Diskusia

icon
LUBOBUL
Od: Bratislava
Príspevkov: 0
Zdravím, vo februári 2018 som podával na Finanzamte žiadosť o daňové vyrovnanie, kde som doložil formular L34 EDV,ktoré som vyplnill na stránke BMF , kde cez pendlerrechner mi vyšlo podlľa zadaných údajov,že mám nárok na pendlerpauschal, denne dochádzam z Ba do Wien, kde pracujem cez rakúsku agentúru na trvalý pracovný pomer, ale táto agentúra mi pendlerpauschal nevypláca,preto som to skúsil cez Finanzamt. A včera som dostal z Finanzamtu list , v ktorom mi poslali Einkommensteuerbescheid 2017 a v ňom,že mám nedoplatok -303 Eur ,takže si viete predstaviť ako som sa rozčertil. V tom vyúčtovaní mi odrátali iba pendlereuro 158,- . Viete mi niekto poradiť čo s tým? Je možné podať odvolanie? Som ochotný sa aj finančne odmeniť. Môj email lubomir.mihalik@centrum.sk . Vopred ďakujem
27.04.2018 19:19
Vlado
Moderátor
Príspevkov: 1230
to je trochu strange - ked ti firma nevyplaca Pendler-P ako ti mohol vzniknut danove minus z tohoto bodu?
ZERO x 12 je stale este ZERO ...

:confused:
30.04.2018 17:00
pali
Príspevkov: 419
To, ze ti bolo odpocitane Pendlereuro, je indicia, ze ti bol uznany aj Pendlerpauschal. Bez Pendlerpauschal nie je narok na Pendlereuro. Mozno mas len nespravnu predstavu o Pendlerpauschal. Pendlereuro sa odpocitava priamo od dane. Pendlerpauschal sa nevyplaca, ale znizuje len zaklad dane a tym nepriamo vysku dane.
Nedoplatok na dani ti z toho dovodu nemohol vzniknut kvoli uznaniu, resp. neuznaniu Pendlerpauschale.
01.05.2018 14:29
LUBOBUL
Od: Bratislava
Príspevkov: 0
Viem ze sa to odratava z dani,ale oni to neurobili ,preto podam odvolanie
02.05.2018 11:34
materholm
Príspevkov: 953
Ahoj Lubomir velmi by ma zaujimalo ako si mohol vypocitat Pendlerrechner ked ten program funguje len na uzemi Rakuska.Alebo si to pocital z Kittsee?----- Dalsia vec nechapem preco si si dolozil Formular L 34 ked my co robime vo Viedni a denne dochadzame z Ba pouzivame tlacivo L 33.Je to zu niekolko rokov.Je pravda ze tuto tematiku moc uz nesledujem ale stale by to malo byt tak.........Mozno by si mal skusit AK ci danovaci nepochybili.Nedivil by som sa. Mne sa uz par krat stalo ze ma pracovnika za stolikom na prizemi prehovarala ze si to mam dopisat.Keby lepsie citala pochopila by ze sa to tyka ludi co nemaju pendlerpausal na mesacnej baze u zamestnavatela ako ja..No je nevyhoda ku komu Ti priradi System listocek.Zaberie to viac casu ale ked chces viac info radsej chod na prve ci druhe poschodie.Aj ked sa tam niekedy dlho caka.Vela ludi co riesia pendlerske sami presne nevedia co vlastne maju. Najviac ma pobavil jeden pendler ktory mi svätosväte tvrdil ze vsetci v Ba mame velky pausal.A ze si to treba pocitat s co najdlhsou trasou.
09.06.2018 20:34

icon