Diskusia

hary01
Príspevkov: 12011
Materholm setrit a mat financnu rezervu treba..to je jasne ..ale Ty napr to so setrenim prehanas a sebe nedozicis ani...ani tu bagetu vo Viedni ked si hladny...budes mat nasetrene miliony a nedajboze ta prejde auto a co potom?..aspon trosku by si si mal uzit nielen do ponozky pchat ;)
27.10.2012 08:49
heavy
Od: Leopoldstadt
Príspevkov: 24042
On setri na kavickarky v Auparku, co tam vysedavaju a cakaju na nejaku obet...;)
27.10.2012 09:06
Rudiger
Príspevkov: 4180
Ja si myslim, ze on setri a sam nevie na co :w00t:
Šťastie spočíva v tom, že urobíš šťastnými ľudí, s ktorými žiješ.
27.10.2012 10:58
materholm
Príspevkov: 953
Rudiger........Skus ma pochopit. Prve dva mesiace som vyhodil zbytocne peniaze za dve elektriecenky lebo akosi dlho trvalo kym mi niekto kompetentny poradil ze ak idem len S bahnom nemusim kupovat Viedensku elektricenku.--Tak som necele dva mesiace povedal ze sa trocha prejdem.Ved tych 12 minut ma nezabije aj tak s busmy v mojom pripade neboli dobre spojenia.Cize som aj pocas elektriceniek radsej siel do prace rychlym krokom aby som nemusel cestovat namiesto dvoch hodin tri vratane busu.No teraz som nuteny kupit si elektricenku ale problem je ze vo Viedni je az od prveho a tak si musim kupit do konca mesiaca viac listok.Kedze mesacnik uz kupovat nemienim. Zmiatla ma len jedna rada kolegu ze adresa kam idem je uz vo Swechate preto mi to nesedelo.ci okolie Humy nie je uz hned za hranicou mesta.Nemienim platit pokutu.Tak sa radsej spytam..a Co sa tyka setrenia kazdeho osobna vec na com si usetri.......Rozhodne nikdy nechcem patrit k ludom co sa pred druhymi ukazuju ako velmi minaju a podporuju bufetarov ci bohatych stankarov a doma nic nejedia alebo jedia jedla co by som do ust nedal.Ja zas mam velke vydavky na jedlo ale nepotrebujem sa predvadzat ako velmi rozhadzujem.Si vsimnite ludi co cestuju do Tirolska ci inde do Rakuska tymi hromadnymi taxikmi,,,,,,Kazdy si vezme jedlo z domu a iba nadava ake je vsetko na Landzeitoch drahe....
27.10.2012 12:42
janaka
Príspevkov: 5969
pre materholm: a vies, ze existuje aj wochenkarte za cca 15€ ? ak to vydelis 5 dnami, tak usetris. Plati od pondelka 00h do nedele 00h:)
27.10.2012 13:15
allena
Príspevkov: 2434
iconmaterholm:
Veru kocur mas pravdu kto setri ma za tri. Preco sa vravi ze je Troska,Gott,Hlavacek,Doczy a mnoho inych znamych osobnosti setrnych? Lebo vysli z chudoby.Vedia si vazit hpdnotu ludskej prace.Za mladi okusili co je to si peniaze tazko zarobit....Aj co sa tyka niektorych prachacov preco deti posielaju na brigady? Takych treba mat za vzor.Deticky budu vediet ze bez prace nie su peniaze. Znamy z brigady ( nie sbs brigady) ale z brigady na streche Hypernovy.......Mi vravel ze poznal tiez jedneho co jeho otec jeden z privatizerov mal na Dlhych dieloch (Ba) postavenu vilu za 40 milionov ale synacika nedotoval.Musel chodit cez Noslus ci ine studenske agentury pracovat ako ostatni co narozdiel od neho biedu treli. co sa setrenia tyka iny znamy mi vravel ze v Anglicku stretol ludi co si mysleli ze pracu si najdu lahko a neslo im to ale platit ubytko museli az sa riadne zadlzili......Ja som v At preto aby som povedzme si to otvorene nieco zarobil a taktiez koli nemcine.Ale osobne si myslim ze potrva minimalne 2 roky kym si budem moct vediet povedat ze viem dobre nemecky.No par mesiacov to nestaci.

