Diskusia

icon
mom3
Príspevkov: 127
Chcem sa spytat, ci niekto z vas realizoval stavbu domu na penovom skle. Mate niekto kontakt na firmu, co take zakladove dosky dodava? Vdaka!
19.03.2012 18:09
cermak
Príspevkov: 1
Ahoj, jsme slovenska firma, ktera ma i rakouskou firmu a delame nizkoenergeticke a pasivni domy. Delame pasivni domy na penovom skle. Pokud budes mit zajem, tak posli mail cermako@gmail.com
20.03.2012 21:21
mom3
Dom budem stavat dodavatelsky so zivnostnikmi, hladam niekoho len na zakladovu dosku. Pozemok je rovinaty a zastavana plocha cca 125m2. Kolko by to vyslo?
21.03.2012 08:49
ondrejg
Príspevkov: 2
mom3,
Sorry ze trochu mimo temu, ale chcel by som vediet ako sa da v rakusku stavat dodavatelsky so zivnostnikmi. To budes mat rakuskych alebo slovenskych zivnostnikov? Ak slovenskych, nie je tam problem s tym ze musia mat povolenie na vykonavanie stavebnych prac v rakusku? Dakujem.
27.03.2012 23:35
mom3
Su slovenski zivnostnici, ktori uz maju aj rakusku zivnost. Da sa aj na slovensku zivnost, ale je potrebne splnit niektore podmienky. Dolezite je, aby mali zivnost na konkretnu profesiu, ktoru budu vykonavat. Takze murar aby mal zivnost na murarske prace. Pri ninektorych viazanych zivnostiach to je trochu narocnejsie - napr. obkladac, dlazdiar, maliar, a pod. musia mat bud vyucny list alebo 6-rocnu prax, ktoru mozu zdokladovat. Takze je to trochu komplikovanejsie - aj preto ze na SK je v tomto smere neporiadok. Clovek ma napr. zivnost na maliarske prace oa stavia domy. To v Rakusku nejde.

Slovenski zivnostnici sa musia v Rakusku niekde nahlasit (pri viazanych zivnostiach), a s kazdym zvlast treba mat zmluvu.

Ja uz mam murarov, aj vodara, rakuskeho elektrikara, sadrokartonarov a tesarov, takze postupne sa mi to skompletizuje. Je to casovo narocnejsia cesta, ale urcite lacnejsia.
28.03.2012 10:25
mom3
Co sa tyka stavby domu cez slovenskych zivnnostnikov, velmi dobre to vysvetluje publikacia "Poskytovanie sluzieb a vykonavanie stavebnych a montaznych prac v Rakusku". Ja som si ju objednal na office@nhp.sk. Stoji 9,02 EUR aj s postovnym.
28.03.2012 10:42
Amesaros
Príspevkov: 6
Stavať na penovom skle sa dá ,ale k čomu je to dobré ,akú výhodu v tom vidíte.Ja som stavbár z 25 ročnou praxou ,ale neviem pochopiť na čo to komu je ,čo tým sleduje.Oplatí sa to na nestabilných podložiach ,pätách kopcov ,bývalých močiaroch celoročne zamrznutých pôdach a pod... Iný zmysel ani význam to nemá.
28.03.2012 21:10
mom3
Pri murovanych pasivnych domoch to zmysel ma.
28.03.2012 21:12
Amesaros
Príspevkov: 6
Nechcem vám to vyhovárať ani odhovárať ,ale nemá .Zrejme narážate na tepelnú úsporu ,ktorou argumentujú spoločnosti ,ktoré sa snažia tento materiál predávať.Rovnako dobre poslúži vhodné kamenivo .
28.03.2012 21:26
ondrejg
Príspevkov: 2
Amesaros, chcete povedat ze 'vhodne kamenivo' ma rovnake tepelnotechnicke vlastnosti ako penove sklo?
09.04.2012 22:20

icon