Diskusia

icon
niko0000001
Príspevkov: 75
Zdravím,

viete ma niekto usmerniť na úrad/odbor (prípadne na link tu v diskusii), kde by som dostal informáciu o tom, za akých podmienok môže moja dcéra (11 rokov), študovať v Rakúsku ?

Ďakujem
Niko
22.07.2021 11:42
Vlado
Moderátor
Príspevkov: 1230
... na gymnazium, nie? Je tu vo Viedni aj ceska skola Komensky, kde sa vyucuje aj Slovencina.
Ide o pohranicnu skolu? kde vlastne?
22.07.2021 23:35
niko0000001
Ešte je len 6 tačka, takže asi Grundshuhle, ale ja skôr otázkou smerujem k formálnym náležitostiam, čo treba mať, splniť, doložiť ?

Matka robí torcha problémy, ale to sa dorieši, nemecká škola v BA je drahá, ja bývam na Mrchfelde a v BA DNV, chcem sa presťahovať do Viedne, vedel by som to ligisticky zabezpečiť.

Napríklad, z DNV chodí ranným vlakom kopa detí do Marcheggu, sú tam na dákom administrtívnom základe a ten sa práve snažím si osvojiť, možno by som to stihol do septemra.

V podstate by mi pomohlo usmernenie na zákonnú úpravu, či dáky link na úrad, čo to má v kompetencii.

Ďakujem

Niko
Niko
23.07.2021 07:49
niko0000001
Dikes, pomohlo. 13.03.20 (12.03.20 zavreli hranice), som bol prepustený, teraz znova hľadám prácu. Nestíham to kontrolovať, ako sa čo mení, mám Green pas, ale všetko sa mení zo dňa na deň, dal som inzerát na izbičku, stači 12 m2 s Anmeldungom, do penzie 3 roky, vo Viedni som bol šťastný, vždy som tam chcel bývať a aj sa to čiastočne podarilo. Keď som mal 12 rokov, tak sme so spolužiakom Ferom plánovali útek, boli sme Nedbalkári (škola) zo Starého mesta, vymysleli sme plán, že sa spustíme zo Starého mosta do šlepu na lane a zakopeme sa tam do uhlia (vtedy bol len 1 most), plán zlyhal na tom, že sme nezohnali to lano.
[Naposledy editoval niko0000001, 25.07.2021 14:59]
Niko
25.07.2021 14:51
Vlado
Moderátor
Príspevkov: 1230
iconniko0000001:
Dikes, pomohlo. 13.03.20 (12.03.20 zavreli hranice), som bol prepustený, teraz znova hľadám prácu. Nestíham to kontrolovať, ako sa čo mení, mám Green pas, ale všetko sa mení zo dňa na deň, dal som inzerát na izbičku, stači 12 m2 s Anmeldungom, do penzie 3 roky, vo Viedni som bol šťastný, vždy som tam chcel bývať a aj sa to čiastočne podarilo. Keď som mal 12 rokov, tak sme so spolužiakom Ferom plánovali útek, boli sme Nedbalkári (škola) zo Starého mesta, vymysleli sme plán, že sa spustíme zo Starého mosta do šlepu na lane a zakopeme sa tam do uhlia (vtedy bol len 1 most), plán zlyhal na tom, že sme nezohnali to lano.

Super, to si mal stastie ze v Priori lana nemali...
26.07.2021 01:11
2Jana2
Príspevkov: 493
iconniko0000001:
.......... dal som inzerát na izbičku, stači 12 m2 s Anmeldungom, do penzie 3 roky ..............

Mozno ti mozem dat tip v kombinacii s tvojim inzeratom, ktory ma zaujal pri hladani niecoho ineho. Snad to mozem tu napisat, bolo to verejne. Pises, ze hladas zenu vo veku 35 az 45 rokov atd. Mam znamu, ktora hlada partnera - nema stastie - fesna, zaujimava zena, hlada inteligentneho fesaka - pises, ze Fesak si. :rolleyes:

Jediny problem k 1.kontaktu vidim vek. Ona ma 48,5 / vyzera na 44 / ty hladas do 45. Ona hlada partnera do 55, ty mas 60. Co s tym ? :confused: Pisem to ja, lebo ona na tieto stranky nechodi, je Rakusanka. Pisomny prejav mas inteligentny, mozno by to za pokus stalo. Pytam sa teda - mozem jej dat na teba pripadne kontakt, keby bola ochotna tolerovat tvoj dochodcovsky vek ? S prihlasenim by nemusel byt problem, ma sama velky byt.
28.07.2021 18:50

icon