Diskusia

heavy
Od: Leopoldstadt
Príspevkov: 24042
iconkarla23:
Vlado vedel si ze niekedy v nemecku bol kazdy zelezniciar a postar beamter?respektive mal statut uradnika...dnes to uz nieje...ono informacie sa pomaly ale iste zistia...:):thumbup: :thumbup:

Ty dilino, zeleznice a posta su statne podniky, to znamena, ze zamestnanci su statni uradnici, po nemecky beamter, uradnik... to bola zrejme nejaka utajovana informacia, ktoru teraz objavili Hlavne srajdy.sk :w00t:
04.03.2017 23:43
karla23
Príspevkov: 1304
Karolko ty si zaspal dobu?posta davno nieje uz statna...a nemecke zeleznice maju co viem 51% percent statu...zvysok akci je v private...dobre ranko dilinko :)
05.03.2017 09:07
karla23
dilinko kto mal statut beamter cize bol v skupine uradnik ako polizajt a bol nevypovedatelny z pracovneho pomeru len tak lahko....:thumbup: :thumbup:
[Naposledy editoval karla23, 05.03.2017 09:15]
05.03.2017 09:09
karla23
https://holding.oebb.at/de/das-unternehmen

rakuske zeleznice su este v rukach statu ...nastastie...dufam,ze im to dlho vydrzi.,.,:thumbup:
05.03.2017 09:22
heavy
iconkarla23:
Karolko ty si zaspal dobu?posta davno nieje uz statna...a nemecke zeleznice maju co viem 51% percent statu...zvysok akci je v private...dobre ranko dilinko :)

Keby si nebol taky sprosty, tak si to davno vyguglujes. Ale, kedze si sprosty a hras sa na mudreho, potom to tak dopadne.
Zeleznice patria 100% statu, stale v nom pracuju Beamter, od roku 2041 by tam uz ziadny Beamter pracovat nemal.
Dobre ranko.

Co sa tyka nemeckej posty, netusil som, ze bola sprivatizovana. Nejak ma to netankuje a verim, ze Teba to velice zaujima, ako statny uradnicek, to je Tvoj job snov...
05.03.2017 09:30
karla23
Karolko ty netusis ze nemecka posta je uz davno sprivatizovana...ty sa len domnievas...chyta ma z teba sracka :)
05.03.2017 09:32
karla23
heavy ty vlado chcete zatajit to dobre co bolo na prac.trhoch niekedy ale nezatajite to...:)
05.03.2017 09:33
karla23
emigrant ktory emigroval v r 1982 do zapadneho nemecka mi povedal ze toto co je dnes pre zamestnancov na prac.trhu ze su len omrvinky...a ide to tole vodou...po 10r sa prestahoval do svajciarska...a vravel ze tam to uz tiez nieje co byvalo...;)
05.03.2017 09:34
karla23
heavy heavy...ty si taky zastanca korporaci a tohto rezimu v ktorom maju ziski len nadnarodne spolocnosti..ty s vladom ste rovnaki...ja le dufam,ze bude v eu viac statov ktory vystupia z eu a eu dostane dve tri facky a spameta sa...;) ..a potom pridu narad narodne staty ktore budu moct obnovit poriadok doma a nebudu pod diktatom bruselu...to video si pozri...teba sice nepotesi ale to nevadi...;)
05.03.2017 09:36
heavy
iconkarla23:
Karolko ty netusis ze nemecka posta je uz davno sprivatizovana...ty sa len domnievas...chyta ma z teba sracka :)

plytke vnimanie? Ako vzdy?
05.03.2017 09:42
heavy
iconkarla23:
emigrant ktory emigroval v r 1982 do zapadneho nemecka mi povedal ze toto co je dnes pre zamestnancov na prac.trhu ze su len omrvinky...a ide to tole vodou...po 10r sa prestahoval do svajciarska...a vravel ze tam to uz tiez nieje co byvalo...;)

Ma pravdu, ten znamy Tvojho znameho... kapitalizmus hnije a nastupuje komunizmus pod vedenim docenta Spurneho a guru Rostasa, hehehehe
05.03.2017 09:43
karla23
Schulz sa stale vyhraza statom ako Madarsko Slovensko a V4 ze ak nebudu prijmat utecencov ze nas bude eu pokutovat..Orban ho ma uplne u riti tam sa robia nove hranice a neprejde ani mys.,.,pytam sa naco je nam spolok kde sa nam niekto vyhraza a chce nam diktovt co mame a co nemame robit?Preco by sme mali trpiet tuto diktatutru a vyhrazky...dufam ze tento titanic bude coskoro minulostou ;)
05.03.2017 09:44
heavy
iconkarla23:
heavy heavy...ty si taky zastanca korporaci a tohto rezimu v ktorom maju ziski len nadnarodne spolocnosti..ty s vladom ste rovnaki...ja le dufam,ze bude v eu viac statov ktory vystupia z eu a eu dostane dve tri facky a spameta sa...;) ..a potom pridu narad narodne staty ktore budu moct obnovit poriadok doma a nebudu pod diktatom bruselu...to video si pozri...teba sice nepotesi ale to nevadi...;)

kua a niekolko storoci dostava facky len bolsevik, ako to je mozne? V podstate od velkej priemyselnej revolucie sa bolsevik nedokaze zorientovat a len roky rokuce predpoveda pad kapitalizmu a skutek utek... sem tam nejaka bolsevicka revolucia, ktora zanechala akurat tak hospodarsky a moralne zdevastovane krajiny... a kapitalizmus prosperuje... zvlastne, ze?
05.03.2017 09:46
heavy
iconkarla23:
Schulz sa stale vyhraza statom ako Madarsko Slovensko a V4 ze ak nebudu prijmat utecencov ze nas bude eu pokutovat..Orban ho ma uplne u riti tam sa robia nove hranice a neprejde ani mys.,.,pytam sa naco je nam spolok kde sa nam niekto vyhraza a chce nam diktovt co mame a co nemame robit?Preco by sme mali trpiet tuto diktatutru a vyhrazky...dufam ze tento titanic bude coskoro minulostou ;)

Dufaj, dufaj, Ty hrdy narodovec a revolucionar v jednom, hehe
05.03.2017 09:47
heavy
iconkarla23:
heavy heavy...ty si taky zastanca korporaci a tohto rezimu v ktorom maju ziski len nadnarodne spolocnosti.

Ako keby som pocul dvorneho sasa Uhrika zo LSNS... tie korporacie platia dane, ked ich ako spravny bolsevik vyzenies, ci nebodaj zostatnis (ukradnes), tak to dopadne zase rovnako, ako kedysi... nehovoriac o tom, ze aj tie Tvoje korporacie davaju ludom pracu, Ty ekonom... Ty si tak sprosty, az to v riti picha, Ty narodovec...
05.03.2017 09:50