Diskusia

Choď na stranu 1Choď na stranu 412345Choď na stranu 6Choď na stranu 5
janaka
Príspevkov: 5969
iconkarla23:
Janaka kdeze modlim sa ruzenec :)

tak TO ti tak zdvihlo naladu, daj sem nejaku modlitbu, uz mam abstinencne priznaky:lol: Len prosim ta nie sem, tu je tema BYT. Si mal vytvorenu vlastnu temu, tak sup sup:|
27.03.2021 21:48
AKTE
Príspevkov: 0
HR je veru Human Resources.

janaka vygooglil som štatistiky krimi za Bezirke a počet obyvateľov.

S vedúcim som sa bavil a aj sa pýtal jak ďaleko bývam na dochádzanie od hraníc.
Takže aj s tým ako tak počítajú. Len na začiatok asi aby vedeli kto som.
Aj tak zaškoľovanie dlhodobé nebude, keďže je odporúčaný Home-office.

O nejakom Slovákovi písal, že chodí z BA asi autom a ma vraj prenajatú nejakú izbu t.j. WG
asi pre prípad keby sa znovu zavreli hranice. Neviem či reálne alebo len u známeho.;)

Na Nebenwohn neviem či niekto chodí kontrolovať či tam človek je.
Haupt predpokladám že hej.
27.03.2021 22:01
janaka
iconAKTE:

janaka vygooglil som štatistiky krimi za Bezirke a počet obyvateľov.

S vedúcim som sa bavil a aj sa pýtal jak ďaleko bývam na dochádzanie od hraníc.
Takže aj s tým ako tak počítajú. Len na začiatok asi aby vedeli kto som.
Aj tak zaškoľovanie dlhodobé nebude, keďže je odporúčaný Home-office.

O nejakom Slovákovi písal, že chodí z BA asi autom a ma vraj prenajatú nejakú izbu t.j. WG
asi pre prípad keby sa znovu zavreli hranice. Neviem či reálne alebo len u známeho.;)

tie krimi statistiky...myslela som si to, ano, lenze to su iba statistiky, nic nehovoriace, treba to brat v reale, a tu je typicky priklad: 10. bezirk je najväcsi, aj poctom obyv. aj rozlohou, hej, a ma 9000 krim. trestnych cinov, co je najviac , ale %-ne velmi malo oproti malym okresom. Moj bezirk z toho vychadza pomaly rovnako a pritom je tu omnoho mensi pocet kriminalnych trestnych cinov. Statistiky su preto väcsinou nanic.
Nie, nikto nechodi nikde kontrolovat, na to nemaju kapacity ani dovod (vynimky ale su, a to v pripade, ak sa clovek z HW neodhlasi sam, ale odhlasi ho majitel bytu alebo osoba ktora je v byte tiez prihlasena resp. na ktoru je Najomna zmluva, tak moze byt ten clovek odhlaseny az po pol roku a za tento cas pride policajt povereny magistratom skontrolovat ci ten dotycny sa zdrziava v byte alebo nie. Ak nie, po 6 mesiacoch ho odhlasi Magistrat.)
[Naposledy editoval janaka, 27.03.2021 23:36]
27.03.2021 23:16
AKTE
iconjanaka:
iconAKTE:

tie krimi statistiky...myslela som si to, ale nieco nesedi: ten 10. bezirk, tam je najväcsia kriminalita, lenze zrejme je to rozratane na pocet obyvatelov a tak je vysledok v % nizsi:-/
Nie, nikto nechodi nikde kontrolovat, na to nemaju kapacity ani dovod (vynimky ale su, a to v pripade, ak sa clovek z HW neodhlasi sam, ale odhlasi ho majitel bytu alebo osoba ktora je v byte tiez prihlasena resp. na ktoru je Najomna zmluva, tak moze byt ten clovek odhlaseny az po pol roku a za tento cas pride policajt povereny magistratom skontrolovat ci ten dotycny sa zdrziava v byte alebo nie. Ak nie, po 6 mesiacoch ho odhlasi Magistrat.)

10. Ma najvyššiu incidenciu to áno celkovo ale na 200k, mimo 22. a 23. sú ostatné o dosť menšie.
Zas platí aj o Bratislave a podobne.
Nenašiel som posledné štatistiky rok ku roku na porovnanie s BA, ale určite je to vyššie na obyvateľa.
S tým prihlásením ďalej uvidím keď sa porozprávam so šéfom a pripadne po mesiaci, 2 nebudem ani riešiť ďalej.
27.03.2021 23:33
janaka
som si to pozrela a skorigovala/editovala (statistiky)
27.03.2021 23:38
pitu47
Príspevkov: 11874
AkteX, prepáč, ale trochu si mi pripomenul ten starý vtip, ako přišel romsky občan k doktorovi...... Že pán doktor, vypíše ma , mám strašne ťažkú robotu, celý deň musím betonovať
a všetko ma už bolí....... A doktor sa pýta, že odkedy tam robíš???? Ta od zajtra, pán doktor ;)
28.03.2021 11:37
AKTE
iconpitu47:
AkteX, prepáč, ale trochu si mi pripomenul ten starý vtip, ako přišel romsky občan k doktorovi...... Že pán doktor, vypíše ma , mám strašne ťažkú robotu, celý deň musím betonovať
a všetko ma už bolí....... A doktor sa pýta, že odkedy tam robíš???? Ta od zajtra, pán doktor ;)

:D Pravda hádať sa nebudem :blush: už strácam prehľad aj ja, keď to bude aktuálnejšie ozvem sa znova, keď vyžmýkam relevantné info.:)
Teraz je to len špekulácia s X-možnosťami a nemožno povedať kam smeruje.

