Diskusia

allena
Príspevkov: 2434
iconjanaka:
iconRudiger:
iconjanaka:

materholm, mne pripadas taky" nenarocny, skromny "chlapec Ak tam nechodis na nakupy, ale pracovne, tak snad mas tu pracu aj zaplatenu, ne? A ak si tam bol na pohovore, tak to by sa zmestilo casovo do casu otvaracich pracovnych hodin v scs. Vsetko nieco stoji, niektore veci sice GRATIS su, ale len na 1. pohlad;)

LASKA je GRATIS aj na 2. a 3. pohlad ( myslim ta medziLUDSKA ) :thumbup: :thumbup: :thumbup:

ja som to myslela veci MATERIALNE, alebo take co sa daju kupit

ak mas love kupis si vsetko B) no vsetko nie B)
16.11.2012 10:03
janaka
Príspevkov: 5969
iconRudiger:
iconjanaka:

LASKA je GRATIS aj na 2. a 3. pohlad ( myslim ta medziLUDSKA ) :thumbup: :thumbup: :thumbup:

Ano - ved ja s tebou suhlasim - len ako ,,PROTIPOL" toho MATERIALNEHO mi prisla na um ta LASKA :thumbup: ;)[/quote]
Laska je krasna vec, ale to materholmovi nepomoze, ked on hlada vsetko gratis a vyhodne, preto som mu to napisala, aby bol trosku vdacny, za to, ze mas vobec pracu a nie chciet vsetko len to najlacnejsie, lebo vsetko ma svoju cenu, ako sa povie: nichts ist umsonst...;)
16.11.2012 10:09
janaka
iconjanaka:
iconRudiger:
iconjanaka:

Ano - ved ja s tebou suhlasim - len ako ,,PROTIPOL" toho MATERIALNEHO mi prisla na um ta LASKA :thumbup: ;)

Laska je krasna vec, ale to materholmovi nepomoze, ked on hlada vsetko gratis a vyhodne, preto som mu to napisala, aby bol trosku vdacny, za to, ze mas vobec pracu a nie chciet vsetko len to najlacnejsie, lebo vsetko ma svoju cenu, ako sa povie: nichts ist umsonst...;)[/quote]
oprava: ze ma vobec pracu;)
16.11.2012 10:11
Rudiger
Príspevkov: 4180
iconjanaka:
iconRudiger:
iconjanaka:

Ano - ved ja s tebou suhlasim - len ako ,,PROTIPOL" toho MATERIALNEHO mi prisla na um ta LASKA :thumbup: ;)

Laska je krasna vec, ale to materholmovi nepomoze, ked on hlada vsetko gratis a vyhodne, preto som mu to napisala, aby bol trosku vdacny, za to, ze mas vobec pracu a nie chciet vsetko len to najlacnejsie, lebo vsetko ma svoju cenu, ako sa povie: nichts ist umsonst...;)[/quote]

Mozno by mu pasovala praca v MÖBELIX - kost fast nix :lol: :lol: :lol:
Šťastie spočíva v tom, že urobíš šťastnými ľudí, s ktorými žiješ.
16.11.2012 10:12
janaka
iconRudiger:
iconjanaka:
iconRudiger:
iconjanaka:

Laska je krasna vec, ale to materholmovi nepomoze, ked on hlada vsetko gratis a vyhodne, preto som mu to napisala, aby bol trosku vdacny, za to, ze mas vobec pracu a nie chciet vsetko len to najlacnejsie, lebo vsetko ma svoju cenu, ako sa povie: nichts ist umsonst...;)

