Diskusia

icon
Marsela
Príspevkov: 1
Ahoj vsetci,
obraciam sa na Vás , mamicke na Slovensku diagnostikovali pred 3 tyzdnami rakovinu zlcových ciest( cholangiocelulárny Ca IV ). Zial komunikácia lekárov a pacienta nefunguje, vlastne nevieme nic, nikto nám nic nepovie, je to na zbláznenie.

Práve preto sa obraciam tu na Vás .Pozná niekto onkológa vo Viedni, ktr. je specializovaný na rak.zlc.ciest a by bol ochotný si pozriet mamickine výsledky ? Alebo onkológa, kt. hovorí po slovensky( ja hovorím po nemecky, ale mama nie). Budem velmi rada, keby sa tu niekto nasiel, kto by mi vedel poradit. Dakujem Vám dopredu.

Pekný cas vsetkým Marsela
11.12.2018 22:20
annaw
Príspevkov: 2
Dobrý deň,

ja som to medzičasom tiež riešila - ockovi na SVK diagnostikovali rakovinu pankreasu.
Ja som volala na onkológiu vo Viedni https://innere-med-1.meduniwien.ac.at/onkologie/ a tu mi bolo poradené dohodnúť si termín kvôli konzultácií bez toho to nejde a mala som doniesť preložené lekárske správy.
Najlepšie je si tam zavolať - ja som bola informovaná o priebehu prípadnej kontroly --- všetko sa robí odznova /odber krvi, vyšetrenia atď./ a podotkli že si všetko platíte sama pokiaľ nie je ináč dohodnuté s Vašou poisťovňou...

Kde na SVK ste? Lebo môj bol na onkológii v KE a bol spokojný aj z prístupom ošetrujúcej lekárky, pooberačných vyšetreniach atď.

Skúste si vyhľadať onkológa aj poprípade cez: praxisplat.at alebo docfinder.at

Držím palce.
13.12.2018 15:03
Marsela
Dakujem za odpoved a prajem oteckovi vsetko dobré, ale hlavne zdravie a dlhy zivot.

Mohli by ste mi este zodpovedat zopár otázok? Pomohla Vam konzultácia vo Viedni? Za ako rýchlo spravia MRT a CT tu vo Viedni? Mozeme zmenit nemocnicu v SK, ked je uz ona pacientka a ju uz osetrujú v jednej konkrétnej nemocnici?
O týzden by mali s maminou konzultovat ohladom jej choroby.
Ale je to bezné v prípade takejto váznej choroby, ze sa takto dlho caká na výsledky a ze sa neriesi beh liecenia? Nepomohla nám ani vcerajsia konzultácia s rakúskym onkologom. Lekár ziada vsetky výsledky a aj biosiu, ale tá bola negatyvna a tympádom nemozme mat este konkrétnu diagnozu. Poradil nám, ze mamu mozme priniest sem a si zaplatit vysetrenia ale podotkol, ze sa nedoplatíme, ze to je strasne drahé, ale konkrétnu sume. Co to znamená strasne drahé a ze sa nedoplatime. Uz som sa ohladom poistenia informovala, poistovna nic neprepláca.
Est otázka na koniec, nemocnica KE robí vysetrenia ako MRT, CT a biopsie. Ako dlho ste museli cakat s oteckom, kým ho operovali? Este raz dakujem pekne, ze ste si na mna spravili cas a ste mi poradili.
S pozdravom Marsela
14.12.2018 00:07
annaw
Niet zač.
Bohužiaľ môj ocko svoj boj pred mesiacom prehral ale bojoval dosť dlho a aj napriek prognóze ca.6 mesiacov ich prekonal o viac než 2 roky - takže netreba to vzdávať.

Zmena nemocnice na SVK - zavolala by som na konkrétne oddelenie kde by ste svoju mamky chceli hospitalizovať: http://vou.sk/ kontakt konkrétne pre KE ale sú dobre špecializovaní pracoviská aj v Bratislave.

