Diskusia

karla23
Príspevkov: 1304
heavy takze tvoje zdroje su tie lacne viedenske noviny ci proamericke zdroje ktore ta uz uplne zblbli.Pekne si zanadavaj na Putina a mozno sa Ti lepsie bude spat:)
20.09.2015 21:31
heavy
Od: Leopoldstadt
Príspevkov: 24042
ale, o tom si lepsie pokecas s nasim Rudkom, som si vsimol, ze cita podobne "pravdive" sracky....:w00t:
20.09.2015 21:32
heavy
Od: Leopoldstadt
Príspevkov: 24042
iconkarla23:
heavy takze tvoje zdroje su tie lacne viedenske noviny ci proamericke zdroje ktore ta uz uplne zblbli.Pekne si zanadavaj na Pautina a mozno sa Ti lepsie bude spat:)

lacne viedenske noviny? Tie citas Ty v metre... ake a ktore su to tie proamericke zdroje? Si neni normalna? Na Putina serem, toho slizkeho hada z Kremlu naozaj nemusim... vojnoveho zlocinca...
20.09.2015 21:34
Rudiger
Príspevkov: 4180
iconheavy:
ale, o tom si lepsie pokecas s nasim Rudkom, som si vsimol, ze cita podobne "pravdive" sracky....:w00t:

Nie nie - vseveduci a pravdu poznajuci si tu jedine ty :lol: :lol: :lol: Mne staci citat tvoje reakcie na cas.sk alebo topky.sk ( netuším kde sa tam berú, ked ty take stránky ,,nenavstevujes" ) :lol: :lol: :lol:
Šťastie spočíva v tom, že urobíš šťastnými ľudí, s ktorými žiješ.
20.09.2015 22:26
Vlado
Moderátor
Príspevkov: 1230
Putin je medzi prezidentmi najlepsi hokejista!
:thumbup:
20.09.2015 23:50
Vlado
Moderátor
kde su pravdive spravy o utecencoch?
... take nenajdes. Len ked niekto pise o niecom co ani z dialky nevidel a fuka tak dobre do ohnika este viac kysliku - tak ti nam vsetkym nerobia dobre.

Mozes ale rozpravat s ludmi, ktori odtial z rozlicnych krizovych regionov prisli. Pozri do tvare ich deti. Opytaj sa kedy boli posledne v skole. Mozno si budes moct spravit lepsi obraz.
20.09.2015 23:54
Rudiger
iconVlado:
Pozri do tvare ich deti. Opytaj sa kedy boli posledne v skole. Mozno si budes moct spravit lepsi obraz.

Vlado - toto by sa dalo otocit a napisat aj o rodinach v ciganskych osadach na svk a nikto sa doteraz netrhal takto s pomocou :thumbdown: :thumbdown: :thumbdown:
21.09.2015 09:11
2Jana2
Príspevkov: 493
iconVlado:
Putin je medzi prezidentmi najlepsi hokejista!
:thumbup:

Vlado super :) Ukazka objektivneho nazoru :thumbup: Dufam, ze Heavy prida v ramci objektivity pohladu na USA a RUSKO nieco podobne :)
21.09.2015 09:35
2Jana2
iconVlado:
... take nenajdes. Len ked niekto pise o niecom co ani z dialky nevidel a fuka tak dobre do ohnika este viac kysliku - tak ti nam vsetkym nerobia dobre.

Mozes ale rozpravat s ludmi, ktori odtial z rozlicnych krizovych regionov prisli. Pozri do tvare ich deti. Opytaj sa kedy boli posledne v skole. Mozno si budes moct spravit lepsi obraz.

Vlado, ja som presvedcena, ze sa nenajde nikto na tomto fore, ani medzi ludmi, co maju z nekontrolovaneho navalu utecencov do Europy strach, kto by mal namietky voci ludom, co utekaju z toho otrasneho prostredia, keby sme verili tomu, ze prichadzaju ozaj s tym, ze tu chcu pracovat a spokojne zit.Tak, ako emigranti po 68 od nas. Preco nie ? Tuto cast ludi by som nemala problem ist aj osobne privitat a s niecim pomôct. Kolko % odhadujes, ze patri do tejto skupiny ? Ze chcu pracovat a chcu sa prispôsobit, chcu zit ako my, ale svojou pracou si to nadobudnut. Obavam sa, ze to % nie je vysoke . Sama som zhrozena z toho, ako sa spravaju, ako nicia plot, cudzi majetok, ako si presadzuju drzo to, kam chcu ist, neospravedlnuje ich ani to, ze su vycerpani z cesty. V Madarsku im uz nic nehrozilo a nestaci im to. Toto ludi stve, tychto sa bojime . Len ako ich rozpoznat ? Tych mierumilovnych.

