Diskusia

janaka
Príspevkov: 5969
iconheavy:
mala si byt priebojnejsia a strcit sa pod tu perinu, pitko by isto neprotestoval a Terezka by sa prisposobila...:P
ja som nebol v terene, pozeral som film a po nom reku, este kuknem sem, co sa tu odohralo...;)
Mirko prisiel zo zatahu, asi polozil flach nejaku devu v bielom plasti...;)

no, nie som si ista, ci by ma terka chcela,do trojky, ona chcela byt s pitkom sama, a to zas ja viem, co sa patri, nasilu sa nikde nepcham;)
Mirko...:w00t: v sobotu v noci sa to devami v bielom plasti v mnichove len tak hemzi:lol: snival chlapec:love:
25.11.2012 12:49
heavy
Od: Leopoldstadt
Príspevkov: 24042
a este si aj skromna... Terka by trochen pofrflala, ale, hru by nepokazila...;)
Mirko asi bol na mnichovskej pohotovosti, ked videl tolko bielych plastov, zasekol sa v gumennej Anci...;)
alebo pracuje po nociach v nejakej pekarnicke...;)
25.11.2012 12:54
pitu47
Príspevkov: 11874
iconheavy:
iconjanaka:

Vcera som si to nevsimla, bola som gleichzeitig v krcme:w00t:

Vsimol som si... tam sa to pekne zvrhlo... ja take stastie nemam, ako pitko...:w00t:

uz je raz tak, nema kazdy perinu ;)
25.11.2012 15:14
pitu47
Príspevkov: 11874
iconjanaka:
pitko, ten pride vzdy az pred polnocou a potom pretahuje(cas):blush: :love: /a zenske/
Ktovie, co robili s terkou, pod tou perinou, ja som spala sama:cry: ;)

no mala si prist ku nam a nie zbabelo zutekat :thumbdown: :love:
25.11.2012 15:17
terezia13
Príspevkov: 1256
iconpitu47:
iconjanaka:
pitko, ten pride vzdy az pred polnocou a potom pretahuje(cas):blush: :love: /a zenske/
Ktovie, co robili s terkou, pod tou perinou, ja som spala sama:cry: ;)

no mala si prist ku nam a nie zbabelo zutekat :thumbdown: :love:
nechaj ich tak ked nevedia co dobre,viac ostane nam:love:
25.11.2012 15:38
materholm
Príspevkov: 953
Uz aby sme sa dockali skorsieho casoveho spojenia medzi Bratislavou a Viednou.

http://ekonomika.etrend.sk/ekonomika-slovensko/cesta-z-viedne-do-bratislavy-by-mala-trvat-35-minut.html

http://www.oebb.at/infrastruktur/de/5_0_fuer_Generationen/5_4_Wir_bauen_fuer_Generationen/5_4_1_Schieneninfrastruktur/Donauachse_Westbahn/Streckenausbau_Wien_-_Bratislava/Vybudovanie_trate_Viede_-_Bratislava/index.jsp

http://spravy.pravda.sk/ekonomika/clanok/182273-vieden-bratislava-ma-trvat-35-minut/

http://www.at.susedia.info/article.php?article_id=714

Tieto clanky su hotova cestovna revolucia.Modlime sa aby sa zrychlenie cestovania uskutocnilo co najskor.
15.07.2013 01:24
materholm
Rýchle železničné spojenie Viedeň - Marchegg stále reálnejšie
Publikované 27.05.2013, 10:31 Posledná aktualizácia: pred 2 mesiacmi autor Redakcia susedia.info
Kategória: Všetky články » Z miestnej tlače » Ostatné

27. máj 2013, zdroj: noe.orf.at

Rýchle železničné spojenie z Viedne do Bratislavy, tzv. Marcheggská vetva, je stále reálnejšie. Momentálne prebieha posudzovanie dopadu projektu na životné prostredie. Prvá etapa by sa mohla začať stavať už budúci rok.

Výstavba Marcheggskej vetvy by umožnila skrátiť dobu cestovania vlakom medzi Viedňou a štátnou hranicou so Slovenskom pri Marcheggu na menej než 30 minút. Doterajšia trať vedie cez obce ako Untersiebenbrunn, Obersiebenbrunn, alebo Schönfeld. Nová trať by mala dvojitú stopu a bola by plne elektrifikovaná.

