Diskusia

Choď na stranu 1Choď na stranu 012Choď na stranu 2Choď na stranu 2
MiroP
Príspevkov: 9
Dobry den,

Precital som skoro vsetky diskusie v tejto sekcii, a kedze vacsina z nich je ohladom vystavby montovanych rodinnych domov, rozhodol som sa zalozit novu, zaoberajucou sa vyhradne vystavbou murovanych rodinnych domov.
Tento rok by som totiz rad zacal s vystavbou takehoto domu V Gattendorfe. Mam pripraveny projekt od slovenskeho architekta (bez profesii), a zacal som s vyberom stavebnej firmy (je jedno ci SK alebo AT), ktora by mi pokryla vypracovanie Einreichsplanu+ Energieauweisu, vybavenie stavebneho povolenia (resp. vsetkeho co je potrebneho pred zacatim stavby) a vystavbu zakladovej dosky a hrubej stavy. Dospel som totiz k nazoru, ze bude najlepsie, ked vsetky tieto cinnosti pokryje 1 firma. Mozno sa ale mylim...
Preto by som sa chcel spytat, ci mate skusenosti s firmami, ktore stavaju murovane rodinny domy v tejto oblasti a ci by ste mi vedeli niektore odporucit. Postupne sem budem pridavat informacie o firmach, ktore oslovim sam a moje skusenosti s nimi.

Vopred velka vdaka za akelkovek uzitocne informacie.
Miro
02.03.2014 14:53
BranislavDostal
Príspevkov: 5
iconMiroP:
Dobry den,

Precital som skoro vsetky diskusie v tejto sekcii, a kedze vacsina z nich je ohladom vystavby montovanych rodinnych domov, rozhodol som sa zalozit novu, zaoberajucou sa vyhradne vystavbou murovanych rodinnych domov.
Tento rok by som totiz rad zacal s vystavbou takehoto domu V Gattendorfe. Mam pripraveny projekt od slovenskeho architekta (bez profesii), a zacal som s vyberom stavebnej firmy (je jedno ci SK alebo AT), ktora by mi pokryla vypracovanie Einreichsplanu+ Energieauweisu, vybavenie stavebneho povolenia (resp. vsetkeho co je potrebneho pred zacatim stavby) a vystavbu zakladovej dosky a hrubej stavy. Dospel som totiz k nazoru, ze bude najlepsie, ked vsetky tieto cinnosti pokryje 1 firma. Mozno sa ale mylim...
Preto by som sa chcel spytat, ci mate skusenosti s firmami, ktore stavaju murovane rodinny domy v tejto oblasti a ci by ste mi vedeli niektore odporucit. Postupne sem budem pridavat informacie o firmach, ktore oslovim sam a moje skusenosti s nimi.

Vopred velka vdaka za akelkovek uzitocne informacie.
Miro

Dobrý deň.
Sme stavebná firma z BA.Zaoberáme sa výstavbou murovaných rodiných domov na kľúč v AT a HU vstavieb a nadstavieb bytových domov.Na našej stránke ponúkame aj projekty rod. domov a tak isto aj referencie.Zabezpečujeme všetko od stavebného povolenia až po kolaudáciu v jednom balíku.
Pre bližšie informácie ma môžete prosím kontaktovať na tel. čísle 0904644466 alebo na maili dostal@puer.sk.Veľmi rád Vám odpoviem na všetky vaše otázky.
Ďakujem s pozdravom B.D.
09.04.2014 16:09
Monitor
Príspevkov: 10
Dobrý deň,

budúci rok plánujem takisto s výstavbou murovaného domu.
Rozhodnutý som pre vápenopieskovú tehlu. Problém však vidím v tom, že v Rakúsku tento materiál nie je rozšírený, na rozdiel od Nemecka. Oslovoval som zopár rakúskych firiem, jednu slovenskú, ale referenciu na postavený dom z tohto materiálu nemali.
Aký materiál plánujete použiť?
11.04.2014 10:48
mom3
Príspevkov: 127
iconMonitor:
Dobrý deň,

Rozhodnutý som pre vápenopieskovú tehlu. Problém však vidím v tom, že v Rakúsku tento materiál nie je rozšírený, na rozdiel od Nemecka. Oslovoval som zopár rakúskych firiem, jednu slovenskú, ale referenciu na postavený dom z tohto materiálu nemali.