Jedine tu vznikajú hádky a porovnávanie s mestami a štátmi kde síce môže byt lepšie ale je aj ťažšie resp. aj drahšie sa tam dostáť,
čo mi aj tak moc nepomôže ;)
28.03.2021 12:42
janaka
iconAKTE:
iconpitu47:

:D Pravda hádať sa nebudem :blush: už strácam prehľad aj ja, keď to bude aktuálnejšie ozvem sa znova, keď vyžmýkam relevantné info.:)
Teraz je to len špekulácia s X-možnosťami a nemožno povedať kam smeruje.

Jedine tu vznikajú hádky a porovnávanie s mestami a štátmi kde síce môže byt lepšie ale je aj ťažšie resp. aj drahšie sa tam dostáť,
čo mi aj tak moc nepomôže ;)

vidno, ze si mlady, ale neber to ako kritiku, asi to tak ma byt;)
28.03.2021 13:35
annaw
Príspevkov: 2
Ak nie si náročný, kuk kwj.at.

Máš tam samostatnú garsónku. Ja som tam žila 5 r. a vystriedala 3 garsónky od 20 m2 až po 30m2. Máš tam aj rozpis, kde ich nájdeš. Veľa mojich kolegov malo garsónku pri U4 Ober St. Veit.

iconAKTE:
Prepáčte za sprostý dotaz.:blush:
Tak Korona je tu a moc si nepomôžem. Len keď človek moc sedí na riti číta aj to čo by nemusel. Mal by som si zaplatiť radšej netflix.
Podľa novín čo sa dá nájsť Viedeň = Detroit... preto sa pýtam jak masívne skresľujú. Zas Viedenskú verziu Pentagónu tiež nepotrebujem. ;)

Čítal som aj staršie príspevky 10. je jasná... Na západ sa mi moc neoplatí aj tak ísť, pre súčasnú prácu by to bol aj tak extra čas cestovania.

Bez koróny hľadám možno aj WG prípadne nejaký typ študentskej izby a na víkendy a HO týždne som doma. Bolo by aj lacnejšie.
Momentálne ale moc nechcem behať domov aby som niečo nedovliekol, je jedno ktorým smerom a na HO nech ma človek ako tak kľud.

Čo pozerám momentálne 30-40m2 je možné nájsť od 600-700€ bez energii aj v širšom centre napr. zmienená 1030.
Neviem teraz či je to štandardná cena alebo prázdne byty myslené pre turistov napr. AirBnB.

Zas najviac nových bytov sa stavia a plánuje podľa ponuky za vodou hranica 21. bezirk na hranici s .22., 22. napr. v Stadlau je tiež nejaký nový komplex.
Ceny o čosi nižšie ako v centre.

Praha metro mala tiež svoje.
-Šialená ženská asi ako tucet našej menšiny (asi dočasný opúšťák z Bohuníc), alkoholom opojene (možno aj čosi viac) skupiny turistov rôznych reči,
aj skupinky domácej mládeže čo majú brífing ohľadom poslednej fight-party sa tam dali stretnúť.

V obvyklých časoch cca 6-20:00, moc toho zas nebolo. Toto boli fakt high-lighty.
A z metra som sem tam chodil aj pešky cca 2km cez sídlisko, keď bolo dobré počasie.
Stav Prahy okolo 24:00 a podobne som nemal potrebu zisťovať. Platí aj o Viedni.
04.04.2021 13:06
AKTE
iconannaw:
Ak nie si náročný, kuk kwj.at.

Máš tam samostatnú garsónku. Ja som tam žila 5 r. a vystriedala 3 garsónky od 20 m2 až po 30m2. Máš tam aj rozpis, kde ich nájdeš. Veľa mojich kolegov malo garsónku pri U4 Ober St. Veit.

Dikes pozriem :thumbup: V Prahe som mal cez 2 roky 30m2 garzonku a bol som celkom spokojný.

Písal som už aj na jeden Wohnheim, len neviem ci sa ešte dokážem dostáť medzi young profesional ...

Čakám aj tak tento týždeň, hádam bude dáke info k práci after Corona.
Jedno čo budem ale musieť zistiť ako je to s internetom, bez alebo šnek sú mi na ....

Idem ešte mrknúť koľko je to na dochádzanie firma na opačnom konci mesta. Či nebude rýchlejšie autom z BA.
04.04.2021 15:46

Choď na stranu 1Choď na stranu 412345Choď na stranu 6Choď na stranu 5