Diskusia

icon
Mary82
Príspevkov: 22
Zdravim vsetkych,

potrebovala by som surne poradit ohladom kurenia v rakusku. Poznate niekto dobreho instalatera kt. by mi zapojil kotol?A ake su tie vsetky regulacie ,na co si musim davat pozor? Lebo cim viac si o tom citam tym viac mam z toho chaoz co vsetko musi byt skontrolovane atd... a kotol odporucate kupit na slovensku ci tu? Som pocula ze kotle zo Slovenska rak. instalateri nechcu zapojit..

za akekolvek rady moc dakujem ..
07.08.2013 07:58
mom3
Príspevkov: 127
Kde staviate? Nam vsetko robia Slovaci.

iconMary82:
Zdravim vsetkych,

potrebovala by som surne poradit ohladom kurenia v rakusku. Poznate niekto dobreho instalatera kt. by mi zapojil kotol?A ake su tie vsetky regulacie ,na co si musim davat pozor? Lebo cim viac si o tom citam tym viac mam z toho chaoz co vsetko musi byt skontrolovane atd... a kotol odporucate kupit na slovensku ci tu? Som pocula ze kotle zo Slovenska rak. instalateri nechcu zapojit..

za akekolvek rady moc dakujem ..
07.08.2013 11:05
Mary82
rekonstuujeme jeden dom v Parndorfe. komplet kurenie robia slovaci ale pripojenie kotla na plyn atd tiez? a Spustenie ?
07.08.2013 15:29
mom3
Príspevkov: 127
My plyn nemame, tak neviem kompetentne odpovedat. Predpokladam ale, ze to bude podobne ako s elektrikou. U nas rozvody robili Sovaci, ale samotne pripojenie na pripojku robili Rakusania ako aj reviznu spravu. Zase ked sme zapajali tepelne cerpadlo (zem-voda), tak to nam vsetko robili Slovaci - aj protokol o zapojeni a spusteni do prevadzky.

iconMary82:
rekonstuujeme jeden dom v Parndorfe. komplet kurenie robia slovaci ale pripojenie kotla na plyn atd tiez? a Spustenie ?
08.08.2013 08:16
milla
Od: Bruck an der Leitha
Príspevkov: 8
My tiez rekonstrujeme starsi dom v Brucku. Ohladom instalacie sme oslovili miestneho instalatera, ktrory nam uz pred tym robil mensie opravy. Co sa tyka plynoveho kurenia, na Slovensku kupeny plynovy kotol zapajat nesmie. Zapaja iba tie vyrobky a znacky, na ktore ma v Rakusku opravnenie (licenciu)-tak nam to vysvetlil. Inak by vraj uz davno nakupoval vsetok material v Bratislave, keby to bolo povolene. Ponuku vyratal na ca. 6000€ (kotol+zapojenie). To iste tvrdil aj o vodovodnych rozvodoch. Vymenu vodovodnej a kanalizacnej instalacie vyratal na ca. 5000€. Zatial sme dali vypracovat ponuky iba u neho, tak to neviem porovnat s inymi rakuskymi ,,majstrami'', ale urcite to skusime aj inde. Tiez by sme radi vzali nejaku slovensku firmu, ale nie som ista, ci s tym nebudu robit neskor problemy.....
10.09.2013 17:34
Mary82
Ahoj Milla,

rekonsturujete dom v Bruck an der Leitha? tak to je celkom blizko..poslala by si mi prosim ta kontakt na toho instalatera? Uz viem ze kotol a jeho zapojenie mi on musi urobit ale kurenie si chcem sama spravit len by ma zaujimalo ake ma kotly v ponuke a co to bude stat u neho.
Tych 6000 Vas vyslo komplet cele kurenie alebo len kotol a jeho zapojenie? Plyn uz mate zavedeny ci pripojka je k tomu este zapocitana? to je mazec suma... uaau

dakujem
11.09.2013 09:49
milla
Od: Bruck an der Leitha
Príspevkov: 8
Ahoj Mary, kontakt som Ti poslala v sprave.

Plyn uz zavedeny bol, takze mame aj plynovu pripojku. Suma bola iba za kombinovany kotol zn. WOLF a jeho zapojenie s prislusnym materialom. Suma je to naozaj poriadna. Vela stastia!
11.09.2013 12:47
Mary82
dakujem za kontakt no je to drsna suma uvidm my sme dostali od nasho kominara nejake kontakty a ked budu lacnejsi alebo poskytnu lepsie sluzby rada poslem kontakt..

aj Vam vela zdaru je to tu celkom drahe hlavne ked ti rakusania musia robit podobne sluzby....
11.09.2013 13:46
Mary82
iconmom3:
My plyn nemame, tak neviem kompetentne odpovedat. Predpokladam ale, ze to bude podobne ako s elektrikou. U nas rozvody robili Sovaci, ale samotne pripojenie na pripojku robili Rakusania ako aj reviznu spravu. Zase ked sme zapajali tepelne cerpadlo (zem-voda), tak to nam vsetko robili Slovaci - aj protokol o zapojeni a spusteni do prevadzky.

iconMary82:

Ahoj chcem sa este spytat ohladom elektriky. Slovaci Vam robili rozvody a co konkretne Vam robili Rakusania?nemali s tym problem ked toslovaci v doma urobili a oni len konecnu kontrolu? dakujem
11.11.2013 12:27

icon