A áno, je normálne čakanie. Ocko na MRT čakal skoro 5 mesiacov ale využili sme kontakty aké sme len mali a termín dostal po 3,5 mesiaci. CT šlo rýchlejšie - bolo tam niečo vidno ale nevedeli čo, preto bolo dôležité MRT. Operácia v juli 2016 - avšak nádor nevedeli odstrániť - bol živý (obklopený žilami).
Preto by som ešte skúsila obtelefonovať privátne kliniky a zaplatiť si vyšetrenie MRT/CT sama - je to rýchlejšie.

Konzultácia aj pomohla aj nie. Tiež potrebovali preloženú správu, biopsiu atď. všetko preložene a zaslané avšak ako aj u Vás poisťovňa to neprepláca, aspoň nie všetko. A tu nemocnici by ste si musela všetko hradiť - odber krvy, CT, MRT, ubytovanie atď. a lekár mi povedal že keby tu bol poistený bolo by to lepšie a nemusel by skoro nič platiť. Ale ako poistenec iného EU štátu by ste vy všetko platili a to by bolo okolo 50tis.EUR a vyššie :( A po konzultácií s ockom to on odmietol. Nechcel aby som sa kvôli nemu zadĺžila.

Závisí od nemocnice tu v AT. Čakacia doba je od 1-4 mesiacov. Avšak ak si zaplatíte ca. 350 EUR u privátnej nemocnice tak termín je do mesiaca (stav r.2015)
napr. privátne vyšetrenie MRT: https://www.bellariadiagnose.at/leistungen/magnetresonanztomographie?gclid=EAIaIQobChMIso60sKWf3wIVTdiyCh1ljAwJEAAYASAAEgJpxvD_BwE ale tu je privátnych kliník viac preto je aj viac možností na výber kde si vyšetrenie môžte sama zaplatiť. Skúste si do googla dať MRT privat Wien -- vyhodí Vám viac možností a viete si to obvolať.

Skúšali ste aj protónové centrum v Brne? https://www.ptc.cz/ my sme tam posielali správy aj výsledok z operácie avšak nádor bol o pár mm väčší tým pádom ho nevedeli prijať a ani s tým nič robiť.

Držím Vašej mamine palce a nech bojuje :)

Keby ste mali ďalšie otázky, kľuďne mi napíštena anulienkaw(zavináč)gmail.com
14.12.2018 13:27
Marsela
Dakujem velmi pekne za Vase odpovede.

Je mi to velmi lúto, ze Vás otecko dobojoval a musel odíst na druhý svet. Teraz prajem ja Vám silu a pokoj v dusi v tomto tazkom období.

Mamina musí tiez do boja . To az teraz nám vsetkým dochádza, aký je ten zivot krátky a nenicme si ho hlúpostami......

Mamina ide v utorok do BA, zavolal jej lekár a bol velmi zlatý, este sa musia spravit nejaké vysetrenia ale pravdepodobne operácia nebude. To predpovedal aj rakúsky onkológ.
Takze cakáme do utorka a potom sa uvidí. Ja este stále dúfam, ze to je len zlý vtip a mama bude zit 100 rokov.

Prajem z celého srdca vsetko dobré , príjemny víkend a aby sa nám vsetky choroby vyhýbali.

Marsela
15.12.2018 00:22
annaw
Niet zač.

Ďakujem!

Tak vydržte, čo Vám povie lekár v BA a podľa toho stanovia ďalší postup poprípade liečbu. Takéto správy sú ako úder do tváre ale dá sa s nimi bojovať a liečba napredovala a človek má viac možností kde sa obrátiť ako pred napr.50timi rokmi. A hlavne nedať na prognózy lebo tie sú fakt často milné a človeka ešte viac psychicky zdeptajú .

Ja by som ešte fakt skúsila to protónové centrum.

Vašej mamine držím palce v boji, Vám veľa síl a hlavne posielam veľa podpory a nevzdávať sa. Pozitívne myslenie dokáže divy :)

Anna
16.12.2018 11:37

icon