Diskusia

kocur
Príspevkov: 6416
iconmarika2772:
http://www.cas.sk/clanok/330641/najlepsi-rozhovor-o-utecencoch-aky-ste-citali-profesor-krcmery-koho-prijat-a-koho-nie.html

z týmto človekom sa rozprávať osobne, je česť........a som pyšná na to, že ho osobne poznám, a skláňam sa pred ním......tolko pokory ako unho, nenájdete ani vo Vatikáne........ten by si za pomoc vo svete ale aj doma, zaslúžil Nobelovú cenu.......:thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup:

a preco od neho trochu tej pokory neodkukas? :) :P
21.09.2015 15:33
Vlado
Moderátor
Príspevkov: 1230
Krčméry je vynimocny clovek. Ja ho poznam este z gymnazia - uz vtedy (za Husaka a Brezneva) si za svojimi nazormi stal. Otvorena a hlava a osobnost - na druhej strane skromny clovek, so svojskym humorom
:thumbup:
21.09.2015 16:21
marika2772
Príspevkov: 14776
iconkocur:

a preco od neho trochu tej pokory neodkukas? :) :P

tú predložku "Z"....som opravila, teraz som si všimla........:rolleyes:
počuj Ty chlpáč nepodarený, ja som pokorná:sneaky: , akurát si nedám "na hlavu".......:w00t:
21.09.2015 16:35
kocur
iconVlado:
Krčméry je vynimocny clovek. Ja ho poznam este z gymnazia - uz vtedy (za Husaka a Brezneva) si za svojimi nazormi stal. Otvorena a hlava a osobnost - na druhej strane skromny clovek, so svojskym humorom

Na druhej strane niektore jeho nazory su, ...hm, ako to nazvat... Hluposti? napriklad, ze radikalny islam sa nevyskytuje v bohatych arabskych krajinach? Tak to sa pan profesor myli - staci sa blizsie pozriet na Saudsku Arabiu - najradikalnejsi moslimski teoretici posobia v SA, wahabizmus ako statna ideologia sa tiez praktikuje v SA... Saudska Arabia v extremnej forme praktikuje aj pravo saria a aj znacna cast financovania islamskeho terorizmu je odtial. Usama bin Ladin bol Saud a to tiez nie je nahoda... Podobne by sa dalo nesuhlasit aj dalsimi nazormi pana profesora...
21.09.2015 16:45
2Jana2
Príspevkov: 493
iconkocur:
iconVlado:

Na druhej strane niektore jeho nazory su, ...hm, ako to nazvat... Hluposti? napriklad, ze radikalny islam sa nevyskytuje v bohatych arabskych krajinach? Tak to sa pan profesor myli - staci sa blizsie pozriet na Saudsku Arabiu - najradikalnejsi moslimski teoretici posobia v SA, wahabizmus ako statna ideologia sa tiez praktikuje v SA... Saudska Arabia v extremnej forme praktikuje aj pravo saria a aj znacna cast financovania islamskeho terorizmu je odtial. Usama bin Ladin bol Saud a to tiez nie je nahoda... Podobne by sa dalo nesuhlasit aj dalsimi nazormi pana profesora...

Dovolila by som si ciastocne suhlasit s Kocurom.

Prekvapilo ma, ze rozhovor s takou osobnostou je v bulvarnom Novom case, bulvarne titulky typu " To ste este necitali , Sok, Najlepsi rozhovor ", no neviem. Keby som bola takou osobnostou, rozhovor v takomto denniku, by ma urazal. Pri vsetkej ucte k panu profesorovi Krcmerymu, som podobnych clankov s rovnakymi nazormi citala vela, takze pre mňa ziaden šok, ziadne prekvapenie. Ale k jeho cinnosti velky obdiv a klobuk dole :thumbup: :thumbup: :thumbup:
21.09.2015 18:11
marika2772
icon2Jana2:

Prekvapilo ma, ze rozhovor s takou osobnostou je v bulvarnom Novom case, bulvarne titulky typu " To ste este necitali , Sok, Najlepsi rozhovor ", no neviem. Keby som bola takou osobnostou, rozhovor v takomto denniku, by ma urazal. Pri vsetkej ucte k panu profesorovi Krcmerymu, som podobnych clankov s rovnakymi nazormi citala vela, takze pre mňa ziaden šok, ziadne prekvapenie. Ale k jeho cinnosti velky obdiv a klobuk dole :thumbup: :thumbup: :thumbup:

