Diskusia

icon
luwy
Príspevkov: 3
Môže mi niekto z Vás poskytnúť informáciu alebo priamo kontakt na slovenskú základnú a strednú školu priamo vo Viedni a materskú školu tiež slovenskú. Viem len, že je to niekde v 3. bezirku, ale ku kontaktom som sa priamo nedostala a ďalšia otázka, ako je to s vysokoškolským vzdelaním, ktoré som získala v SR, po vstupe do EU nám ostatné krajiny uznávajú toto vzdelanie, alebo je potrebné abslvovať neaké rozdielove skúšky alebo niečo také ? Dík za poskytnuté info a priajem príjemné prežitie Veľkonočných sviatkov.
11.04.2009 14:11
vroni
Príspevkov: 576
Pokial viem, ziadna slovenska skola a skolka neexistuje. V tretom Bezirku je ceska skolka a skola (zakladna), ktora obcas otvara aj slovensku triedu (moja posledna informacia je, ze posledne roky tak neurobili pre nedostatok zaujemcov). Skutocnu uroven skoly posudit neviem, ale povest ma pramizernu. Stredna skola slovenska alebo ceska vo Viedni neexistuje.
VS diplom uznaju/neuznaju individualne podla odboru, skoly a roku ukoncenia.
11.04.2009 21:46
elly
Príspevkov: 23
Ja som tam bola s kamaratkou ktora tam prihlasila syna.A maju tam aj gymnazium.Ucia sa po nemecky a cesky.Ale maju aj jednu slovensku a madarsku triedu.
11.04.2009 23:42
elly
Príspevkov: 23
www.komensky.at
11.04.2009 23:49
vroni
Gymnazium je bilingvalne, cize nie (len) slovenske alebo ceske. Ako maju triedy neviem, ale v skolke minuly rok nemali ani jednu slovensku triedu a v prvom a druhom rocniku zakladnej skoly tiez nie... (stav z marca 2007) Na vyssie triedy som sa nepytala, skolka ma nijako neoslovila, takze som sa len pobrala ¨o dum dal¨
12.04.2009 20:06
vroni
Gymnazium je bilingvalne, cize nie (len) slovenske alebo ceske. Ako maju triedy neviem, ale v skolke minuly rok nemali ani jednu slovensku triedu a v prvom a druhom rocniku zakladnej skoly tiez nie... (stav z marca 2007) Na vyssie triedy som sa nepytala, skolka ma nijako neoslovila, takze som sa len pobrala ¨o dum dal¨
12.04.2009 20:06
Dada3
Príspevkov: 37
skola je v 3. bezirku Sebastian Platz.. myslim, ze nie ej problem dat tam dieta, lebo je tam aj slovencina. Proste to maju vo vyucku rozdelene tak, ze ceske deti maju hodiny cestiny a slovenske deti hodiny slovenciny..Inak sa vyucuje v nemcine, ale pravdupovediac deti rozumeju vsetko, elbo vsetci vyucujuci vedia slovensky alebo cesky. Samozrejme nerataj s tym, ze sa tam tvoje dieta neuci sprechovat ...to vobec..ako tu bolo spomenute skola ma parmizernu povest a ja osobne s nou nemam dobre skusenosti..Ak su deti male odporucam normalnu rakusku skolu, ak su vacsie...tak skus tuto a casom zmen na rakusku, kym si zvyknu...Ale ja by som tam dieta uz nikdy nedala...su tu aj sukromne skoly. Je dobre dat dieta do nejakej sukromnej skoly, kde s anauci dobre po nemecky aspon an rok...a potom ho supnut do rakuskej skoly...zvladne to, decka su sikovne. Sice strati jeden rok, ale to ej tu normalka, to tu nehra ziadnu rolu...vela stastia...skola..pozri si www.komensky.at, riaditelak Hanzel. Chod cim skor, lebo zapis bol myslim vo februari....
17.04.2009 10:43
jarol1
Príspevkov: 89
Dat do rakuskej skoly i ked dieta vie nemecky len ako cudzi jazyk zo slovenskej ZS. Kludne i ked ma 14r. Treba ale pocitat s tym ze je tam prvy rok nato aby sa naucilo nemecky, a nebude vadit ked si 1 rocnik bude musiet zopakovat. Stale si myslim ze to stoji viac za to nez na ten Komenskeho.
17.04.2009 17:00
Janai
Príspevkov: 624
Stale nechapem ako sa dieta moze naucit po slovensky, ked tam su ucitelky cesky. To potom tie deti rozpravaju, alebo rikaju:confused: .
30.09.2009 23:25
Kathy
Príspevkov: 5209
iconDada3:
skola je v 3. bezirku Sebastian Platz.. myslim, ze nie ej problem dat tam dieta, lebo je tam aj slovencina. Proste to maju vo vyucku rozdelene tak, ze ceske deti maju hodiny cestiny a slovenske deti hodiny slovenciny..Inak sa vyucuje v nemcine, ale pravdupovediac deti rozumeju vsetko, elbo vsetci vyucujuci vedia slovensky alebo cesky. Samozrejme nerataj s tym, ze sa tam tvoje dieta neuci sprechovat ...to vobec..ako tu bolo spomenute skola ma parmizernu povest a ja osobne s nou nemam dobre skusenosti..Ak su deti male odporucam normalnu rakusku skolu, ak su vacsie...tak skus tuto a casom zmen na rakusku, kym si zvyknu...Ale ja by som tam dieta uz nikdy nedala...su tu aj sukromne skoly. Je dobre dat dieta do nejakej sukromnej skoly, kde s anauci dobre po nemecky aspon an rok...a potom ho supnut do rakuskej skoly...zvladne to, decka su sikovne. Sice strati jeden rok, ale to ej tu normalka, to tu nehra ziadnu rolu...vela stastia...skola..pozri si www.komensky.at, riaditelak Hanzel. Chod cim skor, lebo zapis bol myslim vo februari....

ja len v kratkosti, lebo tato tema tu uz bola a nechce sa mi hladat. zabudni tuto skolu, to je najmizernejsia skola vo viedni, kde aj nemcinu vyucuju ceski ucitelia! alebo aj nie, ked stojis o nemcinu s ceskym akcentom.
daj decko do rakuskej a za 2 mesiace vie po nemecky!
01.10.2009 07:43

icon