Diskusia

Choď na stranu 1Choď na stranu 112Choď na stranu 3Choď na stranu 2
janaka
Príspevkov: 5969
iconterezia13:
iconjanaka:
iconDada_111:
Vo Viedni nikoho nepoznam. Priatel vyzdvihol Meldezettel, ze najblizsie sa s nim pojdem prihlasit na jeho adresu podnajmu v Grazi.

Moze byt problem pre zamestnavatela (alebo hocikoho ineho), ak som prihlasena v Grazi a pracu si hladam napr.vo Viedni? (je jasne ze nebudem cestovat do prace medzi Grazom a Viednou) Ci je to kazdemu jedno a je hlavne ze som niekde v AT prihlasena? aby som sa zbytocne neprihlasovala na Nebenwohnsitz, ak mi to v tejto situacii nepomoze...:huh:

Niekde som tiez citala, ze ak clovek nema zamestnanie a chce sa prihlasit na pobyt, musi nejak dokazovat ze ma prostriedky na zivobytie a prihlasit sa do zdravotky ci kam? To aj pri Nebenwohnsitz?
Dakujem

tak, skusit to mozes, ze sa prihlasis v Grazi, vzdy lepsie, ako nic, ale co na to povie zamestnavatel, to netusim...
K tej druhej otazke: nie, k Meldezettlu netreba nic dokazovat, az ked ho mas, tak do 4 mesiacov je povinnost prihlasit sa na MA35 (Vieden) alebo Bezirkshauptmannschaft (Graz) a poziadat o Anmeldebescheinigung (tam zistuju, ci mas prostriedky na zivobytie, cize praca napr.). Plati to pri Haupt- aj pri Nebenwohnsitz.
Do zdravotky sa netreba prihlasovat, to robi za tebe zamestnavatel, a pride ti do cca 2 tyzdnov E-card postou.( po novom treba mat overene foto na

policii)
Nemas zac;)

Ak bude pendler ecard na sk neposielajú, vyberie na krankenkasse, len neviem ako teraz, musíš na políciu s fotkou po novom sa zaregistrovať, a na termín sa čaká aj tri mesiace, my sme tak čakali.

no ved to som jej pisala, a ze sa caka 3 mesiace, to je sila (kedysi len tyzden-dva)
30.01.2021 19:30
janaka
Príspevkov: 5969
to Dada:
teraz prave som sa kamosky (to je ta, co som ju spominala v mojom 1. prispevku) pytala, ci jej poslali e-card do Ba, a ona ze ano...
ale nie je ani problem si ju vyzdvihnut na KK
30.01.2021 20:00
pitu47
Príspevkov: 11874
iconkarla23:

legendarny hotel Evropa v Prahe na Vaclavaku sa tento rok otvori...a hned idem to ceknut :D :D :D

:thumbup: tušili sme, ale konečne si to priznal :lol:
30.01.2021 21:19

Choď na stranu 1Choď na stranu 112Choď na stranu 3Choď na stranu 2