Diskusia

icon
rastoAt
Príspevkov: 14
Tak som vyplnil formular ziadost online na Familienbeihilfe.
Po asi troch tyzdnoch dosla klasicka posta a tam, ze potrebuju od nas vselijake dokumenty. Vsetko ok som zohnal ale tomuto moc nerozumiem:
"Familienbeihilfe gleichzusetzenden auslandische Beihilfe/besteht aus der Slowakei"

No a ked som bol dnes vo Viedni na urade(Finanzzentrum Wien Mitte) spytat osobne, tak teta trvala na tom, ze chce nejake potvrdenie o pridavkoch zo slovenska.
Darmo som jej tvrdil ze ziadne pridavky zo slovenska neberieme. Ona vraj to potrebuje od slovenskeho uradu napisane.
Tak sa jej pytam, ze ok a ake to ma byt potvrdenie? Ale jaksi som z nej tuto informaciu nedostal (zas moja nemcina neni nic moc to je pravda).
Kazdopadne pozeram teraz po forach a vidim cosi ako E401 a E411. Takze nieco taketo potrebujem zohnat potvrdene zo slovenska? Aj ked nic zo slovenska nepoberame?
Nemate niekto takuto skusenost?
diky!
12.03.2015 16:17
simonasamuel
Príspevkov: 3
ano..potrebujes vyplnit a na urade potvrdit tieto tlaciva...riadne vyplnene odniest naspat.ja uz cakam na pridavky za rok 2013 a 2014...vsetko maju,,,aj som tam osobne bola..vsetko poslu spatne...
13.03.2015 08:59
rastoAt
iconsimonasamuel:
ano..potrebujes vyplnit a na urade potvrdit tieto tlaciva...riadne vyplnene odniest naspat.ja uz cakam na pridavky za rok 2013 a 2014...vsetko maju,,,aj som tam osobne bola..vsetko poslu spatne...

diky za odpoved!
A tie formulare si im dala slovensku alebo rakusku verziu? Ja len teda ci ti na slovensku dali razitko aj na formular v nemcine alebo v slovencine?
13.03.2015 13:55
aninka22
Príspevkov: 15
Rasto určite im musíš doniesť formuláre, aj ked prázdne:-) vystaví ti ich UPSVAR kam spadáš podla trvalého bydliska na SR. Logika mihovorí, že tetula na SR ti dá slovenské tlačivo, vyplní - podpíše a šup s ním k prekladateľovi:-)
pevné nervy!
16.03.2015 16:18
marika2772
Príspevkov: 14776
iconaninka22:
Rasto určite im musíš doniesť formuláre, aj ked prázdne:-) vystaví ti ich UPSVAR kam spadáš podla trvalého bydliska na SR. Logika mihovorí, že tetula na SR ti dá slovenské tlačivo, vyplní - podpíše a šup s ním k prekladateľovi:-)
pevné nervy!

formuláre si musí vyplniť sám, žiadna teta mu ich tam vyplňať nebude.......E 411 mu potvrdia na UPSVAR, že nepoberá na SK nič.......a hoci sú to europske formuláre v jeho prípade by som si ich vyplnila v nemeckej verzii...........A ŽIADNE Z TYCHTO FORMULAROV SA PREKLADAT NEDAVAJU lebo sú všetky rovnaké.......!!!!!!!!!
16.03.2015 21:01
whisky8585
Príspevkov: 9
Prijat musia aj slov. Verziu formularov. Takze treba ist na upasvr a vyplnit tlacivo a pani ti to pripravy a stym potom pojdes na finančný úrad kde patríš v At.
17.03.2015 21:43
rastoAt
Diky za vsetky odpovede! :thumbup:
17.03.2015 21:50
marika2772
iconwhisky8585:
Prijat musia aj slov. Verziu formularov. Takze treba ist na upasvr a vyplnit tlacivo a pani ti to pripravy a stym potom pojdes na finančný úrad kde patríš v At.

ale samozrejme že musia. To som nikde nepoprela. Ved sú to EU formuláre........nepotvrdia mu to síce na počkanie, ale na druhý den by to mal mať. No a vo Viedni to nezanesie na FA kde patrí, ale na FA na Wien Mitte..........
18.03.2015 08:53
marika2772
iconrastoAt:
Diky za vsetky odpovede! :thumbup:

a na A4 si napíš všetky prílohy ktoré im odovzdávaš a nechaj oštemplovať, aby si mal dôkaz čo od Teba prijali. Zvyknú pýtať dokolečka dokola potvrdenia a papiere, vraj z dôvodu, že si im ich neodovzdal........mne sa to síce ešte v živote nestalo, ale je to ich špecialita...
18.03.2015 08:57

icon