Diskusia

jokice
Príspevkov: 12
iconstrajana:
iconjokice:
Caute,

Mam auto BMW 525XD, r.v 2011, 220 koni, kedze auto je na firmu s.r.o a chcem ho mat na slovenskych SPZ. Co mam urobit? Staci zaplatit NOVA dan a cestnu dan a mozem normalne legalne jazdit? Lebo s financnej policie mi neodpisali konkretne a ja neviem ani slovo po nemecky iba anglicky a napisali mi ze si mam zohnat prekladatela a ist tam. Ak vie niekto tak co musim urobit aby som mohol jazdit legalne po AT na sl. SPZ. V rakusku mam prechodny pobyt. Potrebujem vediet len ake doklady si mam doniest zo SVK a co vsetko budem platit. DIk

Mily Jokice,

to,co ty chces, je nerozhodujuce. Pokial mas (akykolvek) pobyt v AT, a pracujes tu (ci uz ako zivnostnik, alebo zamestnanec), zasadne nemas inu moznost ako nahlasit auto na AT SPZ, ak ho tu chces pouzivat.
(samozrejme, existuju vynimky, napr.ak mozes dlhodobo preukazat, ze sem dochadzas za zakazkou napr. len 2x mesacne na par dni a tvoj stred zivotneho zaujmu je na SK)....

Na AT znacky to auto nemozem prepisat kedze je na s.r.o cku a este aj lizing. Nemozem prepisat auto ktore ja nevlastnim. Takze tym rakuskym hlupakom budem musiet zaplatit zevraj nejaku NOVA dan za auto.
25.07.2013 08:34
martinw
Príspevkov: 1946
iconjokice:

Na AT znacky to auto nemozem prepisat kedze je na s.r.o cku a este aj lizing. Nemozem prepisat auto ktore ja nevlastnim. Takze tym rakuskym hlupakom budem musiet zaplatit zevraj nejaku NOVA dan za auto.

nova je u vykonnych benzin bmw sakra vysoka, znamy platil 4500e , ze privezene z nemecka do rakuska.

okrem nova budes pri kazdej kontrole platit pokutu 100-2200e(+-) kym auto neprepises na rakuske znacky.

aj auto na leasing , aj auto na sro ide prepisat. majitel auta ostane leasingovka (do splatenia), ty(alebo sro) bude zaznaceny ako pouzivatel. mam to na vlastnej kozi odskusane.
[Naposledy editoval martinw, 25.07.2013 11:19]
25.07.2013 11:10
Rudiger
Príspevkov: 4180
iconmartinw:
iconjokice:

nova je u vykonnych benzin bmw sakra vysoka, znamy platil 4500e , ze privezene z nemecka do rakuska.

okrem nova budes pri kazdej kontrole platit pokutu 100-2200e(+-) kym auto neprepises na rakuske znacky.

aj auto na leasing , aj auto na sro ide prepisat. majitel auta ostane leasingovka (do splatenia), ty(alebo sro) bude zaznaceny ako pouzivatel. mam to na vlastnej kozi odskusane.

Sorry martinw ale co sa týka slovenskej s.r.o vozidiel NEMÁŠ PRAVDU kedže sa prihlásenie vozidla vzťahuje na SÍDLO spoločnosti nie na pobyt vodiča za volantom - ver mi že po niekoľkých kontrolách - zatial bez jediného problému viem o com píšem ) B)
Šťastie spočíva v tom, že urobíš šťastnými ľudí, s ktorými žiješ.
25.07.2013 12:18
martinw
iconRudiger:
iconmartinw:
iconjokice:

Sorry martinw ale co sa týka slovenskej s.r.o vozidiel NEMÁŠ PRAVDU kedže sa prihlásenie vozidla vzťahuje na SÍDLO spoločnosti nie na pobyt vodiča za volantom - ver mi že po niekoľkých kontrolách - zatial bez jediného problému viem o com píšem ) B)

no mne s tym quatrocar s.r.o. problemy nemal.....
25.07.2013 14:51
Rudiger
iconmartinw:

