo prezentaciu alebo nejake tabulky, tak sup notebook na kolena a mas zisk za jeden den 2 hodiny cisteho pracovneho casu. To je uplne parada. nemusim sa tomu uz venovat doma a v zasade to je ekonomicke, lebo konstruktivne stravim cas po ceste.

Pre poriadok len, ze este stale tu mam Nebenwohnsitz, ale cestujem hore dole uz takmer kazdy den.

Co ma privadza k odpovedi na moju otazku (uz niekolko mesiacov staru), ze to trva tak 70 minut dokonca aj ked je plna dialnica a stoji na nej pokazene auto - dnes som miestami isla aj 20kou na dialnici a nebyt toho, ze som isla pomalsie, lebo "setrime benzin" a nebyt toho, ze som dost casu zabila hladanim volneho parkovacieho miesta, tak uplna parada.
Science is a lot like sex: sometimes something useful comes out of it, but that's not a reason, why we're doing it.
25.07.2011 13:03
LubosH
Príspevkov: 15
Zdravim,

tak sa tu hlasim znova po 10 rokoch a v podstate s rovnakou otazkou. Na odhlasenie som sa vtedy vykaslal, ale teraz by som to uz rad zrealizoval.
Takze, ostavam pracovat v Rakusku, ale chcem sa s pobytom "vratit" oficialne na Slovensko a fungovat oficialne ako pendler. Doteraz som to tak robil a pobyt som v Rakusku mal iba na papieri a realne som ho nevyuzival.

Mam online pristup na Finanzamt, pouzivam Handy-signatur na prihlasenie, poberam Familienbeihilfe, Familienbonus Plus (s indexaciou) ... Co sa stane, ked sa odhlasim z Rakuska? Kde uvediem svoju adresu na Slovensku, aby som mohol dostavat oficalnu postu z Finanzamtu, pripadne WGKK?

Nepridem o online pristup na Finanzamt, Handy-signatur, ked sa z Rakuska odhlasim? Videm som, ze sa da na ZMR (Zentrales Melderegister) odhlasit aj online, ale zadava sa tam iba stat, kde sa clovek presuva, nie nova adresa. Finanzamt berie adresu z ZMR, ako mi potom poslu dokumenty napr. pri obnove Familienbeihilfe?

Diky moc za pomoc.

Lubos
20.04.2021 14:23
Vlado
Moderátor
Príspevkov: 1230
iconLubosH:

...
Nepridem o online pristup na Finanzamt, Handy-signatur, ked sa z Rakuska odhlasim? Videm som, ze sa da na ZMR (Zentrales Melderegister) odhlasit aj online, ale zadava sa tam iba stat, kde sa clovek presuva, nie nova adresa. Finanzamt berie adresu z ZMR, ako mi potom poslu dokumenty napr. pri obnove Familienbeihilfe?

Diky moc za pomoc.

Lubos

Skus to cez zamestnavatela. Ten ta nahlasuje na Krankenkassu a Finanzamt... viem ze to ide.
21.04.2021 20:25

Choď na stranu 1Choď na stranu 112Choď na stranu 3Choď na stranu 2