Diskusia

2Jana2
Príspevkov: 493
10 dni na horach bez pocitaca - Parada . Internet v mobile len na to najnutnejsie. Clovek zisti, ze o nic neprisiel. :thumbup:

Obraz dnesnej doby - vyvezies sa lanovkou hodne vysoko a tam sa nestacis cudovat - miesto obdivovania krasy Alp, vidis okolo kriciacich telefonujucich mladych ludi aj so spätnou väzbou - videohovory, dalsi frajer na plne pecky pustenu divoku hudbu cez mobil, podla vzhladu - ina kultura, ale nerobim si iluzie, ze medzi "nasincami" by sa taki exoti nenasli.

Mirko, toto nie je o kapitalizme, to je o vychove a ohladuplnosti voci ostatnym. Mobilny telefon je super vec, ale posadnutost nim a neschopnost ho nechat chvilu na pokoji, je sialenstvo. Minule som isla do BA a jedna mlada holka, sediaca za mnou, velmi hlasno telefonovala v kuse 1 hodinu a neprestala ani na stanici v BA. Nebola jedina. Ze otravovala ostatnych, to jej ani nedoslo. :thumbdown:

V Japonsku by si to nedovolila, tam netelefonuje v metre ani vo vlakoch nikto ! Ak potrebuje, musi do zvukotesnej kabiny. To ma tam fascinovalo, ta slusnost a ohladuplnost.:thumbup:

Este k tomu citaniu a pisaniu prispevkov - myslela som to trochu inac. Klasicky dennik v 100 tis.naklade je o niecom inom, ako nezaväzna diskusia 5 ludi. Pri denniku ludia citaju, co ich zaujima a nemaju dovod pisat redakcii svoj nazor.

Mna len prekvapilo 7-8 tisic zobrazeni nasej diskusie, ze to vobec niekoho zaujima, sledovat cudzich ludi :confused:
27.09.2021 11:26
karla23
Príspevkov: 1304
Jana lenze kapitalizmus je konzum hlavne..uzivat si do bezvedomia...ludom tak sibe ze si beru pozicky na dovolenky telefony atd...cele toto co je dnes jedno kde je nenormalne...ludom chyba ludsky kontakt...preto si mozno vytvaraju iny svet v online priestore...deti su dnes obezne...nehraju sport nic..len jedia nezdrave potraviny dotoho telefon...cele je to zmagorene mas pravdu.,
28.09.2021 10:34
karla23
Príspevkov: 1304
Jana ludia nas citaju...mozno maju radi nase doberacky nazory atd...chyba heavy...daco sa snim deje..obavam sa ze prisiel o pracu ..ma uz svoj vek ..snad nedostal covid a este zije..drzim mu palce...ked pride sem niekedy povie mi ze ho zomna picha v riti :D :D :D
28.09.2021 10:36
Vlado
Moderátor
Príspevkov: 1230
iconkarla23:
... kapitalizmus je konzum hlavne..uzivat si do bezvedomia...ludom tak sibe ze si beru pozicky na dovolenky telefony atd...

...teda neviem, kapitalizmus je podla marxistickej definicie trochu o inom. Mal som v roku 1981 na vysokej skole o tom cely semester podivne prednasky.
Tu ide o to - chces pristup na internet regulovat - ako Cina? Alebo nechas veci na ludi?!

:blink:
28.09.2021 23:15
janaka
Príspevkov: 5969
iconkarla23:
Jana ludia nas citaju...mozno maju radi nase doberacky nazory atd...chyba heavy...daco sa snim deje..obavam sa ze prisiel o pracu ..ma uz svoj vek ..snad nedostal covid a este zije..drzim mu palce...ked pride sem niekedy povie mi ze ho zomna picha v riti :D :D :D

...a nielen jeho:lol:
28.09.2021 23:23