Sorry martinw ale co sa týka slovenskej s.r.o vozidiel NEMÁŠ PRAVDU kedže sa prihlásenie vozidla vzťahuje na SÍDLO spoločnosti nie na pobyt vodiča za volantom - ver mi že po niekoľkých kontrolách - zatial bez jediného problému viem o com píšem ) B)[/quote]

no mne s tym quatrocar s.r.o. problemy nemal.....[/quote]

No tak na budúce napíš celu pravdu od začiatku inak su tvoje informácie zavádzajúce a nepravdivé :
1. Quatrocar nie je lizingovka a teda si auto nakupil na leasing
2. A ja som písal prípade že sa niekto vozí v Rakúsku na vozidle ktorého je majiteľom je Slovenska s.r.o - trochu si sa zaplietol
25.07.2013 15:03
martinw
iconRudiger:
iconmartinw:

no mne s tym quatrocar s.r.o. problemy nemal.....[/quote]

No tak na budúce napíš celu pravdu od začiatku inak su tvoje informácie zavádzajúce a nepravdivé :
2. A ja som písal prípade že sa niekto vozí v Rakúsku na vozidle ktorého je majiteľom je Slovenska s.r.o - trochu si sa zaplietol[/quote]

je to leasingovka a auto bolo normalne na splatky 2 roky
25.07.2013 15:14
Rudiger
iconmartinw:

2. A ja som písal prípade že sa niekto vozí v Rakúsku na vozidle ktorého je majiteľom je Slovenska s.r.o - trochu si sa zaplietol

je to leasingovka a auto bolo normalne na splatky 2 roky[/quote]

Martinw - prepac ale opäť ti budem oponovat ale systém Quatro tak ako aj Triangel nikdy nebol leasingovym systémom - splátkové systémy neznamenaju hned leasing - tot vsjo ;)
25.07.2013 16:25
jokice
iconmartinw:
iconjokice:

Nechapem tomu aj keby som tu NOVA dan zaplatatil tak preco pri kazdej kontrole mam platit pokutu? ked mam zaplatenu NOVA dan. To rovno nemusim platit NOVU ale vzdy len pokutu ked tak ci tak tu pokutu dostanem. TO je nejaka kravina.
27.07.2013 15:23
jokice
iconRudiger:
iconmartinw:
iconjokice:

Rudiger ty mi vies poradit co mam robit teda aby som mohol jazdit na svk SPZ? Prepis auta nepripada do uvahy ked je na s.r.o a v tej firme som neni konatel len ako zamestnanec.
Potrebujem vediet postup co mam vsetko zaplatit aby som tu legalne mohol jazdit. Lebo ja som tu mal kontrolu hned po 3 tyzdnoch ale este nepresiel mesiac tak nedali mi ani pokutu.
27.07.2013 15:28
martinw
iconjokice:

Rudiger ty mi vies poradit co mam robit teda aby som mohol jazdit na svk SPZ? Prepis auta nepripada do uvahy ked je na s.r.o a v tej firme som neni konatel len ako zamestnanec.
Potrebujem vediet postup co mam vsetko zaplatit aby som tu legalne mohol jazdit. Lebo ja som tu mal kontrolu hned po 3 tyzdnoch ale este nepresiel mesiac tak nedali mi ani pokutu.

co ti pri kontrole povedali ? mne prislo asi az po pol roku predvolanie na finacny urad + pokuta. im to niekedy desne trva. z policie my prisla pokuta asi po troch mesiacoch za znacky a financak az dalsie 3 mesiace na to si ma predvolal a musel som novu platit.
27.07.2013 20:59
jokice
iconmartinw:
iconjokice:

co ti pri kontrole povedali ? mne prislo asi az po pol roku predvolanie na finacny urad + pokuta. im to niekedy desne trva. z policie my prisla pokuta asi po troch mesiacoch za znacky a financak az dalsie 3 mesiace na to si ma predvolal a musel som novu platit.

