Diskusia

icon
tinka.tt87
Príspevkov: 18
Potrebujem radu ohladom Karenz meldungu,jedina potrebna vec k tomu aby som uz dostala KBG. S partnerom teraz uz ex zijeme oddelene on zije apracuje na SVK ja s malinkou ktora sa narodila v auguste v AT,tu som pred tym ako som otehotnela aj pocas tehu pracovala. Konecne sa mi podarilo po viac ako pol roku dat doHromady vsetke papiere potrebne ku KBG, jedine co mi sefka nechce potvrdit je dlzka Karenz vyhyba sa mi slubuje a mna uz nebavi dookola vyvolavat prosikat ju a pod. Po tom ako som dobrala Wochengeld nemame narok na poistenie ako mala tak aj ja a kedze nas v rakusku doktor osetroval aj bez neho nam dal vsetke vysetrenia zaplatit vdaka tomu jednemu papieru. Pracovna zmluva bola platna len do konca marca,tak teraz neviem ci mi to potvrdi sefka este ci jej neslo len o to. Mam sa obratit na AMS alebo rovno na AK? Bojim sa ze vysetrenia budem musiet zaplatit co je nemala suma, :( :confused:
23.04.2015 22:46
vroni
Príspevkov: 576
Sefka s dlzkou tvojej Karenz nema nic spolocne, neviem, na akeho paroma ti ma nieco potvrdzovat. A ked ti v marci koncila zmluva, tak duplom. Ziadne take potvrdenie vobec nepotrebujes, o dlzke Karenz rozhodujes ty.
24.04.2015 12:56
mravec
Od: Vrbové
Príspevkov: 24
Ahojte. Ja dom to tiez dával od manzelky séfovi potvrdovat- vlastne som mu povedal ze to a to potrebuje manzelka, ten zavolal svojmu Lohnsteuerberatorovi, povedal som mu ze do kedy chce byť pri synovi a o par hodin som to mal na maili vyplnene i potvdenē. Treba sa u Krankenkasse poradit a ked nie tak urcite na AK.
Dlzim palce
24.04.2015 21:02

icon