Diskusia

janaka
Príspevkov: 5969
iconmaterholm:
No veru tu sa tie tvare obcas uvidia.Niektori nemaju doma ani internet.No som velmi prekvapeny ze mnohi ani nevedia ze tato stranka aj existuje.Sice obcas s niekym pokecam aj ked je to zalostne malo ludi.Dokonca poznam dvoch ludi ktori chodia denne za pracou do Bratislavy.No ak by mal niekto zaujem kludne moze dat oznam hladam spolujazdu vlakom Nemam s kym pokecat ked denne cestujem.

uzasne:w00t: a dufam, ze bez priplatku, teda, pozadovany zo strany toho zaujemcu, lebo toto by si neprezil:D
ale sak ten oznam mozes dat aj ty, ta ne?B)
pocuj, nenapadlo ta niekedy, ze to tvoje pendlovanie ma aj urcite nevyhody pre teba do buducnosti?:O /mam na mysli to, ze si bez meldezettla/
09.10.2013 19:57
allena
Príspevkov: 2434
iconmaterholm:
No veru tu sa tie tvare obcas uvidia.Niektori nemaju doma ani internet.No som velmi prekvapeny ze mnohi ani nevedia ze tato stranka aj existuje.Sice obcas s niekym pokecam aj ked je to zalostne malo ludi.Dokonca poznam dvoch ludi ktori chodia denne za pracou do Bratislavy.No ak by mal niekto zaujem kludne moze dat oznam hladam spolujazdu vlakom Nemam s kym pokecat ked denne cestujem.

nechcem sa chvalit materholm, ale tvoj prispevok som pochopila uz na druhe precitanieB)
10.10.2013 08:38
hary01
Príspevkov: 12011
Materholm od januara ma Rumunsko a Bulharsko prac.trh otvoreny....dalsia invazia pride...o 7 Chorvatsko...a v novembri toho roku ked podpise Ukrajina pristupove rokovia s Eu dajme tomu o 15R v EU mame aj Ukrajinu....kamarat co zil vo Viedni a teraz zije v Nemecku,ze do toho bordelu vo Viedni by ho uz nikto nedostal za ziadne peniaze....vravi mi nemcov nemusi,ale ta predstava Viedne a zivota v nej ze nic pekne tam nieje...ze je to Bukurest vravi ;)
10.10.2013 09:34
janaka
iconhary01:
Materholm od januara ma Rumunsko a Bulharsko prac.trh otvoreny....dalsia invazia pride...o 7 Chorvatsko...a v novembri toho roku ked podpise Ukrajina pristupove rokovia s Eu dajme tomu o 15R v EU mame aj Ukrajinu....kamarat co zil vo Viedni a teraz zije v Nemecku,ze do toho bordelu vo Viedni by ho uz nikto nedostal za ziadne peniaze....vravi mi nemcov nemusi,ale ta predstava Viedne a zivota v nej ze nic pekne tam nieje...ze je to Bukurest vravi ;)

pocuj, ty invazia, zase pises od veci, co to ma spolocne s temou?:blink: ci ANI TY si nepochopil materholma?:w00t: tomu neverim, ved vy ste ako rodni bratia, meliete piate cez deviate:O
10.10.2013 09:49
materholm
Príspevkov: 953
Janaka.O akych rodenych bratoch to hovoris?Mirecek poukazuje na dolezite fakty a ak by si bola trochu v obraze tak vo Viedni to stlacanim ceny mimo kolektivnych zmluv naozaj vrie.Vies co je to napriklad ked kuchar vo Viedni zarobi menej nez sbskar lebo mu neplatia nadcasy? Napriklad aj take zname hotely ako je Savoi ci Sacher Samozrejme vravim o Viedni.Poznam vela kolegov ex kucharov co sli radsej do nasho fachu.Nehovoriac o tom comu som ani sam nechcel verit ze Rumuni robia vo Viedni aj za 3 eura.To v Ba zarobia viac.
10.10.2013 12:13
kocur
Príspevkov: 6416
iconmaterholm:
Janaka.O akych rodenych bratoch to hovoris?Mirecek poukazuje na dolezite fakty a ak by si bola trochu v obraze tak vo Viedni to stlacanim ceny mimo kolektivnych zmluv naozaj vrie.Vies co je to napriklad ked kuchar vo Viedni zarobi menej nez sbskar lebo mu neplatia nadcasy? Napriklad aj take zname hotely ako je Savoi ci Sacher Samozrejme vravim o Viedni.Poznam vela kolegov ex kucharov co sli radsej do nasho fachu.Nehovoriac o tom comu som ani sam nechcel verit ze Rumuni robia vo Viedni aj za 3 eura.To v Ba zarobia viac.

