Diskusia

Choď na stranu 1Choď na stranu 31234Choď na stranu 5Choď na stranu 4
Rudiger
Príspevkov: 4180
iconmaterholm:
Viem ze o zivote v Rakusku a daniach sa popisalo vela ale zaujimala by ma jedna vec.Ako sa vyhnut cirkevnej dani ked som Pendler z Ba.......V minulom zamestnani sa ma to sef nepytal..No v jednej sbs kde sa uchadzam o pracu bolo uvedene ze ake mam vierovyznanie.Tuto polozku som zatial nevyplnil.Ale ak mi vyjde praca co mam personalistke povedat?Samozrejme nemienim platit cirkevnu dan.

Stačí ak jej povieš , že sa nehlásis k žiadnemu nabozenstvu a hotovo. Tam nie je o com diskutovať B)
Šťastie spočíva v tom, že urobíš šťastnými ľudí, s ktorými žiješ.
22.06.2012 08:14
drobec19
Od: Hainburg
Príspevkov: 13
Ahoj!
Jednoznacne musis napisat " ohne Bekenntnis ", lebo inak sa tomu nevyhnes.:rolleyes:
22.06.2012 10:01
materholm
Príspevkov: 953
Dobre.Dakujem pekne.Tak skusim.Len aby nepytali papiere zo Sr z farskeho uradu.
22.06.2012 13:05
vroni
Príspevkov: 576
iconmaterholm:
Dobre.Dakujem pekne.Tak skusim.Len aby nepytali papiere zo Sr z farskeho uradu.

Nevypytaju, nevedia z ktoreho (farske urady nie su prepojene ani na narodnej urovni, este som nepocula, ze by sa niektory pokusal o medzinarodnu spolupracu). A keby aj vedeli, tak im este vzdy mozes tvrdit, ze si pred tyzdnom z cirkvi vystupil. :rolleyes:
22.06.2012 15:04
materholm
Príspevkov: 953
Dakujem velmi pekne Vroni.....Ozaj este by ma zaujimalo ci v At na pracu v nocnych sluzbach treba potvrdenie od lekara????????Ked som robil denne co som bol chvilu v Rakusku necely mesiac tak sef nepytal od lekara nic.Hovorim samozrejme o praci v sbske.
22.06.2012 17:49
heavy
Od: Leopoldstadt
Príspevkov: 24042
iconmaterholm:
Viem ze o zivote v Rakusku a daniach sa popisalo vela ale zaujimala by ma jedna vec.Ako sa vyhnut cirkevnej dani ked som Pendler z Ba.......V minulom zamestnani sa ma to sef nepytal..No v jednej sbs kde sa uchadzam o pracu bolo uvedene ze ake mam vierovyznanie.Tuto polozku som zatial nevyplnil.Ale ak mi vyjde praca co mam personalistke povedat?Samozrejme nemienim platit cirkevnu dan.

Na personalnom sa mozes prihlasit k akemukolvek nabozenstvu, nema absolutne ziadny vplyv na platenie cerkevnej dani. Cirkev ma pristup jedine k udajom Meldeamtu. Pre pokoj vo firme by som doporucoval udat, ze si katolik. Ak sa teda jedna o rakusku firmu... Ak su to nejaki albanski barovi vyhadzovaci, uved, ze si moslim...:w00t:
22.06.2012 21:21
heavy
Od: Leopoldstadt
Príspevkov: 24042
iconmaterholm:
Dakujem velmi pekne Vroni.....Ozaj este by ma zaujimalo ci v At na pracu v nocnych sluzbach treba potvrdenie od lekara????????Ked som robil denne co som bol chvilu v Rakusku necely mesiac tak sef nepytal od lekara nic.Hovorim samozrejme o praci v sbske.

Oni sa vacsinou pytaju, ci si ochotny a nie ci si schopny robit nocne. V takychto joboch su nocne sluzby jaksi samozrejmé...
22.06.2012 21:29
hary01
Príspevkov: 12011
robit nocne je pakes..to by som veru nechcel ;)
23.06.2012 05:46

Choď na stranu 1Choď na stranu 31234Choď na stranu 5Choď na stranu 4