Diskusia

icon
niko0000001
Od: Ganserndorf
Príspevkov: 75
Zdravím kolegovia,

má niekto skúsenosti s elektronickou správou papierovej pošty ?

Je možné sa registrovať na stránke ww.post.at a následne mať z toho určité benefity,... tak som práve učinil, ale ešte nie vo všetkom, mám jasno..

Ako som pochopil, budú sa mi elektronicky doručovať oznámenky (žltý lístok) o doporučených zásielkách a v určitých prípadoch aj obsah papierovej pošty, teda tak som to aspoň pochopil.

Príklad: človek pracuje ako kamionista a zriedka zavíta na adresu kde je zameldovaný.

- bude mu doručený elektronická oznámenka a vie, kde a do kedy si má vyzdvihnúť zásielku
- môže uviesť aj druhú adresu pobytu (nemal by to byť Postpartner, ale ja som to skúsil)
- celkovo je možné presmerovať úplne všetky zásielky k Postpartnerovi (ale za celkom výrazný poplatok)

Chystám sa na Poštu na konzultáciu, ale dáka tá rada, by potešila.

Cieľom je mať prehľad nad poštou bez nutnosti otvárať každý deň poštovú schránku a tiež ju môcť presmerovať tam, kde sa práve príjemca nachádza.

Má to samozrejme aj súvis s nákupmi v e-shopoch, ale nie len.

Má niekto skúsenosti ?

ďakujem

Niko
Niko
16.11.2018 08:40
ivo33
Príspevkov: 94
Fajn, budes na cestach a dozvies sa, ze ti bezi zakonna lehota na odvolanie, lebo nejak debil byrokrat nieco zabudol alebo neprecital. urcite budes mat velmi prijemne cestovanie a budes celu dobu koncentrovany :-)

Ja pouzivam iba abwesenheitsmitteilung. urad sa dozvie, ze tu nie som a teda nemozu povazovat list za doruceny...

iconniko0000001:
Zdravím kolegovia,

má niekto skúsenosti s elektronickou správou papierovej pošty ?

Je možné sa registrovať na stránke ww.post.at a následne mať z toho určité benefity,... tak som práve učinil, ale ešte nie vo všetkom, mám jasno..

Ako som pochopil, budú sa mi elektronicky doručovať oznámenky (žltý lístok) o doporučených zásielkách a v určitých prípadoch aj obsah papierovej pošty, teda tak som to aspoň pochopil.

Príklad: človek pracuje ako kamionista a zriedka zavíta na adresu kde je zameldovaný.

- bude mu doručený elektronická oznámenka a vie, kde a do kedy si má vyzdvihnúť zásielku
- môže uviesť aj druhú adresu pobytu (nemal by to byť Postpartner, ale ja som to skúsil)
- celkovo je možné presmerovať úplne všetky zásielky k Postpartnerovi (ale za celkom výrazný poplatok)

Chystám sa na Poštu na konzultáciu, ale dáka tá rada, by potešila.

Cieľom je mať prehľad nad poštou bez nutnosti otvárať každý deň poštovú schránku a tiež ju môcť presmerovať tam, kde sa práve príjemca nachádza.

Má to samozrejme aj súvis s nákupmi v e-shopoch, ale nie len.

Má niekto skúsenosti ?

ďakujem

Niko
17.11.2018 00:55
niko0000001
Díky za prvotnú informáciu.

Na Slovensku máme tzv virtualne/fiktívne doručenie, teda list je doručený aj keď reálne nie je, ale právny následok to má.

Je to v Rakúsku vari tak, že Tebou spomínaný "abwesenheitsmitteilung", má odkladný účinok , či vôbec neguje zásielku ?

To mi príde moc jednoduché.

https://www.akhraska.sk/pravne-ucinky-dorucenej-zasielky-alebo-kedy-sa-povazuje-zasielka-za-dorucenu/

P.S.

Mám také miesto, ktoré je v uzli, kde sa často vyskytujem a je tam Post partner.

Ide mi o to, že sa tam raz za týždeň zastavím a pozriem, či mi niečo neprišlo.

preto

dikes

Niko
[Naposledy editoval niko0000001, 17.11.2018 17:23]
Niko
17.11.2018 17:11
heavy
Od: Leopoldstadt
Príspevkov: 24042
Ja tu aplikaciu mam, ale, volako im to nefunguje, dostal som len jeden jediny krat elektronicky dopis, aj to dopravnu pokutu. To oznamenie o zasielke funguje len pri zapnutom GPS a Bleuttooth, nechapem celkom dobre, naco potrebuju moju poziciu. Bud mam, alebo nemam zasielku, je jedno, kde som. Zrejme dostanes upozornenie o zasielke na poste, len ked si v blizkosti posty, ked budes vzdialeny 300 km, tak nedostanes ziadne upozornenie... ale, sak si to vyskusaj na vlastnej kozi...:)
20.11.2018 10:49
niko0000001
Zatiaľ som sa len zaregistroval, ale neaktivoval.

Na aktiváciu treba heslo, ktoré príde v obálke na adresu prihlásenia.

Oznámenka nemusí prísť len na mobil, ale môže aj na e-mail, čiže tiež aj do mobilu, ale nie do ich apky.

Predpokladám, že v elektronickej pobe budú chodiť len listy od úradov, inak to ani nejde.

GPS údaje nemienim Pošte dávať, načo.

Keď budem múdrejší, podelím sa o info.
Niko
26.11.2018 06:51

icon