My sme stavali dom z Ytongu a silky. Bolo to pracne, ale dalo sa (tvarnice bolo treba rezat karbobruskou). Doviezli sme si ich z Bratislavy. Stavali sme s partiou zivnostnikov.
11.04.2014 11:59
Monitor
Nebol problém so Silkou? Je to predsalen "Made in Poland"...
11.04.2014 15:07
Monitor
Mám na mysli, či to bolo akceptované Baumeistrom...
11.04.2014 15:08
mom3
iconMonitor:
Nebol problém so Silkou? Je to predsalen "Made in Poland"...

Silku vyraba Ytong. Nebol ziaden problem.
11.04.2014 22:02
Tomas Turza (allesbau)
Od: Edelstal
Príspevkov: 3
Dobry den Miro P,

V blizkej dedinke Edelstal od Gattendorfu najdete firmu ALLESBAU GmbH, Tuto firmu som zalozil za ucelom vystavby rodinnych domov v pohranici.
Ja sam mam dom v Edelstali, kde je aj sidlo firmy. Allesbau realizuje architekturu, planovanie, vybavenie Einreichplanu, podanie na Gemeinde, stavebne konanie,
Energiezertifikat, stavebne pripojky elektrika voda, realizaciu zemnych prac, hrubej stavby, elektriky, kompletneho TZB, Baumeisterarbeiten, vlastny Baumeister,
realizaciu omietok, poterov, zateplenia etc az po vybavenie kolaudacneho rozhodnutia. Preto ALLESBAU. Komplexna zodpovednost a zaruka pod jednou firmou.
V pripade Vasho zaujmu by som navrhoval osobne stretnutie v Edelstali, kde sa dozviete viac.

prosim kontaktujte ma na E-maili allesbau@allesbau.sk

Dakujem
Tomas T.
13.04.2014 21:45
MiroP
Pardon, dlhsie som neodpovedal, pretoze po par tyzdnoch bez reakcie som uz ziadnu necakal a prestal som to sledovat. Ale som rad, ze sa objavili a dakujem za ne.
Stale si vsak vyberam dodavatela, toto sa mi nepodarilo uzavriet. Pokrocil som vsak v stavebnom povoleni - Einreichplan a vsetko potrebne na stavebne povolenie mi vybavuje osoba, ktora ma firmu priamo v Gattendorfe - ponukol mi jednoznacne najnizsiu cenu za pripravu vsetkych papierov zo slovenskeho projektu. Keby niekoho zaujimala cena a kontakt, rad mailom poslem.
Tento rok som sa nakoniec rozhodol postavat hrubu stavbu a som s par firmami v kontakte, ktore by mi ju postavili (projekt a stavebne povolenie si nakoniec vybavujem sam). Ozvem sa aj tym, ktory odpovedali v tejto diskusii a casom napisem hodnotne skusenosti. Mam max 2 mesiace na uzavretie vyberu dodavatela.
Zaujala ma vsak este 1 alternativa: Pozeral som, ze cez slovenske internetove shopy so stavebnymi materialmi sa da jednoducho a velmi lacno objednat vacsina potrebneho materialu, s dopravou zadarmo atd. Nestavali ste niekto nahodou takymto sposobom? Ze vam stavebna firma povolila dodavat si material sam? Mozno este vhodnejsia spolupraca je v takomto pripade len so skupinou zivnostnikov poskytujuci konkretne stavebne sluzby. Pride mi, ze aj na materiali sa da dost usetrit.
12.05.2014 00:50
MiroP
iconMonitor:
Dobrý deň,

Dobry den,

Ja planujem tiez ytong. Je fakt, ze moznosti je strasne moc, a kazde ma svoje objektivne pre a proti. Ta vapenopieskova tehla vyzera tiez zaujimavo. Pozeram, ze sa to hodi na vystavbu pasivnych domov, ja planujem len rozumne nizkoenergeticky. Jednym z hlavnych argumentov bol aj ten, ze planujem centralne riadenie domu a tym padom vela km elektroinstalacie - a to sa do ytongu vraj robi najjednoduchsie a teda najlacnejsie. Zial, neviem poradit s vyberom firmy, ktora by stavala z tej vapenopieskovej tehly.
12.05.2014 01:01
MiroP
iconmom3:
iconMonitor:
Dobrý deň,

My sme stavali dom z Ytongu a silky. Bolo to pracne, ale dalo sa (tvarnice bolo treba rezat karbobruskou). Doviezli sme si ich z Bratislavy. Stavali sme s partiou zivnostnikov.