Mozno by mu pasovala praca v MÖBELIX - kost fast nix :lol: :lol: :lol:[/quote]
sak preto aj platia: fast nix:w00t:
16.11.2012 10:14
materholm
Príspevkov: 953
Janaka .Problem je ze mam vydavky aj pomimo v suvislosti s pracou ktore mi firma neuhradi.......Faktom ale je ze naozaj som si pracu nasiel velmi tazko bez cudzej pomoci.Nehovoriac o tom ze v suvislosti s hladanim bola velmi vysoka strata casu.Vymyslanie specialnej strategie.Keby som mal z tej prace pri tak malo hodinach ako mam vyzit v at asi by som moc nevyzil pri mojich nakladoch na stravovanie.Kazdy normalny clovek sa snazi komparativne uvazovat. Preco chodime do at pracovat? Preco sukromnik z Rakuska chce na Slovensku personal na urovni minimalnych mzdovych vydavkov? Preco moji kolegovia z Rakuska chodia nakupovat Do Mosonu.Kazdy hlada cestu aby si mohol za menej penazi dovolit jednoducho viac.Preco nechodim busom ale vlakom? Tym blagusom som isiel iba raz a mal som dost. 7,20 listok.Sedadla ako pre skôlkarov ale cena bola fajn.Ale z dlhodobeho hladiska je najlepsi vlak. 103 euro mesacnik.Vlaky smerom cez Pandorf su cistejsie nez tie na Marcheg a vsade kopa miesta.Sukromie. Len je pravda ze by mohol cas cesty plynut rychlejsie.Zapadne trasy OBB skracuje aj Sant Polten aj Salzburg len na opacny smer sa akosi zabudlo.Alebo sa boja ze skratenim doby jazdy z Ba ohrozia slovaci ich pracovny trch.
24.11.2012 21:25
janaka
iconmaterholm:
Janaka .Problem je ze mam vydavky aj pomimo v suvislosti s pracou ktore mi firma neuhradi.......Faktom ale je ze naozaj som si pracu nasiel velmi tazko bez cudzej pomoci.Nehovoriac o tom ze v suvislosti s hladanim bola velmi vysoka strata casu.Vymyslanie specialnej strategie.Keby som mal z tej prace pri tak malo hodinach ako mam vyzit v at asi by som moc nevyzil pri mojich nakladoch na stravovanie.Kazdy normalny clovek sa snazi komparativne uvazovat. Preco chodime do at pracovat? Preco sukromnik z Rakuska chce na Slovensku personal na urovni minimalnych mzdovych vydavkov? Preco moji kolegovia z Rakuska chodia nakupovat Do Mosonu.Kazdy hlada cestu aby si mohol za menej penazi dovolit jednoducho viac.Preco nechodim busom ale vlakom? Tym blagusom som isiel iba raz a mal som dost. 7,20 listok.Sedadla ako pre skôlkarov ale cena bola fajn.Ale z dlhodobeho hladiska je najlepsi vlak. 103 euro mesacnik.Vlaky smerom cez Pandorf su cistejsie nez tie na Marcheg a vsade kopa miesta.Sukromie. Len je pravda ze by mohol cas cesty plynut rychlejsie.Zapadne trasy OBB skracuje aj Sant Polten aj Salzburg len na opacny smer sa akosi zabudlo.Alebo sa boja ze skratenim doby jazdy z Ba ohrozia slovaci ich pracovny trch.

materholm,
mirko bude rad, ze pises, minule sa na teba pytal.:love: Kazdy robime, co vieme, ja mam tu vyhodu, ze som tu dlhsie. Zaciatky su vzdy tazke a tiez som hned nemala to, co teraz,napr. dobre byvanie. Keby si byval vo viedni, mal by si viac casu a nebol by si tak v strese, ale to pride casom a stoji to aj peniaze.
Tak vela stastia,j.;)
[Naposledy editoval janaka, 24.11.2012 22:17]
24.11.2012 21:46
materholm
Janka: Co vlastne porabas vo Viedni? Opatrujes alebo robis v nemocnici? Ano mas pravdu mal by som viac alebo aspon priemerne viac casu keby som byval vo Viedni ale aj ja mam kolegov co cestuju aj dve hodiny do prace a byvaju vo Viedni.Velke mesto prinasa aj ine nevyhody.Hlavne ked niekoho poslu z Floridsdorfu na Meidling alebo z Floridsdorfu na Simmering.Predsa len u nas v Ba do tych 40 minut z domu sa praca v sbske da lahsie najst.Ale sbs v at vnimam uplne inak ako v sk ale mozno to neni vsade tak tazke.No a nemcina ide ale velmi pomali.Unava je nepriatel cislo jedna.Fyzicku pracu by som tazsie zvladal pri enormnych casovych stratach a ak mam byvanie platit tak z financneho hladiska to aj v Ba zarobim..Uvazoval som unak aj nad kupenim nejakeho minipozemku ,hoc aj ornej pody ci minizahradky kde by sa dal postavit bunka kde by sa dalo prespat.Aspon par dni .Ale to skor na obdobie april az november.U nas na sk dokazu sbskari aj po objektoch spavat ak idu povedzme zo Zvolena na 5 dni robit a potom sadnu na vlak a su doma.Aj v kumbali sa da fajn pospat ak je tam teplo a niesu mysi. Jasne ze Mirko bude rad ze pisesm.On je asi jediny najaktivnejsi aktivny pomocnik ludm ktori sa chcu dostat do Rakuska uz aspon 7 rokov co o nom viem. Ja som nemohol posledne tyzdne moc pisat kedze som minimalne spal .Teraz mam viac volna tak mozem pozriet prispevky.Kazdemu dobre padne ak sa najde niekto kto pomoze,poradi,usmerni
24.11.2012 22:24
janaka
ja nie som zdravotna sestra ani opatrovatelka, ale robim v zdravotnictve, vo fyz. institute.
A bez nemciny sbs-kar moze robit? Mozno preto, ze si uz mal prax na sk.
A ten pendler-pausal ti plati zamestnavatel ?
24.11.2012 23:35
pitu47
Príspevkov: 11874
iconjanaka:
ja nie som zdravotna sestra ani opatrovatelka, ale robim v zdravotnictve, vo fyz. institute.

