Diskusia

icon
lenoria
Príspevkov: 0
Vážené dámy, rada by som sa podelila o negatívnu skúsenosť s agentúrou RYJA. Pracovala som pre ňu, teda pre pani Janu Rýdziovú z Kleinreifling-u, lebo celá "agentúra" je ona sama. Dostala som mobilnú pacientku s pokročilejším Alzheimerom v Steiermarku. Na začiatku bolo všetko super. Potom ale odišla moja dovtedajšia stabilná striedačka za lepším a začali problémy. Klasika- pomalý každý turnus iná striedačka, s väčšinou ktorých boli hlavne problémy. Keď som si to chcela s pani Rýdziovou vydebatovať, zablokovala si ma v mobile, takže som sa mohla baviť tak maximálne s jej odkazovačom. Neodpovedala ani na SMS; proste zaneprázdnená šéfka, ktorá berie peniaze za to, že keď niečo treba riešiť, urobí sa nezvestnou. Naveľa sa nakoniec zhruba po týždni ozvala, ale nie že by aspoň pokúsila riešiť moje tamojšie problémy. Rovno, že má pre mňa iné miesto - pacienta vozíčkára. A ak to nezoberiem, mám padáka. Jednanie ako riaditeľka zemegule - no ale raz darmo, veď má kľúče od miešačky, že? Odmietla som a výpoveď mi naozaj onedlho prišla domov na Slovensko. Keď som ju ukázala príbuzným, ktorí majú akademické vzdelanie a pracujú v Rakúsku na kancelárskych pozíciách, nevedeli zadržať rehot, že čo to je preboha za nemčinu, čo ona používa v tak dôležitom papieri, akým výpoveď je. No jasné, veď šéfka rakúskej agentúry nemusí vedieť poriadne nemecky, nie? Okrem toho je celá výpoveď jeden veľký paškvil - napr. vyslovene klame v odôvodnení, ale je mi to už našťastie jedno. Kvôli hentakej osobe predsa teraz nebudem utekať na WKO a dávať na ňu podania, proste mi to za to už nestojí. Dávajte si ale na ňu aspoň Vy pozor a radšej sa jej vyhnite. Toľko moja dobre mienená rada. Prajem všetkým krásny deň!
11.09.2019 10:44

icon