Diskusia

Choď na stranu 1Choď na stranu 112Choď na stranu 3Choď na stranu 2
lillyE
Od: Wien
Príspevkov: 4507
...ved v tom som Ti dala za pravdu,len to musis brat aj tak,ze ked noviny napisu taky clanok,tak nas vsetkych hodia do jedneho vreca a skonci to tak,ze Strache bude Bürgermeister...lebo nie vsetci su taki,ze to pochopia,je aj dost takych,ktori ked zacuju cudzi prizvuk,tak su hned mimo...jaaaj,inak mna dnes jedna babka pochvalila-neoznacila ma za Ausländerku,ale tusim za nemku(alebo rakusanku?),ktoru cesi vyhnali...ma ca. 80 a je trochen verwirrt,tak nas presunula "o par rockov" dozadu...no ale este stale to znaci,ze som integrovana,lebo nadavala na cechov a tych ostatnych Ausländerov :D
30.03.2009 23:09
Kathy
Príspevkov: 5209
iconCitovať:
...ved v tom som Ti dala za pravdu,len to musis brat aj tak,ze ked noviny napisu taky clanok,tak nas vsetkych hodia do jedneho vreca a skonci to tak,ze Strache bude Bürgermeister...lebo nie vsetci su taki,ze to pochopia,je aj dost takych,ktori ked zacuju cudzi prizvuk,tak su hned mimo...jaaaj,inak mna dnes jedna babka pochvalila-neoznacila ma za Ausländerku,ale tusim za nemku(alebo rakusanku?),ktoru cesi vyhnali...ma ca. 80 a je trochen verwirrt,tak nas presunula "o par rockov" dozadu...no ale este stale to znaci,ze som integrovana,lebo nadavala na cechov a tych ostatnych Ausländerov :D

to je super :lol: mna sa tiez jedno dievca - decko pytalo, ci som nemka, ze mam taku peknu nemcinu :oops:
moja vlastna svokra (rakusanka) si nevie zapamätat, ze som slovenka. najväcsi gol bol, ked sa jej to niekto pytal (odkial som), vyhlasila, neviem, myslim ze polka :o tolko k starsej vervirrtej generacii ... :rolleyes:
30.03.2009 23:14
Vlado
Príspevkov: 1230
Problematicke su skoly, kde je podiel deti migrantov nad 50% (a take su vo Viedni). Na takych skolach sa naucia slovenske deti skor po turecky ako po nemecky. Takze kto tam necha deti? Kazdym rokom je podiel ne-rakusanov vacsi. Neviem riesenie.

Ma to samozrejme aj do cinenia s tym, ze niektore narodnostne skupiny tvoria vlastne oblasti, kde maju svoje kluby, krcmy, obchody a samozrejme aj skoly. Tam - am Ende des Tages ani nemcinu nepotrebuju...
30.03.2009 23:18
djivan
Príspevkov: 912
mal som kolegu inda, ktory ked dostal rakuske obcianstvo, uz po par hodinach vykrikoval - auslander raus!!!
31.03.2009 12:01
heavy
Od: Leopoldstadt
Príspevkov: 24042
iconCitovať:
Problematicke su skoly, kde je podiel deti migrantov nad 50% (a take su vo Viedni). Na takych skolach sa naucia slovenske deti skor po turecky ako po nemecky. Takze kto tam necha deti? Kazdym rokom je podiel ne-rakusanov vacsi. Neviem riesenie.

Ma to samozrejme aj do cinenia s tym, ze niektore narodnostne skupiny tvoria vlastne oblasti, kde maju svoje kluby, krcmy, obchody a samozrejme aj skoly. Tam - am Ende des Tages ani nemcinu nepotrebuju...

Pan Strache riesenie pozna... :D A multi-kulti spolocnost to nebude... :D
31.03.2009 17:23
Kathy
Príspevkov: 5209
presne tak! :lol: :lol: :lol:
31.03.2009 18:08
Vlado
Príspevkov: 1230
iconCitovať:

Pan Strache riesenie pozna... :D A multi-kulti spolocnost to nebude... :D

Aj o Haiderovi sa hovorilo vselico, len co bolo z neho ked sa dostal k vlade? Prestal byt radikalny a bolo.

To iste sa teraz opakuje s tymi istymi ludmi a asi aj tymi volicmi u HC-Strache, ktori si myslia, ze teraz to vieriesia. Uz ich vidim ako organizuju transporty do Ankary?! Ked sa dostanu hore rozdelia si miesta v statnych/ mestskych podnikov a bude a nech sa o Auslenderov stara niekto ini...
31.03.2009 23:32
heavy
Od: Leopoldstadt
Príspevkov: 24042
iconCitovať:
Aj o Haiderovi sa hovorilo vselico, len co bolo z neho ked sa dostal k vlade? Prestal byt radikalny a bolo.

To iste sa teraz opakuje s tymi istymi ludmi a asi aj tymi volicmi u HC-Strache, ktori si myslia, ze teraz to vieriesia. Uz ich vidim ako organizuju transporty do Ankary?! Ked sa dostanu hore rozdelia si miesta v statnych/ mestskych podnikov a bude a nech sa o Auslenderov stara niekto ini...

Jasne, to sme predsa uz zazili, kedy to bolo presne? V roku 2000? Ked sa FPÖ dostala do vlady. A tiez sa nic nezmenilo. Akurat sa zrali medzi sebou, co vyvrcholilo stranickym pucom v Knittelfelde o dva roky neskor a hned na to nasledovali nove volby, kde FPÖ ziskala len nejakych slabych 10% tusim....
01.04.2009 08:06

Choď na stranu 1Choď na stranu 112Choď na stranu 3Choď na stranu 2