Diskusia

heavy
Od: Leopoldstadt
Príspevkov: 24042
iconhary01:
Burgi co Ta hneva?ze Lasica opisal pravdivo dnesnu spolocnost?:blink:

Burgi sa len s jemnym usmevom obcas pozrie na takych ako Ty a na chvilku im zazavidi ten jednoduchy, na hranici lahkej debility, zivot... ja veru niekedy tiez...:w00t:
12.09.2013 11:09
hary01
Príspevkov: 12011
vam dobre preskakuje z terajsej doby konzumu ;)
12.09.2013 11:18
burgenlandman
Príspevkov: 5649
iconhary01:

mam si zbalit kufre a padat ku korejcovi? alebo zatial postaci kolecko? B)
Doktori mi povedali, ze maximalne 1 pohar vina denne. Dokazem s tym zit...
12.09.2013 11:19
heavy
iconhary01:

Ano, pred konzumnym sposobom zivota nas uz komousi vystríhali... a Ty zijes ako, Mirko?
12.09.2013 11:20
heavy
iconburgenlandman:

mam si zbalit kufre a padat ku korejcovi? alebo zatial postaci kolecko? B)

Tak ako prve by som si zaobstaral nejake zväzky marxizmu-leninizmu a cez vikendy by som nesiel shopingovat, ale sa dusevne obohacoval... ci? :blink:
12.09.2013 11:22
burgenlandman
iconheavy:
iconhary01:

Ano, pred konzumnym sposobom zivota nas uz komousi vystríhali... a Ty zijes ako, Mirko?

kohut na vine, flambovane palacinky, hodinky victorinox a kvalitne nemecke vina, necital si? :lol:
12.09.2013 11:24
heavy
iconburgenlandman:

kohut na vine, flambovane palacinky, hodinky victorinox a kvalitne nemecke vina, necital si? :lol:

a kua... to sa jaksi prieci s jeho odporom ku konzumu...:w00t:
12.09.2013 11:28
burgenlandman
iconheavy:
iconburgenlandman:

a kua... to sa jaksi prieci s jeho odporom ku konzumu...:w00t:

ale neprieci. zabudol si, ze pravidla a ich zmeny urcuje mirko? on si to uz nejako vysporiada.... :lol:
12.09.2013 11:34
heavy
iconburgenlandman:

ale neprieci. zabudol si, ze pravidla a ich zmeny urcuje mirko? on si to uz nejako vysporiada.... :lol:

a nakoniec, nie je ani povinny nam tento konflikt zaujmov ozrejmit... pravo ziadat odpoved a vysvetlenie tu ma vylucne len on...;)
12.09.2013 11:38
burgenlandman
iconheavy:
iconburgenlandman:

a nakoniec, nie je ani povinny nam tento konflikt zaujmov ozrejmit... pravo ziadat odpoved a vysvetlenie tu ma vylucne len on...;)

presne tak! :thumbup: ale sranda bokom - nemas pocit, ze podobnym stylom diskutuje aj vaz. pan karol polak? samozrejme na urovni o mnoho levelov vyssej, ale princip je podobny. vsimol som si to u viacerych "laviciarov". populizmus, demagogia, prekrucanie...
buducnost nevidim ruzovo, historia sa moze lahko vratit... :(
12.09.2013 11:49
heavy
iconburgenlandman:

presne tak! :thumbup: ale sranda bokom - nemas pocit, ze podobnym stylom diskutuje aj vaz. pan karol polak? samozrejme na urovni o mnoho levelov vyssej, ale princip je podobny. vsimol som si to u viacerych "laviciarov". populizmus, demagogia, prekrucanie...

