Diskusia

icon
josko7452
Príspevkov: 0
Zdravím,

Prišiel som z Ženevy do Viedne a plánujem si prehlásiť auto na AT značky keďže to tu na rozdiel od francúzov v Ženeve kontrolujú.

Čítal som však že platnosť STK je viazaná na dátum prihlásenia a moje auto som prvýkrát prihlásil 8.8.2015 (nové auto).

Môj dotaz teda je či keď teraz prihlásim auto na AT značky a spravím Pickerl tak či bude platiť od dátumu čo ho spravím 12 mesiacov napr. 1.7.2020 do 1.7.2021
ALEBO bude mať platnosť len do 8.8.2020 a budem musieť hneď o mesiac robiť Pickerl znova.
Ak je to tak tak počkám s prehlasovaním do augusta.. ale keďže mám pracovnú zmluvu až od 3.8. tak by som to radšej spravil teraz keď mám voľno..

PS: Poznáte nejaký servis / STK kde vedia anglicky?

Ďakujem
25.06.2020 10:26
pitu47
Príspevkov: 11874
Pickerl Ti platí stále od 1. prihlásenia, čiže 8.8., možeš ho o 3 mesiace "pretiahnuť" ,čiže do 8.11. a neviem naisto, ale môžeš ho robiť najviac o mesiac skôr. Po anglicky hovoria skoro všade, ale doporučujem prihlásiť sa do ÖAMTC a dohodnúť si termín. Sú spoľahliví a pomáhajú, keby si mal nejaký problém. Myslím, že teraz už chcú len 1/2 členské za pol roka.......
PS: v Ženeve sa hovorí po anglicky ? ;)
25.06.2020 10:39
josko7452
Príspevkov: 0
Dík, tak zistím či ide pred termínom a teoreticky v júli by to šlo už dať ako novú platnosť snáď.

PS (asi to rozvediem nech už je ten off-topic poriadny): Viac francúzsky, ale imho tiež viac anglicky ako vo Viedni.
Je to dané tým že je tam CERN, UN (OSN), WHO, WTO, ITU... atď všetko medzinárodné organizácie a tie majú typicky angličtinu ako pracovný jazyk.
Ale možno to bolo aj to že som práve v tejto bubline žil (robil som v CERNe a potom človek má kontakty práve v takejto spoločnosti kde všetci preferujú angličtinu).
25.06.2020 10:52

icon