Dobry den,

Ak ste boli spokojni, mozete mi dat prosim na nich kontakt? Ako som pisal v inej odpovedi, aj pre mna by takyto sposob spoluprace bol mozno najvyhodnejsi. Alebo mi pripadne nedate kontakt na vas, ze by som sa vas priamo mohol popytat na nejake podrobnosti?
Vopred dakujem
12.05.2014 01:06
Monitor
Dobry den,

ake dalsie povolenia k stavebnemu povoleniu Vam vybavuje "ona" osoba? Ci bude priamo dozorovat - Baumeister?
K ziskaniu stavebneho povolenia pokial viem stacia pohlady domu, umiestnenie na pozemku, napojenie na IS... Zalezitost 1-2 vykresov A3 v nemcine. V Burgenlande mozu mat ale ine predpisy...Ak mozte ohladom tej ceny na garcia.lorca@centrum.sk
Co sa tyka dodavky staveb.materialu asi to bude otazka dohody medzi Vami - Baumeistrom a stavebnou firmou.
12.05.2014 14:35
MiroP
Tak na stavebne povolenie v Burgenlande su potrebne 3 veci pokial viem:
- Einreichplan - to je prave samotny projekt, rozne pohlady, zakreslene pripojky, definicia materialov apod.
- Energieausweis - klasicky energeticky certifikat
- Baubeschreibung - nejaky obkec a popis domu

A toto vsetko potrebujem vyrobit zo slovenskeho projektu. Je fakt, ze pokial im dam .dwg subory, nebudu stym mat moc roboty. Ale aj za toto si vsade vypytali dost penazi. Detaily o cene posielam na mail. Kto mi bude robit Baumeistra este vymyslene nemam - zavisi to aj od toho, akym sposobom to budem stavat. To ma zatial moc netrapi, ved jeho hlavna uloha je ma len kontrolovat :) Pre mna predsa nema moc pridanu hodnotu...
12.05.2014 18:52
Monitor
Asi je to otazka vyjednania si podmienok so stavebnou firmou, ale vo vseobecnosti bude mat stavebna firma zaujem dodat material po vlastnej linii a stavebnika poslu do patricnych miest.

iconMiroP:
Pardon, dlhsie som neodpovedal, pretoze po par tyzdnoch bez reakcie som uz ziadnu necakal a prestal som to sledovat. Ale som rad, ze sa objavili a dakujem za ne.
Stale si vsak vyberam dodavatela, toto sa mi nepodarilo uzavriet. Pokrocil som vsak v stavebnom povoleni - Einreichplan a vsetko potrebne na stavebne povolenie mi vybavuje osoba, ktora ma firmu priamo v Gattendorfe - ponukol mi jednoznacne najnizsiu cenu za pripravu vsetkych papierov zo slovenskeho projektu. Keby niekoho zaujimala cena a kontakt, rad mailom poslem.
Tento rok som sa nakoniec rozhodol postavat hrubu stavbu a som s par firmami v kontakte, ktore by mi ju postavili (projekt a stavebne povolenie si nakoniec vybavujem sam). Ozvem sa aj tym, ktory odpovedali v tejto diskusii a casom napisem hodnotne skusenosti. Mam max 2 mesiace na uzavretie vyberu dodavatela.
Zaujala ma vsak este 1 alternativa: Pozeral som, ze cez slovenske internetove shopy so stavebnymi materialmi sa da jednoducho a velmi lacno objednat vacsina potrebneho materialu, s dopravou zadarmo atd. Nestavali ste niekto nahodou takymto sposobom? Ze vam stavebna firma povolila dodavat si material sam? Mozno este vhodnejsia spolupraca je v takomto pripade len so skupinou zivnostnikov poskytujuci konkretne stavebne sluzby. Pride mi, ze aj na materiali sa da dost usetrit.
15.05.2014 14:30
mom3
iconMiroP:
Tak na stavebne povolenie v Burgenlande su potrebne 3 veci pokial viem:
- Einreichplan - to je prave samotny projekt, rozne pohlady, zakreslene pripojky, definicia materialov apod.
- Energieausweis - klasicky energeticky certifikat
- Baubeschreibung - nejaky obkec a popis domu

A toto vsetko potrebujem vyrobit zo slovenskeho projektu. Je fakt, ze pokial im dam .dwg subory, nebudu stym mat moc roboty. Ale aj za toto si vsade vypytali dost penazi. Detaily o cene posielam na mail. Kto mi bude robit Baumeistra este vymyslene nemam - zavisi to aj od toho, akym sposobom to budem stavat. To ma zatial moc netrapi, ved jeho hlavna uloha je ma len kontrolovat :) Pre mna predsa nema moc pridanu hodnotu...

Poznam jedneho, co zacal Baumeistera riesit pri kolaudacii. :-D
20.05.2014 10:03

Choď na stranu 1Choď na stranu 012Choď na stranu 2Choď na stranu 2