materholm. setrit urcite ano, ale rozhodne nie na vzdelani B)
27.10.2012 15:53
materholm
Janaka ano existuje ale koli par dnom sa mi neoplati........Aj tak to uz je jedno. Od tohto mesiaca si kupujem zas mesacnik.Len tie vydavky by mali byt kryte aj vykonom a nie platit tri elektricenky minus 70 euro ujma na gastracoch a o casovej ujme nehovorim .Ale ja vydrzim .Aushalten ,gewohnen,lernen .....To je moje heslo..........Aj ked v sbs sa mi potvrdilo to co som si aj predym myslel. Modli sa a pracuj.Cize uc sa a rozpravaj v nemcine.Lebo slovicka sa najlepsie spajaju k udalostiam a ludom a tak sa lepsie vybavia v pamati...
01.11.2012 19:17
Rudiger
Príspevkov: 4180
iconmaterholm:
Janaka ano existuje ale koli par dnom sa mi neoplati........Aj tak to uz je jedno. Od tohto mesiaca si kupujem zas mesacnik.Len tie vydavky by mali byt kryte aj vykonom a nie platit tri elektricenky minus 70 euro ujma na gastracoch a o casovej ujme nehovorim .Ale ja vydrzim .Aushalten ,gewohnen,lernen .....To je moje heslo..........Aj ked v sbs sa mi potvrdilo to co som si aj predym myslel. Modli sa a pracuj.Cize uc sa a rozpravaj v nemcine.Lebo slovicka sa najlepsie spajaju k udalostiam a ludom a tak sa lepsie vybavia v pamati...

Mozno keby sa ti chcelo NORMALNE robit mohol by si mat aj ine heslo Napr. lernen und verdienen ;) Kedysi boli na poliach strasiaci - dnes su velke nakupne centra vybavene kamerovymi systemami za ticsice Euro aj tak strasiakov nahradili nemakacenkovia s ,,tularemiou" s oznacenim sbs :lol: :lol: :lol: Aspon, ze sa modlite - to je chvalyhodne :thumbup:
Šťastie spočíva v tom, že urobíš šťastnými ľudí, s ktorými žiješ.
01.11.2012 19:41
janaka
-no, modlenie tu moc nepomoze, skor to ucenie;)
01.11.2012 19:46
materholm
SBS v Rakusku vnimam ako normalnu pracu a na rozdiel od SBS na Slovensku su tam aj odbory a nie obalkove sbsky v takom rozsireni ako u nas .Jedine skusky na Slovensku su narozdiel od nasho zapadneho suseda.No rozdiely su obrovske.U nas je tolko alkoholikov a dochodcov.Tam je to skor naopak.Vacsinou mladi ludia. Vela sbskarov zo Slovenska by po prichode otocilo kotvy keby zistili ze v At je armadny system strazenia.Co sa tvojich nemakancekov tyka chod pozriet ako sa robi v administrativnych budovach a riaditelstvach,ministerstvach na Slovensku, Su tam ludia co ich platia za kavicky.Este ti za prepazkou robia ale po kancloch im je sveta zit.
06.11.2012 09:27
hary01
Príspevkov: 12011
sbs je slabo platena vsade...jedine,ked robis securitydienst tak,ze si priamo v podniknu zamestnany...cez securityfirmu ide tvoja vyplata cez 2ruky a to zarobis malo...;)
06.11.2012 13:18
heavy
iconhary01:
sbs je slabo platena vsade...jedine,ked robis securitydienst tak,ze si priamo v podniknu zamestnany...cez securityfirmu ide tvoja vyplata cez 2ruky a to zarobis malo...;)

zase trepes...
06.11.2012 21:15
marika2772
Príspevkov: 14776
ježiši kriste, ja ked čítam, že "priamo v podniku" a podobné PRIAMO, tak mi priamo stúpa mi krvný tlak, a chytá ma amok:cry:
06.11.2012 21:40
janaka
nie si sama, ten chalan je PRIAMO na infarkt. Mali sme takeho jedneho kolegu, este za socaku, a toho sme volali INFARKTOVY CHALAN, mirko ako keby mal jeho geny:w00t:
zase sa hra na mrtveho chrobaka, vsak, nic nove:thumbdown:
06.11.2012 21:46
heavy
iconmarika2772:
ježiši kriste, ja ked čítam, že "priamo v podniku" a podobné PRIAMO, tak mi priamo stúpa mi krvný tlak, a chytá ma amok:cry:

este zabudol dodat, ze ten strazeny podnik nesmie byt albansky...:w00t:
06.11.2012 21:51