Diskusia

icon
erikas
Príspevkov: 0
Mam takyto problem a neviem si rady...
V januari sa mi narodila dcera vo Viedni. Od Septembra zijeme cela rodina - ja, manzel aj syn vo Viedni. Sme tu oficialne prihlaseny na Magistrate. Pre dceru kvoli Kinderbetreuungsgeld aj Familienbeihilfe potrebujem Anmeldebescheinigung. Ten mi vsak na magistrate bez platneho pasu odmietli vydat. My sme pre nu poziadali na konzulate o slovensky rodny list- to potreva tri mesiace- a az potom jej mozeme vybavit pas. To uz bude ale neskoro kvoli pridavkom na deti atd.
Ako postupovali ine mamicky? Mali ste tiez takyto problem?
Nechce sa mi verit, ze by toto bol standardny postup....
Dakujem pekne za kazdu radu
14.03.2020 12:51
annaw
Príspevkov: 2
Dobrý večer. Pri vydaní rakúskeho rodného listu ste si mal požiadať o dodatok ku rodnému listu v slovenčine a nebol potrebný úradný preklad cez ambasádu (novinka od polky r. 2019).
Rodný list vydávajú už skôr než za 3 mesiace a potom pas.
Ak máte podané žiadosti o rodičák a rodinne, bude Vám to všetko spätne vyplatené, takže sa nemáte čoho báť. Dôležité mať podané žiadosti (keďže rodičák napr. vyplácajú len 6 mesiacov spätne od podania žiadosti).

Ak žijete vo W. tak pri žiadosti o pas si požiadajte o potvrdenie a s týmto Vám na MA35 akceptujú Vašu žiadosť o Anmelde (ale závisí aj od zamestnanca. Niektorý akceptuje a druhý zas nie).

A áno, je to štandardný postup v celom AT. Pretože číslo pasu udávate ku žiadosti o FBH v kolonke KIND. Takže ak nemáte pas, nemáte jeho číslo a tým pádom FA nemá ako zobrať Vašu žiadosť. Zároveň je pas doklad o štátnej príslušnosti.
15.03.2020 20:34

icon