ja som tým článkom tu nechcela dať na vedomie jeho obsah, aj je tam dosť vela vecí s ktorými súhlasím a je mi už úplne jedno v akom denníku, alebo pre aký ten rozhovor poskytol......určite nešiel za nimi, aby mu dovolili sa vyjadriť.......a neodmietol nikoho.......akurát také "TABU, ale to už nevychádza......
Mne šlo o vyjadrenie k nemu ako k osobe a to čo robí, lebo on len nereční, ale za ním sú SKUTKY.......:thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup:
21.09.2015 18:35
kocur
iconmarika2772:
icon2Jana2:

ja som tým článkom tu nechcela dať na vedomie jeho obsah, aj je tam dosť vela vecí s ktorými súhlasím a je mi už úplne jedno v akom denníku, alebo pre aký ten rozhovor poskytol......určite nešiel za nimi, aby mu dovolili sa vyjadriť.......a neodmietol nikoho.......akurát také "TABU, ale to už nevychádza......
Mne šlo o vyjadrenie k nemu ako k osobe a to čo robí, lebo on len nereční, ale za ním sú SKUTKY.......:thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup:

marika sorry, ale pri vsetkej ucte k skutkom pana profesora - ked sa niekto ako verejne znama osoba verejne vyjadri, tak obsah toho vyjadrenia je pomerne zasadna zalezitost. a pan profesor tu zvestoval niekolko veci, ktore su hm... ( tri bodky namiesto explicitnej definicie, aby sa niekto neurazil ). a nehovorim o jeho nazoroch - nazor moze mat kto chce aky chce, ale hovorim o faktoch. tam by si mal clovek davat velky pozor.
21.09.2015 18:40
janaka
Príspevkov: 5969
iconheavy:
iconjanaka:

este si mi neodpovedal, co citas ty, a okrem toho, keby som mala byt konkretna, ake chyby uz USA porobili (vojna v Iraku, napr.!, o vojne vo Vietname ani nehovoriac), to by sme tu boli do rana:huh: , dobrem tak nic nepopieraj, ale napis mi, co podla teba som "trepala"[/b]? napisala som iba, ze americke zbrane zostali v iraku a IS prisli vhod... apropos, citam Der Standard, nezavisle noviny v AT;)

Necitam nic zvlastne, necitam ale ani ziadne konspirativne chujoviny, ani proruske sracky...
Vpad USA do Iraku bol len logickym nasledkom vycinania Sadama, najprv chemicky utok Sarinom na Kurdov, kde zomrelo na 5.000 Kurdov (irackych obcanov) v roku 1988 a iracka vojenska invazia do Kuvajtu v roku 1991... tolko si o to diktator Sadam ziadal, az sa mu dostalo...
Islamsky stat operuje na vychode Iraku a Amici si svoje zbrane zobrali so sebou, Islamsky stat zasobuje zbranami ako sprostredkovatel Sudán... mimochodom IS ma aj ruske zbrane, treba ale cestne povedat, ze tie ulupili v Syrii Assadovej armade...

tie necitam ani ja:rolleyes:
ok, amici sli do iraku aby zhodili saddama, to vie kazde male decko, ale co take vyriesili okrem toho ze ho popravili? v iraku je väcsi chaos ako bol predtym... a kazdy vie aj to, ze USA sledovalo (a vzdy sleduje!) aj svoje vlastne
ciele, bohate zasoby ropy v arabskych krajinach, ze? a takisto vyrobcovia zbrani si pridu na svoje nemale zisky:confused:
ano, putin si sleduje svoje zaujmy v syrii, preto pomaha kamosovi assadovi bojovat proti rebelom; ako marika napisala, rusko alebo amerika, vsetko jeden cert:O (ale, ok, v USA je demokracia, to je fakt, ale spinavosti sa robia aj tam, nielen v rusku)
[Naposledy editoval janaka, 21.09.2015 22:12]
21.09.2015 21:41
marika2772
iconkocur:

marika sorry, ale pri vsetkej ucte k skutkom pana profesora - ked sa niekto ako verejne znama osoba verejne vyjadri, tak obsah toho vyjadrenia je pomerne zasadna zalezitost. a pan profesor tu zvestoval niekolko veci, ktore su hm... ( tri bodky namiesto explicitnej definicie, aby sa niekto neurazil ). a nehovorim o jeho nazoroch - nazor moze mat kto chce aky chce, ale hovorim o faktoch. tam by si mal clovek davat velky pozor.