tak toto som musel precitat 3 razy :blink:
10.10.2013 12:16
marika2772
Príspevkov: 14776
iconkocur:

tak toto som musel precitat 3 razy :blink:

no ja hlavne toto: Mirecek poukazuje na dolezite fakty :w00t: :D :D :D :D
10.10.2013 12:52
janaka
iconmaterholm:

nie rodenych, ale RODNYCH, tzn., ze ste si podobni v tom, ako chaoticky pisete (ale nic v zlom;) )
mirecek poukazuje na dolezite fakty, Z MNICHOVA:w00t: a krem toho, tema je stale <vlakovi pendleri> .
Ja v obraze som, to mi ver, byvam (nependlujem) vo viedni 20 rokov a viem aj o dumpingovych platoch (nie cenach!), ktore funguju uz min. 20 rokov, to mi ver, a nemuseli ani cakat na rumunov...napr. poliaci su v tomto "machri"...
ja presne viem, ako to funguje v gastronomii - zamestnavatel ta prihlasi geringfügig alebo na teilzeit, ale robis 40-50 hodin/tyzden, na vyplatnej paske je suma zodpovedajuca poctu prihlasenych hodin, ale vyplaca ta na ruku, co je napr. 50 € za 10 hodin prace. Samozrejme, ze je to betrug na zamestnancovi, ale aj FA, cize stat je ukrateny o dane. Riesenie: podat anzeige na AK!
Preventivne riesenie: ucit sa, ucit sa, ucit sa...nemcinu a potom s tebou nikto nevydrbeB)
10.10.2013 13:01
heavy
Od: Leopoldstadt
Príspevkov: 24042
materholm stretne kuchara, ktory meni job a uz zovseobecnuje profesiu kuchara, ako najslabsie plateneho jobu. A spomenie Sacher, kde urcite plati kolektivna zmluva, pretoze, cim vacsie a znamejsie, tym viac v pozornosti odborov. Ten materholmov kamos ai predaval kebab u Achmeda za tri evri.
Hotel Savoi vo Viedni nie je, takze aj ta informacia o slabych platoch ma nulovu hodnotu.
A co sa tyka stlacania cien, materohlm, to existuje uz roky a ako janaka pise, majstri boli v tom Poliaci, kedze normalna placa na cierno za hodinu bola 100 Silingov a Poliaci boli ochotni ju robit za 40 Silingov. A Rakusko to prezilo, cuduj sa svete.
Neviem, aki Rumuni zarobia 3 evri vo Viedni, snad len ti, co postavaju pred supermarktami a zobru. Ani Rumun nie je sprosty, aby si nevypytal viacej, presne tolko, kolko mu patri. A ked sa uspokoji driet za 3 evri u nejakeho podvodnika, tak je zrejme spokojny.
10.10.2013 19:05
heavy
iconmarika2772:

no ja hlavne toto: Mirecek poukazuje na dolezite fakty :w00t: :D :D :D :D

tak tento bol fakt dobrýýýýý...:w00t: :thumbup:
10.10.2013 19:06
marika2772
iconheavy:

Hotel Savoi vo Viedni nie je, takze aj ta informacia o slabych platoch ma nulovu hodnotu.

ako myslíš, ten s tým mäkkým "I"?
10.10.2013 20:07
heavy
Ten na Rennwegu je Savoyen a patri Austria Trend Hotels rezortu... a ze by bol az taky znamy, akoze, to neviem...
10.10.2013 20:15
marika2772
iconheavy:
Ten na Rennwegu je Savoyen a patri Austria Trend Hotels rezortu... a ze by bol az taky znamy, akoze, to neviem...

tak ja neviem, hotely vo Viedni zmapované nemám(myslím pobytom)....ja môžem odporúčať v iných destináciach, ale to by zas mirko povedal, že to on je BARON, ak ja som v takých hoteloch spala.....:rolleyes:
10.10.2013 20:41
heavy
iconmarika2772:

tak ja neviem, hotely vo Viedni zmapované nemám(myslím pobytom)....ja môžem odporúčať v iných destináciach, ale to by zas mirko povedal, že to on je BARON, ak ja som v takých hoteloch spala.....:rolleyes:

No, je pravda, ze na Mirka v znalostiach o hoteloch a ich jedalnych listkov nema nikto...;)
10.10.2013 20:46
materholm
Príspevkov: 953
Tak ten cas skutocne nastal.Dalsi prepravca bude jazdit.Mohli by aj zeleznice trosku zaintervenovat na konkurencny tlak a znizit trocha cenu mesacnikov.Alebo by mohli zlte autobusy poskytnut aj mesacniky..http://www.aktuality.sk/clanok/307904/regiojet-zavadza-novu-linku-zlte-autobusy-spoja-bratislavu-so-schwechatom-a-viednou/?utm_source=azet.sk&utm_medium=box-magaziny-aktuality_koktejl&utm_content=clanok1&utm_campaign=HP-new2#
09.11.2015 22:42