Diskusia

marika2772
Príspevkov: 14776
iconRudiger:

Ano, je nás tu viac, ktorí vieme a ovládame veci, ktoré tebe boli odopreté - napríklad obyčajná ľudská slušnosť a spoločenská inteligencia.

ten pravý sa ozval o ľudskej slušnosti a inteligencii......:lol: :lol: :lol:
06.09.2015 21:30
marika2772
iconterezia13:

Ktore media mas konkretne na mysli :confused: Tato novinarka ( skor dopisovatelka ) funguje na trocha inej urovni ako media s jednym majitelom v pozadi.

táto "novinárka" disponuje slušnosťou a inteligencoiu...
;)
06.09.2015 21:33
marika2772
iconRudiger:

Ktore media mas konkretne na mysli :confused: Tato novinarka ( skor dopisovatelka ) funguje na trocha inej urovni ako media s jednym majitelom v pozadi.
A co sa tyka moslimov trebars z Libie alebo Sirie ale aj Indie - mam s ich mentalitou bohate osobne skusenosti - takze ,,mediam" nepotrebujem verit.

nepotrebuješ veriť a"linkuješ ich tu" a dávaš do pozornosti...druhý mirko...a ide presne o tie média, ktoré napísali ten článok a ktorý si dal terke do pozornosti.....
jasné s akou mentalitou ty nemáš skúsenosti????? Taká sa ešte ani nenarodila.....okrem teba...Ty "článkové medium o chamtivých migrantoch"....pre Teba je mentalita iba ten, "kto má peniaze a Ty mu ich 100% zúročíš........;) :thumbdown:
06.09.2015 23:33
Vlado
Moderátor
Príspevkov: 1230
ja uz tie slovenske media nemozem ani vidiet.
Na Slovensku je strasne velky utecenecky problem! Statistiky hovoria, ze minuly rok pozaidalo o azyl na Slovensku asi 800 ludi ...
moja teoria: Problem rastie v priamej relacii s dialkou miesta kde je naozaj ten problem akutny.
07.09.2015 00:32
Rudiger
Príspevkov: 4180
iconVlado:
Na Slovensku je strasne velky utecenecky problem! Statistiky hovoria, ze minuly rok pozaidalo o azyl na Slovensku asi 800 ludi ...
moja teoria: Problem rastie v priamej relacii s dialkou miesta kde je naozaj ten problem akutny.

Vlado a nebude to trocha tak ,,uroda" z toho, co media same siali niekolko mesiacov :confused: Najskor krmia ludi clankami a dokonca videami ( nastastie o horor nestojim ) ako zaobchadzaju islamisti s ,,neveriacimi" a teraz maju ludia zmenit v priebehu par hodin nazor :confused: :confused: :confused:
Šťastie spočíva v tom, že urobíš šťastnými ľudí, s ktorými žiješ.
07.09.2015 10:33
Rudiger
:scared: Aky zmysel ma tato pomoc ??? https://www.youtube.com/watch?v=SRhI0Xqv5Rc
07.09.2015 11:31
janaka
Príspevkov: 5969
iconRudiger:
iconVlado:

Vlado a nebude to trocha tak ,,uroda" z toho, co media same siali niekolko mesiacov :confused: Najskor krmia ludi clankami a dokonca videami ( nastastie o horor nestojim ) ako zaobchadzaju islamisti s ,,neveriacimi" a teraz maju ludia zmenit v priebehu par hodin nazor :confused: :confused: :confused:

:confused: praveze ti utecenci sa preto volaju utecenci, lebo utekaju prave pred IS, ktore tieto zverstva robi:blink:
predtym, nez mi vynadas do naivnych: ano, viem, ze sa medzi nimi nachadzaju aj teroristi (clanok v rak. novinach Standard), ale to uz je problem EU, aby ich preverila...nemozes vsetkych hadzat do jedneho vreca, resp. aspon ja to nerobimB)
07.09.2015 12:31
Rudiger
Uz Jezis povedal kedysi : ,,Nehadzte perly sviniam"
Myslim ze ako odpoved postaci tato informacia :

http://www.topky.sk/cl/1000851/1496769/Strasidelna-spoved-bojovnika-IS-o-utecencoch--Su-medzi-nimi-tisicky-nasich-zabijakov
07.09.2015 12:39
karla23
Príspevkov: 1304
http://je-to-inak.livejournal.com/63445.html

utecenci tu idu robit zlo do europy a sirit nasilie zastavi niekto tychto zlych ludi?
08.09.2015 08:39
Rudiger
iconkarla23:
http://je-to-inak.livejournal.com/63445.html

utecenci tu idu robit zlo do europy a sirit nasilie zastavi niekto tychto zlych ludi?