nezaujímam sa detailne o tie veci ktoré si spomínal. Možno niečo nie je celkom tak, ako uviedol, ale je to rozhľadenejší a inteligentnejší človek, ako všetci tí "blbc EU" , čo len tliachajú. spoza stolov (merkelka vedie) a skutek utek a sme tam, kde sme celá EU...už len ich vyjadreniami a informáciami podávanými politikmi sme pravdivo a objektívne informovaní.....on nerobí do politiky, ale je po ňom niečo aspoň vidieť.....
a na omyly, aj ked vyjadrené verejne, má nárok......nikto nie je neomylný.....
a to dávanie pozoru na hovorení o faktoch by si mali dávať tí, čo stoja na čele štátu a o tých darmožráčoch v Bruseli ani nehovorím......;)
21.09.2015 22:14
marika2772
iconjanaka tie:
amici sli do iraku aby zhodili saddama, to vie kazde male decko, ale co take vyriesili okrem toho ze ho popravili? [/b]v iraku je väcsi chaos ako bol predtym... a kazdy vie aj to, ze USA sledovalo (a vzdy sleduje!) aj svoje vlastne
ciele, bohate zasoby ropy v arabskych krajinach, ze?
a takisto vyrobcovia zbrani si pridu na svoje nemale zisky:confused:
ano, putin si sleduje svoje zaujmy v syrii, preto pomaha kamosovi assadovi bojovat proti rebelom; ako marika napisala, rusko alebo amerika, vsetko jeden cert:O (ale, ok, v USA je demokracia, to je fakt, ale spinavosti sa robia aj tam, nielen v rusku)

nič nevyriešili, práveže prišli na to, že to bol najväčší omyl......ten chaos predtým len vykonštruovali.......aj k nám vpálili rusáci v 68 "pre naše dobro" a prišli nás chrániť a brániť a čo ja viem, ešte čo.... :mad: :mad:
presne tak, ako amíci do iraku.....amíkov žiadny diktátorsky režim nezaujímal........bolo to a je presne kvôli tomu, ako si napísala....:thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup:
rusko,amerika.......obaja rovnaký......len kde čo uchmatnúť, narobiť zle a potom hor sa "bratia" pomáhať......šak sa už nejako podelíme.....;)
21.09.2015 22:25
janaka
Príspevkov: 5969
teraz som zvedava, co na to heavy:rolleyes: :-/
/teba este nezotrel, to mi pripomina...sak vies, co mam na mysli...na teba si netrufa:w00t: /
co sa tyka momentalnej situacie v syrii, zatial amici a putin este nevedia PRESNE, ako na to a ako si podelit boje , hlavne co s assadom (kamos - nekamos, ked stoji v ceste- prec s nim:sneaky: ), ale uz o tom debatuju...len dufajme, ze nenastane este väcsi zmätok nez tam je (je to ale viac ako pravdepodobne:scared: ):rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:
21.09.2015 22:49
Vlado
Moderátor
Príspevkov: 1230
Dobre si to odhalila. Len netreba mysliet, ze na druhej strane v Moskve je vladca, ktory mysli na male deti a na dobre v blizkom vychode...
:sneaky:
...neviem ale Kalasnikov je este vzdy zbran, ktoru je vidno na kazdom obrazku s tyme sympatickymi bojovnikmi.
22.09.2015 00:16
karla23
Príspevkov: 1304
Nebyt Putina uz aj na Kryme sa bojuje a ked tam prisli francuzski novinari boli prekvapeni ako tam ide zivot...Vlado ano americania spasia svet vojnami..vsade kde prisli je po nich spust mrtvi civilisti utecenci...to oni su pricina nestastia vo svete a vojen.Nie ruske vojska su pri americkej hranici ale je tomu naopak americke vojska a vojska nato su na ukrajine.
22.09.2015 07:34
marika2772
iconjanaka:
teraz som zvedava, co na to heavy:rolleyes: :-/
/teba este nezotrel, to mi pripomina...sak vies, co mam na mysli...na teba si netrufa:w00t: /

Ten s trúfalosťou problém nemá...:) Akurat za čo ma má zotierat? Veď je to pravda čo sme napísali (taká skrátená verzia záujmov) následky už nezaujímajú nikoho.....teda momentálne s nimi zápasí cela EU, len oni nie. Sú v pohode. Do Ruska nikto utekať nebude a Amerika ich nepustí (pocet und fertig) a to ešte kým prejdú "preklepom" ktovie či sa dožiju
Čert ako diabol, komunizmus, kapitalizmus ani Rusko, ani Amerika ešte nikdy nič "z lásky k blížnemu" neurobili.....;)
[Naposledy editoval marika2772, 22.09.2015 09:20]
22.09.2015 09:11
norap
Príspevkov: 263
iconVlado:
Dobre si to odhalila. Len netreba mysliet, ze na druhej strane v Moskve je vladca, ktory mysli na male deti a na dobre v blizkom vychode...
:sneaky:
...neviem ale Kalasnikov je este vzdy zbran, ktoru je vidno na kazdom obrazku s tyme sympatickymi bojovnikmi.

Vlado :confused: :confused: :confused: americke zbrane su co ??? Tie pouziva USA na zachranu celeho sveta :confused: tieto jednostranne pohlady je nieco strasne !
22.09.2015 09:22