Diskusia

icon
Moňa30
Príspevkov: 0
Dobrý deň , chcela by som sa spýtať ohľadom vybavenia e-card. Čo všetko je potrebné na vybavenie a ako to prebieha? viem jedine to, že by som mala mať fotografiu pasového formátu a ďalej? som zamestnaná v Rakúsku od 14.6.2021, za všetky odpovede vopred ďakujem
23.06.2021 11:38
AKTE
Zdravim,
treba dotycne Foto - nie starsie ako 6 mesiacov myslim, je to u nich na stranke.
Tu som si nechal ja robit v takom vsehostanku na Rennwegu a dostal som fotky a vzadu mali nalepenu aj nalepku s datumom ako potvrdenie.

Ale hlavne co potrebujes je to Foto odovzdat. Pokial sa to nezmenilo, co asi este nie, potrebujes termin.

https://www.chipkarte.at/cdscontent/?contentid=10007.853283&portal=ecardportal

Pozri si podla miesta kde si. Moja skusenost Vieden cca 2 mesiace dopredu vybookovane. Najskor su terminy vo Viedni myslim Polizei Donaustadt.
Ale napr. Sankt Polten je, ak sa to nezmenilo, len 2-3 tyzdne.

Na to aby si si mohla dat registraciu bude pytat cislo soc. poistenia, pytaj od zamestnavatela pokial si nedostala.
Ja som tiez musel pytat .... slepice z HR/Payroll mali v ...

A samozrejme na termin doniest aj obcianku resp pas.

Ale to vsetko budes mat v tom potvrdeni o termine - pride na mail.

A moja skusensot s Donaustadt cca 2 tyzdne dozadu, neoplati sa ist skor, zenske sa tam aj tak flakaju. Pokial nebol cas nebola panicka ani v kancli.
[Naposledy editoval AKTE, 27.06.2021 11:42]
26.06.2021 22:51
Vlado
Moderátor
Príspevkov: 1230
... to som este nepocul ze si clovek moze podat o eCard. Predsa to je spojene s poistenim zamestnavatela a ten posle podklady...
alebo sa mylim?
04.07.2021 23:27
AKTE
iconVlado:
... to som este nepocul ze si clovek moze podat o eCard. Predsa to je spojene s poistenim zamestnavatela a ten posle podklady...
alebo sa mylim?

Pani pise, ze je zamestnana.... Po starom mozno fungoval system ako u nas resp. v CZ. T.j. poslal sa docasny formular a do mesiaca automaticky karticka k zamestnavatelovi a ten ju dal zamestnancovi. Skusensot CZ....

V AT bohuzial je to na hov.o. Treba od zamestnavatela cislo soc. poistenia, to dostane ked zaregistruje zamestnanaca. S tym cislom treba na tu stranku zajednat termin. Vo Viedni cakacka cca 2 mesiace.
Az po odovzdani foto na termine sa nieco zacne diat ehm malo by sa.

Bacha. Osobna skusensot jak su panicky v AT blbe alebo je taky system neviem....
Odovzdal som foto pani na Policii sa este pyta ci domov SR alebo nebenwohn AT. S tym, ze AT je rychlejsie. OK, poslite AT. Mam zasranu kopiu tej Ziadosti.
Mesiac nic pisem na poistovnu...
No karticku mimo AT posielame na specialnu ziadost????:confused:
Ake posielanie na SR vsak som si dal do formulara AT....?
Ale vybavovali ste si S1 formular s tym, ze mate centrum zaujmov na SR...:thumbdown:

Jednoducho pokial nema clovek tmavu c.c.nu tak ho maju v <>.
Asi si pojdem kupit https://www.botyjakonove.cz/hnedy-krem-na-boty-shoe-cream-camel-166/ a https://www.luamaya.com/products/soona-silber pre istotu, ak budem musiet znova nieco na urade vybavovat :lol:

Ked som panicku dobre dodrbal a pytal sa ci aj cmudov tak oje......u, nakoniec, cuduj sa svete, i odpovedat vedela, ze sa spracovala manualna ziadost a karticka pride do 7-10 dni.
Maju este tyzden. Potom asi budem aj ja googlit Anwalt Wien.
16.07.2021 15:54
janaka
Príspevkov: 5969
oje, je to vsetko stazene, ked som sem prisla, nebolo treba ziadne fotky na e-cardB)
esteze mi plati stara e-card az do 2022;)
Rakusaci, pouceni, ze ano, urcita skupina ludi:sneaky: podvadza s e-kartami, takze tak, stazuju nam zivot a nikto s tym nic nerobi:confused:
16.07.2021 20:13
karla23
Príspevkov: 1304
v nemecku do roku 2015 netrebalo podpis na anmeldung o pobyte od majitela bytu ci bytoveho druzstva...lenze pisli rumuni a nahlasili sa 50 na jeden 1izbak...od vtedy treba v nemecku podpis od majitela bytu na anmeldungu ci najomcu bytu-ak je to cez vervaltung...

na zdravotnej karticke uz musime mat velmi dlho foto...podvody sa robili..cize v nemecku to iste.
17.07.2021 09:59

icon