Diskusia

Choď na stranu 1Choď na stranu 412345Choď na stranu 6Choď na stranu 5
karla23
Príspevkov: 1304
Restaurant Pressburg
Ako už samotný názov hovorí, prenesiem sa na Slovensko do reštaurácie, ktorá nesie názov historickej Bratislavy, Pressburg. Najviac si tu vychutnáte to úplne najtypickejšie jedlo – desiatky Slovákov nedajú dopustiť na bryndzové halušky, ktoré kuchári pripravujú v tomto podniku. V jedálničku sa ďalej objavuje aj piešťanská kotleta, stupavská kotleta alebo Zbojník, plnené zemiakové placky s pikantným bravčovým mäskom. Halušky dokonca nájdete aj pod slovenským názvom – ach, nezaváňa to nostalgiou po domove?
27.07.2020 10:22
karla23
https://restaurant-pressburg.stadtausstellung.at/

adresa slovenskej restauracie vo Viedni.....

Simmeringer Hauptstrasse 96a
1110 Wien

Lageplan

Telefon Telefon: 01 7433181
27.07.2020 10:25
karla23
Restaurant Böhmerwald
Blízko krásneho zámku Schloss Belvedere (pozri titulnú fotografiu, zdroj foto: pixabay.com) nájdete ďalšiu z českých reštaurácií, rodinný podnik Restaurant Böhmerwald. “Všetky pamätihodnosti sú v našej blízkosti a snažíme sa, aby bol zákazník vždy spokojný. Ponúkame jedlo z najlepších surovín za férové ceny, a atmosféra tiež nie je na zahodenie.” uvádzajú o sebe na svojej internetovej stránke majitelia. A naozaj, stačí prejsť päť minút pešo od hlavnej stanice Hauptbahnhof a ocitnete sa akoby v srdci Čiech – typickou prísadou jedál je štipľavý chren, nechýbajú knedlíky, bravčové kolienko či dobré pivo. Hurá do českého lesa!
27.07.2020 10:26
karla23
Schönbrunner Stöckl
Najesť sa v prostredí, v akom jedla samotná cisárovná Sissi, tým by určite nikto nepohrdol. Vychutnávať si k tomu ale špeciality svojej domoviny, to tomu dodalo ešte väčší šmrnc. V samotnom srdci letného sídla Habsubrgovcov nájdete krásnu historickú reštauráciu Schönbrunner Stöckl. V ponuke sa orientuje najmä na jedlá z čias historických, z čias Rakúska-Uhorska, a preto sa na jedálny lístok dostali aj jedlá ako sviečková, pražská pečená kačka, lievance či kvalitný silný slepačí vývar. Všetko jedlo je nainštalované do honosnej podoby, aby chutilo ešte lepšie. Reštaurácia má aj sezónnu ponuku podľa aktuálnych rastlinných produktoch na poliach.

http://www.schoenbrunnerstoeckl.com/en/home-2/
27.07.2020 10:27
karla23
https://enjoy.trend.sk/restauracie/slovaci-otvorili-restauraciu-viedni
27.07.2020 10:31
2Jana2
Príspevkov: 493
iconkarla23:
Bohemia Markt, Schlösselgasse 18, 1080 Wien, Rakúsko
tu predavaju slovenske potraviny a kolace...plus vinea atd...:D :D

Mirko, ja som ocenila tuto normalnu informaciu od teba, nieco nove, co sme nevedeli.Viem, ze kazdy si sem moze davat co chce, ale tie tvoje dalsie linky na restauracie vo Viedni asi nikoho nezaujimaju, ak ano, kazdy si to sam na internete najde. Takze pribrzdi ;)
27.07.2020 13:05
pitu47
Príspevkov: 11874
icon2Jana2:
iconkarla23:

Mirko, ja som ocenila tuto normalnu informaciu od teba, nieco nove, co sme nevedeli.Viem, ze kazdy si sem moze davat co chce, ale tie tvoje dalsie linky na restauracie vo Viedni asi nikoho nezaujimaju, ak ano, kazdy si to sam na internete najde. Takze pribrzdi ;)

2Janke, asi bol veľmi hladný :lol:
27.07.2020 20:37
pitu47
Príspevkov: 11874
icon2Jana2:
iconkarla23:

2Janke, za vyše 10 rokov jeho pôsobenia na tejto stránke to bola asi jeho 1. normálna informácia :lol:
27.07.2020 20:38

Choď na stranu 1Choď na stranu 412345Choď na stranu 6Choď na stranu 5