vo 4.bezirku :confused:
24.11.2012 23:39
materholm
Kolko mas rokov Janka? Co presne robis? rehabilitacny pracovnik?.........No tak ja uplne bez nemciny niesom ved som bol na strednej druhy najlepsi .Prva bola ta co mala nevlastneho otca rakusaka.Cize nejake zaklady boli ale rakuska nj je ina a vobec v skole sa uci skor velmi vseobecna nemcina.V sbske ked niesi na recepcii moc pokazit nemozes.Je to vzdy lepsie nez hrnce drhnut.Napokon stale sa ucim ale ked nie je clovek medzi ludmi a nehovori tak sa nenauzi nic.Aj slovicka treba stale opakovat.Citam Heute,prekladam si slova ktorych nezorumiem.Len horsie je ze casto slova ktore neviem v slovniku niesu a niekedy ani vo velkom hrubom slovniku.
24.11.2012 23:45
pitu47
iconmaterholm:
casto slova ktore neviem v slovniku niesu a niekedy ani vo velkom hrubom slovniku.

ktore napriklad :confused:
24.11.2012 23:51
materholm
alarmunfall,auchsproch,revierfahrer, ciken,
25.11.2012 00:00
pitu47
iconmaterholm:

alarmunfall = zmysel zalezi od vety v ktorej to pouzijes....... v tvojej SBS-ke by to mohlo znamenat vselico....
alarm = poplasne zariadenie, to asi vies a unfall je nehoda......
auchsproch = asi nenajdes, lebo take slovo neexistuje, mohol byt to byt napriklad casto pouzivany arschloch
revierfahrer = si mozes volne prelozit ako sofer, ktory obchadza svoj revir
ciken = asi tiez nenajdes, mohol by si to hladat asi v slovniku pod slovom zicke=koza
ale koniec jazykoveho okienka, dobru noc, lebo uz aj tak pretahujem ;)
25.11.2012 00:10
janaka
iconpitu47:
iconmaterholm:

alarmunfall = zmysel zalezi od vety v ktorej to pouzijes....... v tvojej SBS-ke by to mohlo znamenat vselico....
alarm = poplasne zariadenie, to asi vies a unfall je nehoda......
auchsproch = asi nenajdes, lebo take slovo neexistuje, mohol byt to byt napriklad casto pouzivany arschloch
revierfahrer = si mozes volne prelozit ako sofer, ktory obchadza svoj revir
ciken = asi tiez nenajdes, mohol by si to hladat asi v slovniku pod slovom zicke=koza
ale koniec jazykoveho okienka, dobru noc, lebo uz aj tak pretahujem ;)

hej, pitko pretahuje v krcme, ma tam dve devy aje na ne sam, jedna z nich som ja-
Moj zlaty, ja mam viaaaaaaac rockov ako ty, ale nemcinu ta mozem ucit, ine asi ne:blush: .
Pitko ti to vysvetlil aj za mna, lepsie by som to ani nedokazala:rolleyes:
25.11.2012 00:24