Ja som sa ich pytal ze ci budem musiet nieco platit, povedali ze nie. S nimi bolo tazke komunikovat kedze ja neviem po nemecky iba po anglicky. Vtedy co ma chytili tak som tam bol len 3 tyzdne stym autom takze mi nemozu nic ani pokutu kedze som tam nebol mesiac s tym autom. Len mi hovorili ze so sl. SPZ mozem v byt v AT len mesiac.

Takze teraz tu docasne auto nemam kym sa to nejako nevyriesi. Neviem co mam robit ci tu NOVU zaplatit a cestnu dan ze si to pre nich staci. Lebo na znacky rakuske to nemozem a ani by som nechcel lebo poistka na moje auto v rakusku by nebola asi najlacnejsia ked mam to BMW
28.07.2013 10:17
IgorS
Príspevkov: 5
Takze vyzera to tak, ze po novom sa pri NOVe nemusi platit CO2 malus za vozidla starsie ako jul 2008. A podla vsetkeho, kto zaplatil, spatne asi vratia, teraz som skusal kalkulovat svoje SK auto, ktore chcem dat na AT znacky, tu som sa to docital:

http://www.nova-rechner.at/index.php/contacts/danke-fuer-ihre-unterstuetzung
29.07.2013 12:12
IgorS
Príspevkov: 5
ja som v AT so svojim SK firemnym autom uz rok a predtym som bol z predch firemnym asi pol roka. je to v Tirolsku, a mal som kvoli prekrocenej rychlosti kontakt s policiou 2x a potom este raz pri kontrole, ked dvaja kamarati zabudli doklady doma a to nas potom lustrovali mozno 2 hodiny (pricom zistili, ze som bol v tom case zaroven zamestnany na polovicny uvazok, teraz uz nie som). Auto ale vobec neriesili. Kazdopadne ja dost cestujem do zahranicia (myslim mimo AT - svajc, taliansko, nemecko,cechy ), aj na sk a vediem si knihu jazd. Vsetky blocky dosledne odkladam a som schopny dokazat ze auto nie je dlhsie ako mesiac v AT :D pokial viem, u firemnych by nemalo byt dlhsie ako rok. a na privatne ucely ho nevyuzivam, kedze vsetky moje aktivity v AT su za ucelom mojho podnikania v AT (cize aj nakupy) a idu podla Slovenskych zakonov (vystavujem si cestaky)...
29.07.2013 12:24
MatejSK
Príspevkov: 1
A ako mam teda postupovat, ked mam auto zo slovenskej s.r.o., ale pobyt vo Wiena zastavi ma kontrola :confused:
Pred tyzdnom ma zastavili, pozerali vodicak aj technicky, porovnal EVC s udajmi na karte a zazelal mi stastnu cestu...ale nerad by som tu mal nejake problemy s financnou policiou
04.12.2013 16:37
jokice
Kedze som mal problemy s financnou policiou tak viem ako to cele je. Je jedno aky mas pobyt aj ci mas firemne alebo normalne auto. Donutia ta zaplatit. Ja som mal financnu policiu v robote aj doma tak viem o com hovorim a mam auto na s.r.o-cku za sl. SPZ. Slovenske auto v Rakusku mozes pouzivat len mesiac a to je jedno ci to mas na firmu alebo na tvojho dedka. A odrbat ten system sa to neda tomu ver. Moznost ako legalne pouzivat auto je kazdodenne dochadzat za pracov do rakuska alebo zaplatit nova dan a dan za motor to sa plati kazdy mesiac podla motoru. Normalny fizli ty nemozu nic oni ta aurat mozu nahlasit financnej policii ale ked ta raz zastavia financnaci tak ty radim zaplatit, lebo ver mi oni sa vratia aj s dokazmi ze si dlhsie ako mesiac v rakusku

iconMatejSK:
A ako mam teda postupovat, ked mam auto zo slovenskej s.r.o., ale pobyt vo Wiena zastavi ma kontrola :confused:
Pred tyzdnom ma zastavili, pozerali vodicak aj technicky, porovnal EVC s udajmi na karte a zazelal mi stastnu cestu...ale nerad by som tu mal nejake problemy s financnou policiou
05.12.2013 22:35