Diskusia

heavy
Od: Leopoldstadt
Príspevkov: 24042
Ono to presne tak vyzera, ako tie Tvoje spravy o Rakusku, nepoznas ho, stale len spominas a citujes znamych, kamosov, susedov a inych, ktori tak velmi dobre poznaju Rakusko a vedia, ze tu je na chuja, draho, samy sedliak, samy cudzinec, niet prace, Vieden preplnena a co ja viem, co vsetko este a stale to tocis dookola.
Kto tu zije, vie ako tu je, nemusis nas obstastnovat zarucenymi spravami od Tvojich znamych....
29.06.2012 19:33
hary01
Príspevkov: 12011
Heavy,Tebe sa len pravda tazko pocuva..este Vieden by sa dala..je to take multi kulti..ale tie male zapadakovy kde su proticudzinecke nalady..medzi tu sedlac by ma nikto nedostal:blink:
29.06.2012 23:08
marika2772
Príspevkov: 14776
iconhary01:
Heavy,Tebe sa len pravda tazko pocuva..este Vieden by sa dala..je to take multi kulti..ale tie male zapadakovy kde su proticudzinecke nalady..medzi tu sedlac by ma nikto nedostal:blink:

ale pozrime ho pána a ty z ktorého velkomesta na Slovensku pochádzaš? Keby ti platili viac ako v DDR, tak by si aj v zapadákove medzi sedlačou vydržal, len nech máš eurá, tak nešti proti vetru.;)
29.06.2012 23:33
hary01
Marika oco Ti ide?Ved ja som nikdy nenapisal,ze som daky mestan ci pan z velkomesta...preto nerozumiem tvojej reakci ;)

chcem,len povedat,ze v malych mestach ci v Nemecku,alebo Rakusku ma cudzinec to tazsie a domace obyvatelstvo po vecine je proticudzinecky naladene..Marika,Ty si asi nezila vo svete...skus taky Rosenheim ci ine mesta vo Svajciarsku ci Rakusku...potom pochopis..:blink:
29.06.2012 23:37
marika2772
o nič mi nejde, len že si ich tak rýchlo označil za sedlač. No, ani na Slovensku nebudú nikoho napr. z Rumunska na rukách nosiť, ked im príde robiť za polovicu toho,alebo ešte menej, čo domáci a to nehovorím o tom, že im berú robotu, takže kvôli tomuto, netreba žiť vo svete.No a neni to len v "zapadákove".;)
29.06.2012 23:44
hary01
Marika zamestnavatelia vo svete by mali dat a po vecine aj daju cudzincovi za rovnaku pracu rovnaku mzdu ako ju daju domacemu..mozno su vynimky kde domaci clovek zaraba viac ako cudzinec..neviem..ti ludia v malych mestach ci dedinach niesu tak zvyknuty na cudzincov ako vo velkomestach preto tie proticudzinecke nalady su tam...Marika Ty si asi nezila dlhodobo vo svete mam dojem;)
29.06.2012 23:47
marika2772
nie nežila, aj ked možnosť bola. A ani nemám dôvod to meniť, lebo ako som už niekoľkokrát písala, okrem toho dôvodu, nemám na to "gule" a klobúk dolu pred všetkými, čo to dokázali:thumbup: .
No to neznamená, že neviem, ako to vo svete chodí. Vo Viedni som 13 rok a niečo som už precestovala, aj ked z tejto pozície je ťažké hodnotiť život;) cudzinca vo svete, ale vidím, ako ľudia žijú a ich životnú uroveň.;)
"A už stačilo"!..... hovorím teraz ja;)
29.06.2012 23:55
hary01
predpokladam,ze si denne cestovala domov do Bratislavy..je to trosku ine..ale preco nie..kazdy ma svoje...len chcem povedat,ze cudzinec zijuci v malych mestach ako Salzburg ci Rosenheim to ma o nieco tazsie nez cudzinci napr v Mnichove ci Viedni...a celkovo male narody ako rakusko..stale maju komplex menejcenneho naroda na mape sveta kdeze by boli najradsej keby bolo rakusko uhorsko a stale sa vracaju do tej hlupej minulosti...su aj dobri a slusni rakusania co sa spravaju slusne k cudzincom...dobru noc
30.06.2012 00:00
hary01
heavy este spusti kanonadu :w00t:
30.06.2012 00:01
marika2772
nie, necestovala som denne domov, ale podľa toho, ako sa mi chcelo, ako dlho som bola v robote, čo ma čakalo na druhý deň atd. a najmä obdobie skúšok v škole som využívala vo Viedni na učenie.:)
30.06.2012 00:06
heavy
iconhary01:
heavy este spusti kanonadu :w00t:

Ty ma svojou hlupostou niekedy naozaj dokazes odzbrojit, ze len obrazne mavnem rukou a radsej ani neodpoviem. Obcas sa sice necham strhnut, ale, plati to, co u Teba platilo vzdy. Len Tvoja pravda je ta najpavdivejsia a vysvetlit Ti nieco, je ako hadzat hrach na stenu...
30.06.2012 08:22
hary01
heavy ja nevravim,ze Ty pises zle nazory skor naopak...len neraz nechces vidiet pravdu a zakryvas pred nou oci ;)
30.06.2012 08:25
heavy
iconhary01:

Aka pravda? Ja zijem v Rakusku 24 rokov, Ty ani nevies, kde lezi Rakusko a s kym ma hranice. Nevies o Rakusku nic. Ked tu budes 20 rokov, mozeme hodit debatu.
30.06.2012 08:29
hary01
Heavy ja viem o Rakusku dost aj o rakuskej mentalite...zaujimave je,ze vecina ludi co tam bola sa stazovala na rakusku mentalitu:blink: darmo predtym zatvaras oci...ja ti ale tie ruzove okuliare pomaly dam dole :w00t:
30.06.2012 08:34
heavy
iconhary01:
...len chcem povedat,ze cudzinec zijuci v malych mestach ako Salzburg ci Rosenheim to ma o nieco tazsie nez cudzinci napr v Mnichove ci Viedni...a celkovo male narody ako rakusko..stale maju komplex menejcenneho naroda na mape sveta kdeze by boli najradsej keby bolo rakusko uhorsko a stale sa vracaju do tej hlupej minulosti...su aj dobri a slusni rakusania co sa spravaju slusne k cudzincom...dobru noc

Ty si ale pako teda. Tu sa vobec nikto nechce vratit do doby Rakusko-Uhorska, to mas zase odkial? Rakusko je moderna krajina, ktora sa vyrovanla so svojou minulostou, nikto tu nevola po cisarovi. To keby som mal o Nemecku pisat podla toho, co par neonacistov chce, tak by som mohol tvrdit, ze Nemeci su burani a nic ine nechcu, len tretiu risu a rozputat dalsiu svetovu vojnu.
Co sa tyka malych miest a cudzincov, vsade su videni a prijimani okolim tak, ako sa spravaju, nie preto, ze su cudzinci.
30.06.2012 08:35