Nedavno v centre Viedne zastavoval ludi jeden cernoch, najprv sa pytal vsetkych, ci hovoria anglicky, ked nikto neprikyvol, zacal slusnou nemcinou a pytal sa, preco sme tu vsetci tak arogantni, ze on prisiel z Konga, nic nema, je hladny a nikto, koho zastavi, mu nechce dat peniaze. Ze mal o Europe ine informacie, ze sa tu super zije, ale jemu nie. Ked som sa ho opytala, ci niekedy pracoval denne aj 8-12 hod, aby na to vsetko mal, pozeral ako puk a ukoncil to tym, ze ked mame, ze by sme mu mali dat. Z vrecka vytiahol redbul, miesto toho, aby sa napil vody, ktoru ma v meste zadarmo.....
21.09.2015 10:13
kocur
Príspevkov: 6416
iconkarla23:
a co je zle na Putinovi...:confused: :confused: :confused:

myslis este okrem toho, ze je to zaslepeny rusky nacionalista, vojnovy stvac a zakerny intrigan posadnuty mocou? :blink:
21.09.2015 10:44
Rudiger
iconkocur:
iconkarla23:
a co je zle na Putinovi...:confused: :confused: :confused:

myslis este okrem toho, ze je to zaslepeny rusky nacionalista, vojnovy stvac a zakerny intrigan posadnuty mocou? :blink:

:lol: :lol: :lol: No v porovnani s Bomba-mom je to stale len ucen ( a to nie som jeho obdivovatel prave kvoli posadnutosti po moci ) :thumbdown: :thumbdown: :thumbdown:
21.09.2015 11:01
Vlado
Moderátor
iconRudiger:

Vlado - toto by sa dalo otocit a napisat aj o rodinach v ciganskych osadach na svk a nikto sa doteraz netrhal takto s pomocou :thumbdown: :thumbdown: :thumbdown:

Ano samozrejme. Ja som bol na strednom Slovensku s plnym autom veci od priatelov z nasej rakuskej dediny. Rozparaval som sa so susedom od tej velkej rodiny co tam zila v rozpadnutom dome. A spravil som si obraz co sa da a co nie. Tak o tych viem porozpravat... na rozdiel od tej ciganskej rodiny su ludia so Syrie ini - stara kultura, tradicie, otvoreny svetu (videl si obrazky odtial pred vojnou?)
21.09.2015 14:50
Vlado
Moderátor
icon2Jana2:
... Tuto cast ludi by som nemala problem ist aj osobne privitat a s niecim pomôct. Kolko % odhadujes, ze patri do tejto skupiny ? Ze chcu pracovat a chcu sa prispôsobit, chcu zit ako my, ale svojou pracou si to nadobudnut. ...

V tvojom prispevku tiez hadzes vsetkych do jedneho vreca. Aj v minulosti bol rozdiel medzi emigracnymy vlnami - ti z 45-roku nadavali na tych z 68 - ti vsetko dostali a my sme sa museli prebijat... ake rozdiely su potom medzi narodami!?

Tak ja si myslim, ze zo Syrie je vacsina ludi chtivych pracovat. Nechcem posudzovat co sa kde stalo, preco kde aky plot bol prevaleny. Samozrejme ze je to zle a nie je v sulade s nasimi zakonmi a to vsetci necheme. Ale treba hladat riesenia (operativny a nie idealisticke, treba mozno zmenit zakony a presadit v celej Europe atd) a nie vyplakavat. Je vela veci kde sa vsetci mozeme zapojit... s transparentom WELLCOME sme este nic nedosiahli...
21.09.2015 14:59
2Jana2
iconVlado:
icon2Jana2:
... Tuto cast ludi by som nemala problem ist aj osobne privitat a s niecim pomôct. Kolko % odhadujes, ze patri do tejto skupiny ? Ze chcu pracovat a chcu sa prispôsobit, chcu zit ako my, ale svojou pracou si to nadobudnut. ...

V tvojom prispevku tiez hadzes vsetkych do jedneho vreca. Aj v minulosti bol rozdiel medzi emigracnymy vlnami - ti z 45-roku nadavali na tych z 68 - ti vsetko dostali a my sme sa museli prebijat... ake rozdiely su potom medzi narodami!?

Tak ja si myslim, ze zo Syrie je vacsina ludi chtivych pracovat. Nechcem posudzovat co sa kde stalo, preco kde aky plot bol prevaleny. Samozrejme ze je to zle a nie je v sulade s nasimi zakonmi a to vsetci necheme. Ale treba hladat riesenia (operativny a nie idealisticke, treba mozno zmenit zakony a presadit v celej Europe atd) a nie vyplakavat. Je vela veci kde sa vsetci mozeme zapojit... s transparentom WELLCOME sme este nic nedosiahli...

Vlado, nehadzem do jedneho vreca. Sama to nemam rada, ked to niekto robi. Tiez si prehliadol, ze som pisala o pomoci a nie o transparente Wellcome ... Ved Syrcania su sami nastvani, ze sa k nim pridavaju kadejaki z okolitych krajin a Balkanu a radsej zahodia doklady a tvaria sa, ze su zo Syrie - kedze Merkelka vyhlasila, ze vsetkych Syrcanov Nemecko vezme. Do toho jedneho vreca nakoniec padli aj ludia zo Syrie a tych mi je ozaj luto. Prizivnikov by mali oddelit a poslat spät, neviem si ale predstavit, ako sa to Nemcom podari.
21.09.2015 15:16
marika2772
Príspevkov: 14776
http://www.cas.sk/clanok/330641/najlepsi-rozhovor-o-utecencoch-aky-ste-citali-profesor-krcmery-koho-prijat-a-koho-nie.html

s týmto človekom sa rozprávať osobne, je česť........a som pyšná na to, že ho osobne poznám, a skláňam sa pred ním......tolko pokory ako unho, nenájdete ani vo Vatikáne........ten by si za pomoc vo svete ale aj doma, zaslúžil Nobelovú cenu.......:thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup:
[Naposledy editoval marika2772, 21.09.2015 16:32]
21.09.2015 15:28