Diskusia

marika2772
Príspevkov: 14776
icon2Jana2:

Baby absolutny suhlas :thumbup: Heavy ma ruzove bryle pri pohlade na USA ;) Heavy pre info - nie som Rusomil :)

ale ved je to tak, EU je už len miesto zastrašovania o ktoré sa USA pobije s Ruskom, alebo sa bratsky rozdelia.........;) Celá EU je už roztrasená, nie sú schopní komunikácie už len koho teraz poprosiť o pomoc.....USA, Rusko?? Košela je bližšie, ale kabát teplejší.........a bratské vojská tu budú bleskovo......;)
ježiši kriste len nespomínaj ružové bríle.........:D :D :D :D :D že janaka.......:w00t: sa nám ich ten mirko nazhadzoval......aj niekolkokrát denne.....:D
14.09.2015 10:28
janaka
Príspevkov: 5969
iconmarika2772:
iconjanaka:

skor tam prisiel s esusom na riedku od caritasu, predtym sa trosku "nafarbil" na hnedo:w00t:

sak ten pekáč bol len na privítanie, a teraz splynie aj s ešusom v dave......len si musí kúpiť nejaký samoopalovák.......:lol: :D

mirko by radsej do svajcu, tam vraj caritas rozdava hustejsie polievky:lol:
14.09.2015 13:10
janaka
iconmarika2772:
icon2Jana2:

Baby absolutny suhlas :thumbup: Heavy ma ruzove bryle pri pohlade na USA ;) Heavy pre info - nie som Rusomil :)

ale ved je to tak, EU je už len miesto zastrašovania o ktoré sa USA pobije s Ruskom, alebo sa bratsky rozdelia.........;) Celá EU je už roztrasená, nie sú schopní komunikácie už len koho teraz poprosiť o pomoc.....USA, Rusko?? Košela je bližšie, ale kabát teplejší.........a bratské vojská tu budú bleskovo......;)
ježiši kriste len nespomínaj ružové bríle.........:D :D :D :D :D že janaka.......:w00t: sa nám ich ten mirko nazhadzoval......aj niekolkokrát denne.....:D

:w00t: noooo, a marne ich hladam, odvtedy chodim bez ruzovych:lol:
2jana2 by si mala "prestudovat" mirecka, hlavne jeho "perly", ruzove okuliare by jej aj same spadli:lol: :lol: :lol: /ale myslim, ze ziadne nema:thumbup: /
14.09.2015 13:17
marika2772
Príspevkov: 14776
no nejdú, lebo vedia, že tam im nikto zadara nič nedá......ved oni ani nevedia čo slovo demokracia znamená.......keby som sa bála o život v krajine kde sa zabíja, znásilňuje denno denne ako na jatkách, tak demokracia by bolo to posledné čo by ma zaujímalo.......a práve ten mier by bol smer....len robota by mi nesmela smrdieť......;) česť vynimkám, ale vzdelaných by si musela sviecou hľadať.....a Mutti už Grenze zatvára a koncentráky otvára......;)
Sem len prišli a už kričali, že nie je ludsky o nich postarané......mobily, tablety v rukách 1000 eur na cestu......a demokracia nech sa stará......;)
14.09.2015 15:25
2Jana2
Príspevkov: 493
iconheavy:
icon2Jana2:
Heavy , nepoznam ta , som tu nova, ale registrujem, ze si sem nabehol, vsetkych sfukol :) , tak by ma zaujimal tvoj nazor na tu uprchlicku krizu aj v suvislosti s Rakuskom. Vsimla som si, ze prispevkov mas neurekom, asi mas nazor na veci. Diky.

A suvislost s Rakuskom? Falosni psi, celi socani, co su pri vlade... najprv vyziapuju o neznesitelnej humanitarnej katastrofe v Madarsku, chudaci migranti. Tak ich Madari poslu smerom na Nickelsdorf a co urobia Rakusani? Stopnu vlaky a uzavru dialnicu. Pani Merkelova pozve migranotv do Nemecka a co robi Rakusko? Pekne, vychcano bere z Madarska len tolko migrantov, kolko je schopne obratom poslat do Nemecka. Potom ukazuju v TV, ako bravurne zvladli situaciu na Westbahnhofe. Nemci uz nestihaju, zavreli hranice s Rakuskom, Rakusko obratom zavre hranice s Madarskom... A rachot este len bude, az Nemci zacnu vracat migrantov, ktori nemaju narok na azyl... Madari su v srackach, nikto im nepomoze, chuji v Bruseli kecaju o kvotach. A tak radsej nikto ani Madarov koli plotu a nasadenie armady radsej ani nekritizuje... v podstate ani nemoze, Madari si len plnia ulohu ochrany sengenskej hranice... ale, srat na to, hadam ma nepodrezu a neznasilnia manzelku a dceru...:)