A tak, cim moze taky laviciar zaujat? Len utokom na tie najnizsie ludske instinkty, slubit socialne istoty, zdanit bohatych, socialne prerozdelit majetok, boj proti supermarketom, stale len na tie nizke clovecie pudy, ako je hlad a smäd... no a ked k tomu prida nadej na viacej penazi, vid tzv. socialna spravodlivost, tak taha za sebou masy naivnych ludi, ludi ktorym je jedno, ze tym usilovnym sa ukradnu peniaze. A uz vobec netusia ze si tie vsetky socialne istoty nakoniec budu musiet zaplatit sami.
Ja neverim ale, ze by este mohol klasicky socan namutit vody. Socialno demokraticke vlady ano, ale vzdy budu podmienene volnym trhom a principom demokracie...
12.09.2013 12:03
burgenlandman
iconheavy:
iconburgenlandman:

A tak, cim moze taky laviciar zaujat? Len utokom na tie najnizsie ludske instinkty, slubit socialne istoty, zdanit bohatych, socialne prerozdelit majetok, boj proti supermarketom, stale len na tie nizke clovecie pudy, ako je hlad a smäd... no a ked k tomu prida nadej na viacej penazi, vid tzv. socialna spravodlivost, tak taha za sebou masy naivnych ludi, ludi ktorym je jedno, ze tym usilovnym sa ukradnu peniaze. A uz vobec netusia ze si tie vsetky socialne istoty nakoniec budu musiet zaplatit sami.
Ja neverim ale, ze by este mohol klasicky socan namutit vody. Socialno demokraticke vlady ano, ale vzdy budu podmienene volnym trhom a principom demokracie...

striedanie pravicovych a socialno-demokratickych vlad je normalne a dokonca prospesne. ani ludi ako dzurinda, miklos a spol. nemozes nechat vladnut prilis dlho. to striedanie je jednym z prejavov a principov demokracie. ja sa ale obavam niecoho ineho - nie navratu socializmu aky tu bol - to uz nie je mozne. ja sa obavam tychto mesiasov, ako meciar, fico a pod., ktori lahko dokazu uvrhnut krajinu do balkanskeho bordelu. no a tlchubovia ako karol polak a podobni, ktori dokazu strhnut masy svojimi dristami, ti tomu celemu nahravaju. ale zapchat im hubu nie je mozne - sme v demokracii a kazdy si moze hovorit co chce... obavam sa toho, ze slovaci a vlastne vsetky slovanske narody na demokraciu nedozreli. a mozno ani nikdy nedozreju... takeho mirecka nepresvedcis - musel by si ho nechat konat a potom nech sa pozrie na bordel, ktory narobil. lenze to je vychova destrukciou a to by sme si zlizli vsetci... :(
12.09.2013 12:10
hary01
Burgi kapitaizmus tiez narobil a narobi este vecie skody...kym niektori hajzli nevedia co s peniazmi vela ludi dostane tak malu mzdu ze rodiny nemozu vyzit..je to podla teba spravodlive?
12.09.2013 12:14
burgenlandman
iconhary01:
Burgi kapitaizmus tiez narobil a narobi este vecie skody...kym niektori hajzli nevedia co s peniazmi vela ludi dostane tak malu mzdu ze rodiny nemozu vyzit..je to podla teba spravodlive?

moji rodicia za socializmu tvrdo pracovali a mali take obycajne, priemerne platy. vyzili sme len tak tak - setrilo sa na potravinach, oblecenie sme nosili po kadekom - po otcovi, po bratrancoch... moj otec dokonca prestal fajcit aby usetril nejake peniaze. cez vikendy sme makali v zahrade, aby sme dopestovali nejaku zeleninu a ovocie, ktore sa v obchode dalo kupit malokedy, ale ktore by sme si aj malokedy mohli dovolit...
steak z pravej svieckovice som prvykrat jedol az po revolucii... podobne je to s bytmi, autami a so vsetkym. tak o com to tocis? moji pribuzni, co ziju na dedinach a robia robotnikov vo fabrikach, sa maju presne tak, ako sa mali kedysi za socika. no a ti sikovnejsi, vzdelanejsi sa maju lepsie.
tak o com to tocis? nevies o tom ani hovno - za socika si nezil a za demokracie si zdrhol do mnichova. nemas co s cim porovnavat, tak netrep! :thumbdown:
12.09.2013 12:21
hary01
Burgi Ty nemas sajnu otom ako ziju na slovensku ti ludia co su bez prace a co robia za almuznu...tym sa o steaku autach a zahranicnych dovolenkach moze,len snivat..oblbnut mozes svoje deti stou propagandou...ja nevravim aby na hranici boli droty vojaci,...ale aby sa terajsi rezim poludstil...lebo sa mozeme dozit este inych revoluci...;)
12.09.2013 12:24