Diskusia

icon
Ejuska2586
Príspevkov: 3
Dobry den,
chcela by som sa poradit. So snubencom planujeme stavbu rodinneho domu a nevieme sa rozhodnut, ci ist do AT alebo HU. Problem je v tom, ze obaja zatial pracujeme na Slovensku, ja tu asi pracovat aj ostanem, kedze po nemecky moc neviem. Snubenec mozno casom bude robit v AT.
Nasa dilema spociva v tom, ze hladame nieco v blizkosti Bratislavy. V HU su nehnutelnosti lacnejsie, no stat nic moc. Ja som vzdy chcela ist do AT. Otazne pre mna vsak ostava, ako to tam funguje.
Nas pripad je takyto. Ja zarabam tak okolo 700 a snubenec okolo 1000 Euro v cistom. Keby sme postavili dom v Rakusku, prisli by s nami dve babky, o ktore sa staram. Tie maju dochodok okolo 300 Euro a jedno nezaopratrene dieta, ktore mam v nahradnej osobnej starostlivosti {6 rokov}. Ako by to fungovalo? Maju babky narok na nejake to dorovnanie dochodku na AT minimum? A co s malinkou? Berieme na nu na Slovensku prispevok, no keby sme isli do zahranicia, tento nam zrusia. Mame potom narok na nejaky prispevok z AT? A keby som v buducnosti mala dieta, ako by to bolo, keby obaja pracujeme na Slovensku a ako, keby v tej dobe uz manzel pracoval v AT?
Vopred dakujem za odpovede a ospravedlnujem sa za moj sloh, ale naozaj sa nevieme rozhodnut. Erika :)
14.09.2014 11:51

icon