Heavy:) noch eine Frage bitte - tu si sa tak spravne rozohnil :D Aky mas nazor na Fica, nemyslim vseobecne, to si viem predstavit ;) ale v suvislosti s uprchlikmi ? Prave som citala, ze sa ohradil voci Merkelke kvôli eurofondom, mne sa to zda spravny postoj. Heavy bitte, ale podla moznosti bez " vybranych slov " nech to nemusim dat do prekladaca :D
15.09.2015 13:54
Vlado
Moderátor
Príspevkov: 1230
iconjanaka:

... alebo do saudskej arabie, lenze ti ich tam nechcu:blink: maju postavene luxusne klimatizovane stany pre 3 miliony putnikov v Mekke, ...

Treba si uvedomit, ze veci su trochu komplikovanejsie ako si maly Slovak v domceku pod vodopadom predstavuje.
V bohatych statoch - Kuwait, Katar atd je podiel cudzincov cez 80% - vladari tam maju stres, ze sa im to masivnou vlnou utecencov vymkne z ruky. Takto drzia tych robotnikov za lacne peniaze dobre v hrsti. Snazia sa to kompenzovat peniazmi ktore davaju do UN organizacii ako UNHCR. Oni dobre vedia, ze utecenci zo Syrie uz maju prve skusenosti s protestnymi akciami proti rezimu - to tam naozaj nepotrebuju ...

Ty co vedia dobre po anglicky a maju vzdelanie - moji mili, ti su uz davno na Zapade. My mame vo firme jedneho Afgana, ktory prisiel a dokoncil uni a paralelne spravil zertifikaty a teraz je u nas konzultant. Vie dobre po nemecky a anglicky...
16.09.2015 00:22
heavy
Od: Leopoldstadt
Príspevkov: 24042
iconVlado:

Treba si uvedomit, ze veci su trochu komplikovanejsie ako si maly Slovak v domceku pod vodopadom predstavuje.
V bohatych statoch - Kuwait, Katar atd je podiel cudzincov cez 80% - vladari tam maju stres, ze sa im to masivnou vlnou utecencov vymkne z ruky. Takto drzia tych robotnikov za lacne peniaze dobre v hrsti. Snazia sa to kompenzovat peniazmi ktore davaju do UN organizacii ako UNHCR. Oni dobre vedia, ze utecenci zo Syrie uz maju prve skusenosti s protestnymi akciami proti rezimu - to tam naozaj nepotrebuju ...

BINGOOOOO!

toto sa ale na konspiracnych stvavych proruskych weboch nedocitas...
[Naposledy editoval heavy, 19.09.2015 20:24]
19.09.2015 20:17
heavy
icon2Jana2:

Nicht ganz dicht? Kde som napisal jednu jedinu ruzovo-brylatu vetu o USA? Nikde... ale, milujem hlupakov, ktori nic ine nevedia, len zo vsetkeho obvinovat USA... ako napriklad ta miklina, co pise, ze uprchlici v Traiskirchene hovoria, ze boli financovani USA.... co k tomu dodat?:)
19.09.2015 20:23
heavy
iconjanaka:

mohla som sa stavit, ze sem nabehnes a budes robit "poriadky":confused: a co teda citas ty, prezrad, resp. asi ani nemusis, ved nech americania spravia hocico, budes ich branit:sneaky:
USA maju veru "viele leichen im keller", to nemozes popriet:rolleyes:
/podotykam, ze ja nie som rusomil a putina tiez nemusim, to len aby si vedel/

"viele leichen im keller" je taka vypoved nulovej hodnoty, pretoze nic nedokazuje a o nicom nehovori, takze to popriet mozem... daj kokretnu leiche a mozeme diskutovat...
19.09.2015 20:37
karla23
Príspevkov: 1304
Takze pravdu sa docitame na americkych strankach ci v novinach sme...:confused: :confused: :confused:
20.09.2015 08:31
Rudiger
Príspevkov: 4180
Pomale ,,prebudzanie sa" :confused: - Bundesinnenminister Thomas de Maizière medzi prvymi :confused: :confused: :confused:

http://www.spiegel.de/politik/deutschland/thomas-de-maiziere-wir-koennen-nicht-alle-menschen-aufnehmen-a-1053662.html
Šťastie spočíva v tom, že urobíš šťastnými ľudí, s ktorými žiješ.
20.09.2015 11:05
2Jana2
Príspevkov: 493
iconheavy:
icon2Jana2:

Nicht ganz dicht? Kde som napisal jednu jedinu ruzovo-brylatu vetu o USA? Nikde... ale, milujem hlupakov, ktori nic ine nevedia, len zo vsetkeho obvinovat USA... ako napriklad ta miklina, co pise, ze uprchlici v Traiskirchene hovoria, ze boli financovani USA.... co k tomu dodat?:)

Heavy necerti sa !:) Moj suhlas s babami a nazor, ze mas ruzove bryle na USA som ziskala jednak tym, ze si tu kazdeho sfukol, vratane Janaky, o ktorej si myslim, ze ma triezve nazory a celkovo je " nomalna " Kedze som tu kratko medzi vami, nepoviem ti ani temy, ani osoby a obsadenie, ale ked som tu nieco hladala v temach, cokolvek, natrafila som na teba - si neprehliadnutelny svojou imidzovou fotkou:) a jasne, ze mnozstvo tvojich prispevkov nema sancu nikto prekonat. No a pri tomto hladani, ked som bola este naivna, ze najdem nieco k teme aj na 5. strane, som ziskala dojem pri vasich prestrelkach, ze kazdeho, kto povie nieco negativne na USA, hned posles do pekiel. Preto tie ruzove bryle. Ak sa mylim a nemas ich, urcite nemas problem povedat 3 veci, ktore ti na USA vadia. Hned svoj nazor beriem spät.

Ja si myslim, ze maju velky podiel na tom, co sa tu dnes deje. Pripustis, ze disidenti u nas i kdekolvek vo svete , napr. Havel a spol. boli niekym financovani ? Oni o tom dnes otvorene hovoria. Nepredstavitelne pred 25 rokmi.
20.09.2015 12:17
Rudiger
Príspevkov: 4180
Otvorena naruc nevyriesi vsetky problemy utekacov dovolenkovych a v tomto otvorenom liste je to jasne povedane :

https://www.youtube.com/watch?v=WmzUxUKZmcw
Šťastie spočíva v tom, že urobíš šťastnými ľudí, s ktorými žiješ.
20.09.2015 14:59
janaka
iconheavy:
iconjanaka:

mohla som sa stavit, ze sem nabehnes a budes robit "poriadky":confused: a co teda citas ty, prezrad, resp. asi ani nemusis, ved nech americania spravia hocico, budes ich branit:sneaky:
USA maju veru "viele leichen im keller", to nemozes popriet:rolleyes:
/podotykam, ze ja nie som rusomil a putina tiez nemusim, to len aby si vedel/

"viele leichen im keller" je taka vypoved nulovej hodnoty, pretoze nic nedokazuje a o nicom nehovori, takze to popriet mozem... daj kokretnu leiche a mozeme diskutovat...

este si mi neodpovedal, co citas ty, a okrem toho, keby som mala byt konkretna, ake chyby uz USA porobili (vojna v Iraku, napr.!, o vojne vo Vietname ani nehovoriac), to by sme tu boli do rana:huh: , dobrem tak nic nepopieraj, ale napis mi, co podla teba som "trepala"[/b]? napisala som iba, ze americke zbrane zostali v iraku a IS prisli vhod... apropos, citam Der Standard, nezavisle noviny v AT;)
[Naposledy editoval janaka, 20.09.2015 19:56]
20.09.2015 18:46
janaka
iconVlado:
iconjanaka:

... alebo do saudskej arabie, lenze ti ich tam nechcu:blink: maju postavene luxusne klimatizovane stany pre 3 miliony putnikov v Mekke, ...

Treba si uvedomit, ze veci su trochu komplikovanejsie ako si :blink: maly Slovak v domceku pod vodopadom predstavuje.

dufam, ze si tym nemyslel mna:blink: :w00t: (zijem uz dlho iba vo viedni a nemam tu ziaden vodopad:rolleyes: )
no ved, kto by uz CHCEL a potreboval utecencov, ze? (okrem merkelky:scared: ):sneaky:
vidim, ze aj ty citas Der Standard, v ktorom sa okrem toho pise, ze väcsina syrcanov (hlavne ti sekularni) ani do tychto statov ist nechce
[Naposledy editoval janaka, 20.09.2015 19:25]
20.09.2015 19:12