Diskusia

icon
Kristina313
Príspevkov: 0
Dobrý deň, začala som pracovať v Rakusku, v rakuskej spoločnosti ako zamestnanec, pendler, už mám E card. K čomu ma oprávňuje formulár E 106?k bezplatnej zdrav.starostlivosti na SK? ak áno prosím Vás aký je postup.našla som jeden formulár, neviem či je ten správny,hore nadpis SVA ....Sozialversicherungsanstalt der gewerblichen wirtschaft.....Antrag auf ausstellung des formulars E 106.

Potom som našla aj iné tlačivo S1 ale toto má viac strán.

Ďakujem krásne za odpovede.
23.08.2018 19:35
poker
Príspevkov: 0
Na ecard mas tusim vpravo hore logo napr:bgkk, noegkk, podla toho kde pracujes. Vygoogli si tu danu krankenkasse, na ich stranke zadaj e106 do vyhladavania a ten formular si stiahni, vytlac, vypis udaje, naskenuj, alebo odfot telefonom a posli emailom na adresu uvedenu na formulari.
Potom ti pride domov modra papierova karticka od slovenskej poistovne a s nou mozes fungovat na sk. Treba vsak informovat a ukazovat vsade kde prides, aby to vedeli a spravia si kopiu. Slovenska poistovna potom zasiela rakuskej krankenkasse faktury za poskytnutu zdravotnu starostlivost. Takze pre teba pohodlne.
Ak si, ale chora a nemozes ist do prace, tak mas ecard a treba ist k rakuskemu lekarovi a ten ti da pnku, ktoru zasles zamesnavatelovi.
Z pocutia, niekto si chvali rakuske zdravotnictvo, napr. ked potrebujes magneticku rezonanciu na sk cakas mesiace a v at vraj max 2 tyzdne.
14.03.2019 06:32

icon