Kedze to takto niekomu vyhovuje a nie je snaha to zastavit, tak ja tvrdim : ,,NIE NEZASTAVI" :thumbdown: :thumbdown: :thumbdown:
08.09.2015 10:49
Rudiger
Vcera som mal zaujimavy rozhovor z jednym nemeckym parom. Slusne situovani lusia z Düsseldorf. Samozrejme padla aj otazka nemeckej pomoci migrantom...Tak som sa ich opytal na rovinu, co je na tom pravdy, ked v mediachh sa tvrdi, ze nemci prijimaju tieto najazdy migrantov pokojnejsie ( s otvorenou narucou ) ako trebars Slovaci, Cesi ci Madari.

No a odpoved len potvrdila moju domnienku : ,, Vobec nie je pravda, ze Nemci vsetko prijimaju pokojne. Problem je ale v tom, ze sa BOJA nahlas vyslovit svoj nazor, pretoze by boli okamzite oznaceny za RECHTSRADIKAL" :thumbdown: :thumbdown: :thumbdown: Takze tolko s SLOBODE PREJAVU :-/
08.09.2015 15:13
Vlado
Moderátor
Pozeral si statistiky kolko migrantov prijali Slovaci - jedno ci s otvorenou alebo zatvorenou narucou!
Ked sa chces trochu pohrat:

http://pejl.svt.se/flyktingstrommar-en/#sy2010

... ked si niekto mysli, ze je to vybavene a ze to pretrpime v kute, tak su na omyle. To je zaciatok a cim skorr najdeme koncepty co robit o to lepsie. Druha vlna v dalsich rokoch bude klimatizacna. To znamena hlad, prirodne katastrofy vytlacia africke obyvatelstvo na sever - mozno smerom do Ruska?! Tam by bolo v kazdom pripade dost miesta - nie? Okrem ineho ked vidim ako strielaju s kalasnikom, tak si mysli, ze by niekto mohol zobrat na zodpovednost co tie samopaly vyraba - tu by mohol Putin sa stat super star - to by som si ja zelal.
08.09.2015 16:06
Vlado
Moderátor
iconkarla23:

Mozno sa zamyslis kto priniesol vojny do krajin Azie a Afriky? Preco je v Afganistane cez 30 rokov neustale vojna? Mozno po par rokoch toho mas dost a ides prec, len po 30 rokoch nepoznas vela rieseni konfliktov ... ale to je vsetko velmi komppikovane - jednoduch riesenia chce lud - zvolme si zas nejake "silneho muza" ktory to tym politikom (co samozrejme maju tiez svoj podiel na probleme) ukaze ako sa to robi ...
08.09.2015 16:11
Rudiger
iconVlado:
Pozeral si statistiky kolko migrantov prijali Slovaci - jedno ci s otvorenou alebo zatvorenou narucou!

Na zaklade vyjadrenia jedneho klasika, ktory kedysi povedal : ,,Štatistiky sú ako bikiny. To, čo odhaľujú, je síce pekné, ale zakrývajú to podstatné" sa v tomto pripade o ne urcite opierat nebudem. Ak by sme mali ist do hlbky, musel by si totiz po pravde aj urobit porovnanie kolko migrantov sa vtedy valilo do Europy a kolko sa ich vali teraz. ;)
Potom by sme nasli aj spolocnu rec. V tomto pripade je to len ubohe vytrhnutie z kontextu a sluzi asi ako okuliare na citanie, ktorych ,,skla" su vyrobene z mramoru :thumbdown:
[Naposledy editoval Rudiger, 08.09.2015 16:30]
08.09.2015 16:15
2Jana2
Príspevkov: 493
iconVlado:

... ked si niekto mysli, ze je to vybavene a ze to pretrpime v kute, tak su na omyle. To je zaciatok a cim skorr najdeme koncepty co robit o to lepsie. Druha vlna v dalsich rokoch bude klimatizacna. To znamena hlad, prirodne katastrofy vytlacia africke obyvatelstvo na sever - mozno smerom do Ruska?! Tam by bolo v kazdom pripade dost miesta - nie? Okrem ineho ked vidim ako strielaju s kalasnikom, tak si mysli, ze by niekto mohol zobrat na zodpovednost co tie samopaly vyraba - tu by mohol Putin sa stat super star - to by som si ja zelal.

Vlado diky za link , super prehlad :thumbup: prekvapila ma Nigeria, Mali - Taliansko 50% , nikdy som to v Taliansku tak nevnimala, v Londyne a v Parizi to bolo viac viditelne ...
08.09.2015 17:09