Spustenie prevádzky trate od roku 2017

Posudzovanie vplyvu stavby na životné prostredie je pri podobných projektoch povinné a môže trvať rok. Následne sa môžu s prípadnými výhradami prihlásiť občania, ktorých sa stavba dotkne. V prípade schválenia projektu by sa mohla začať stavba trate až po štátnu hranicu už budúci rok a stála by 120 miliónov EUR.

Do prevádzky by železničná trať mohla byť spustená v roku 2017. Ďalšia fáza by potom spojila strať s Bratislavou. Náklady na spoločný projekt so slovenskou stranou, ešte nie sú vyčíslené.
15.07.2013 01:26
Rudiger
Príspevkov: 4180
:w00t: Jasne materholm - a možno príde aj kuzelnik :D Netusis co bude s tebou budúci mesiac ale rozplyvas sa nad ,,projektom" co je este len v štádiu POSUDZOVANIA a ak Pán Boh da stane sa nieco v r. 2017 :D :lol: :lol:
Šťastie spočíva v tom, že urobíš šťastnými ľudí, s ktorými žiješ.
15.07.2013 08:13
materholm
Ale pan Boh musi dat len by som uvital aby aj z Petrzalky chodili rychlejsie vlaky.Zatial trasu skor spomalili akoby mali zrychlit.Tiez by mali dat aspon dva spoje v noci kedze posledny vlak z Viedne ide 0,42 co je zalostne slabe.
16.07.2013 16:44
skolkarka
Príspevkov: 38
Si myslíš, že niekomu záleží na ba-pendleroch? Na SK neplatime dane
a rakusaci nas nechaju vystupit v Marrcheggu, ked sa im to hodí. Zabudni.
16.07.2013 18:41
materholm
Akoze neplatime dane? Platime aj na Slovensku.Kapital co na Slovensku kupime.Banky kam peniaze vlozime.Nehnutelnosti co na Slovensku kupime.Potraviny ktore na Slovensku kupujeme.Tiez sa podliehame na Hdpecku Slovenska.Akurat ze iste skupiny obyvatelstva slovenskeho z nas vela nemaju akurat skor toho jugo etnika ale to sa mi zda byt v at trocha kultivovanejsie.Niekedy by som to nenazval ani c.
Faktom ale je ze Rakusku moc nezalezi aby pendleri pribudali hoci nie kazdy pendler je operny spevak ci iteckar ktory si tam ide po pekne korunky.Ked sme pri tom Marchegu veru je hanba ked vidis na Hautbanhof ze vlak do Marchegu ide ale uz pripoj z Marchegu neegzistuje alebo cakaj na dalsi vlak z Viedne .Hoci nase zsr by asi zabilo keby mali jeden motaracik uvolnit pre Trasu Bratislava Marcheg.Osobne si myslim ze o 5 rokov to bude vo Viedni plna Ba.Ved vidis ako hufne pribudaju pendlery.Zatial na denne sluzby ale.........
17.07.2013 08:51
heavy
Od: Leopoldstadt
Príspevkov: 24042
he, mna skoro zabilo to Tvoje neegzistuje...:w00t:
17.07.2013 08:55
materholm
Pendleri vlakovi kde ste? Niektori sa uz pozname z videnia.Staci sa prihovorit a ubehne nam cesta rychlejsie.Alebo mi napise ktori ma stretavate.Stale tvare vas vidam asi okolo 15-20 ludi .
09.10.2013 01:57
Rudiger
Príspevkov: 4180
iconmaterholm:
Pendleri vlakovi kde ste? Niektori sa uz pozname z videnia.Staci sa prihovorit a ubehne nam cesta rychlejsie.Alebo mi napise ktori ma stretavate.Stale tvare vas vidam asi okolo 15-20 ludi .

No tu tie tvare zrejme nevidíš - tak co keby si sa tak ty prihovoril :confused: Ci si fandiš az tak velmi , ze ťa budú oslovovať ľudia : Ahoj Mr. Materholm - vy ste ten vodca pendlerov z BA ? :lol:
Šťastie spočíva v tom, že urobíš šťastnými ľudí, s ktorými žiješ.
09.10.2013 07:59
materholm
No veru tu sa tie tvare obcas uvidia.Niektori nemaju doma ani internet.No som velmi prekvapeny ze mnohi ani nevedia ze tato stranka aj existuje.Sice obcas s niekym pokecam aj ked je to zalostne malo ludi.Dokonca poznam dvoch ludi ktori chodia denne za pracou do Bratislavy.No ak by mal niekto zaujem kludne moze dat oznam hladam spolujazdu vlakom Nemam s kym pokecat ked denne cestujem.
09.10.2013 14:00