Diskusia

icon
lea25
Od: Wien
Príspevkov: 0
Dobrý deň, má niekto skúsenosti ohľadom sťahovania sa z AT mimo EU? Ide o vysťahovanie sa na max 1 rok a následné vrátenie sa do AT. Chcela by som vedieť ako je to s Krankenkasse, AMS, Nebenwohnsitz,...
25.11.2018 12:57
pitopit
Príspevkov: 50
Zdravím, nebudem zakladať tému.
Ja by som mal opačnú otázku.Pracoval som v AT 4 roky do júla 2016 a chcel by som sa tam vrátiť.Môžem sa na začiatok po najdení ubytovania prihlásiť na AMS?
29.11.2018 20:57
heavy
Od: Leopoldstadt
Príspevkov: 24042
iconpitopit:
Zdravím, nebudem zakladať tému.
Ja by som mal opačnú otázku.Pracoval som v AT 4 roky do júla 2016 a chcel by som sa tam vrátiť.Môžem sa na začiatok po najdení ubytovania prihlásiť na AMS?

A na co sa chces hlasit na AMS?
02.12.2018 16:38
heavy
Od: Leopoldstadt
Príspevkov: 24042
iconlea25:
Dobrý deň, má niekto skúsenosti ohľadom sťahovania sa z AT mimo EU? Ide o vysťahovanie sa na max 1 rok a následné vrátenie sa do AT. Chcela by som vedieť ako je to s Krankenkasse, AMS, Nebenwohnsitz,...

Kedze je v ramci EU povoleny volny pohyb osob, tak nevidim problem, preco by si sa nemohla vratit. Z KK sa budes musiet zrejme odhlasit, AMS je nepodstatny, pobyt si mozes nechat, ak sa mas kam vratit.
02.12.2018 16:40
lea25
Od: Wien
Príspevkov: 0
iconheavy:
iconlea25:

Kedze je v ramci EU povoleny volny pohyb osob, tak nevidim problem, preco by si sa nemohla vratit. Z KK sa budes musiet zrejme odhlasit, AMS je nepodstatny, pobyt si mozes nechat, ak sa mas kam vratit.

Ďakujem, za info. Na ubytovaní som vypovedala nájomnú zmluvu, vedeli by ste mi poradiť či je Meldeamt veľmi striktný aby som sa odhlásila z Nebenwohnsitz do 3 dní? Potrebovala by som si totiž ponechať starú adresu ešte na 7-10 dní.
04.12.2018 11:31

icon